Yapraklı İle Tosya İlçesi Arasındaki Ulaşım, Yol Yapım Çalışmaları Ne Oldu?

“Geçmiş yıllarda Yapraklı ilçemiz ile Tosya arasında yapılması planlanan ve projeye alınan Yapraklı-Tosya ilçesi arasındaki ulaşım, yol yapım çalışmaları vardı.

Yapraklı İle Tosya İlçesi Arasındaki Ulaşım, Yol Yapım Çalışmaları Ne Oldu?
20 Şubat 2021 - 22:13 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 10:12
Yapraklı İle Tosya İlçesi Arasındaki Ulaşım, Yol Yapım Sorunları Çözüldü mü? 

Yapraklı İlçemizin yüzölçümü 772 km², rakımı 1350 metredir. İlçemizin doğusunda Bayat, kuzeydoğusunda Tosya, kuzeybatısında Ilgaz, güneybatısında Çankırı merkez ile çevrilmiştir.

Yapraklı’dan Tosya’ya Nasıl Gidilir? Tosya’dan Yapraklı’ya Nasıl Gelinir?

Sayın Başkanım, “Geçmiş yıllarda Yapraklı ilçemiz ile Tosya arasında yapılması planlanan ve projeye alınan Yapraklı-Tosya ilçesi arasındaki ulaşım, yol yapım çalışmaları vardı. Bu çalışma durdu mu, devam ediyor mu; yoksa sorunları mı yaşanıyor? Bu yol sorunu çözüldü mü, burası için nasıl bir yol izliyorsunuz, yol yapım durumu hangi aşamadadır? başlıklı sorumuzu Yapraklı ilçe Belediye Başkanı Ömer Güngör’e sorduk.”

Yapımına başlanan Yapraklı- Tosya Karayolu inşaatı yaşanan aksaklıklar nedeni ile yapım çalışmaları durma noktasında geldi. İnşaat durduruldu. Söz konusu bu yol projesi vatandaşların yoğun şikâyeti ve mağduriyetine neden olmuştu. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Yapraklı İlçe Belediye Başkanı Ömer Güngör, “Yapraklı-Tosya yol yapım çalışmaları yolun bazı bölgelerinde sorunlar oluştu, yeniden yapılacak bir proje ile hayata geçirileceğini umut ediyorum. Çalışmalar ilçemizin en önemli sorununa çözüm olacak bir çalışma idi. Konunun takipçisiyiz.” İfadelerini kullandı.

Usta kalem, www.haberci18.com internet medya yönetmeni Mustafa Çelik nasihat ta bulundu.

Geçtiğimiz Yıl Yapraklı da Orman Yangını Yaşadık. Komşu İl ve İlçelerden Olay Yerine Ulaşmaya Çalışan İtfaiyeler Tosya-Yapraklı Arasındaki Yoldan Zor Zar Gelebildiler!

Değerli Çankırılılar, kıymetli Yapraklılar mecliste herkes kanka dışarıdan göründüğü gibi değil onların tuzu kuru. Biz ise gariban insanlarız. Çankırı olarak, Çankırılılar olarak garip, sahipsiz il ve ilçeyiz. Ancak konuşuruz. Bu sefer boşa konuşmayalım. Şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz için çalışan, koşturan bürokratlar, siyasiler, vekiller hepsi bizim kardeşlerimiz. Fakat biz içlerinden yalancı olmayan, dolaşık olmayan sözü özü bir olanı bulmalıyız.

Partiyi, pırtıyı bırakalım. Bu işi Sayın Çankırı halkı ve ilçelerimiz için istiyoruz.

Yapraklımızın çevre komşu vilayet ve ilçelerine ulaşabilmesi için bu yoldan başka geliş gidişi yok. Yoksa dolan Allah’ım dolan. Yapraklı- Çankırı, Çankırı-Yapraklı. Adama insana bakalım kıymetli kardeşlerim yoksa aldanan bizler oluruz. Bu işi savsaklamayalım diyorum. Teknik, taktik konularda fazla bilgimiz olmazsa da şehrimize, ilçelerimize yatırım alamamanın acısını geçmişte yaşadık. Yanlışsa yanlış deyin.


İnsanın memleketi bir başkadır. İster dağın taşın içinde olsun, ister uçsuz bucaksız bir bozkırda, isterse çölün ortasında... Memleket kokusuyla, ruhuyla insanın içini saran serin bir rüzgar gibidir.


Bu vesileler ile Yapraklı ilçemizin sorunlarını da masaya yatırmış olduk. Sıradaki gelsin. Saygılar.
Bu haber 2937 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum