Yapraklı Meslek Yüksek Okulu'nun Tabelası İlçede; Okulun Kendisi İse Şehir Merkezinde

Güngör, “Yıllardır Yapraklı Meslek Yüksek Okulumuzun olmasına rağmen ilçemizde bulunmayan Yapraklı Meslek Yüksek Okulunun ilçemize gelmesi konusunda çalışmalarım bulunmaktadır.” dedi.

Yapraklı Meslek Yüksek Okulu'nun Tabelası İlçede; Okulun Kendisi İse Şehir Merkezinde
20 Şubat 2021 - 17:03
İlçe Halkı Belediye Başkanı Ömer Güngör’ün Genç Yaşına Göre Doğup Büyüdüğü İlçesinde Büyük İşler Yapacağına İnanıyor.

Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör 19.02.2021 Cuma günü saat 10:00’da Çankırı Basını ile bir araya gelerek 2 yıl içerisinde yaptığı, yapacakları faaliyetleri anlattı.

Faaliyetlerin anlatımı ve sunumun sona ermesiyle birlikte Başkan Güngör’e ilçesindeki en önemli sorunları sorduk.

İşte Sorumuz: Sayın Başkan Çankırı Yapraklı Meslek Yüksek Okulu Nerede? İlçenizde ÇAKÜ’ye Bağlı Yapraklı Meslek Yüksek Okulu Var. Yapraklı Nüfusu, Gelir Düzeyi, Eğitim Seviyesiyle Meslek Yüksek Okulu’ndan Faydalanabiliyor mu?

Güngör, “Yıllardır Yapraklı Meslek Yüksek Okulumuzun olmasına rağmen ilçemizde bulunmayan Yapraklı Meslek Yüksek Okulunun ilçemize gelmesi konusunda çalışmalarım bulunmaktadır.” İfadeleri kafalarımızı karıştırdı.

Belediye Başkanından Sitem!

İlginç…

Tabelada ‘T.C. Yapraklı Meslek Yüksek Okulu Yazıyor, Ama Okul Yok’!

Allah Allah... Tuhaf geldi, ancak ortada bir kabullenmişlik havası da sürmüyor değil… Etrafta ‘gayet doğal, ne var ki’ havası hakim...

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Cümlemi tamamlamadan, Başkan Güngör açıklaması karşısında şaşırmadık değiliz...

-Hiç sorma ağabeyim, çok çekiyoruz çoook. İki yıldır bu ilçenin Belediye Başkanıyım, yıllardır Yapraklı Meslek Yüksek Okulumuzun olmasına rağmen ilçemizde bulunmayan Yapraklı Meslek Yüksek Okulunun ilçemize gelmesi konusunda çalmadığımız kapı kalmadı, okul için binayı da hazırladık. Ama: ÇAKÜ Sıfırdan, Temelden Yeni Bir Bina Yaparsanız Yapraklı Meslek Yüksek Okulu ilçeye taşınabilir ifadelerini kullanarak bizi zora sokuyor. Sonuçta değişen bir şey yok, elimizden hiçbir şey gelmiyor...

Güngör, “Üzülüyorum. Eğitim alanında da bir hayli sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bir çok bilinmez ile karşılaşıyor kimilerini isabetli kararlarla, kimilerini el yordamıyla aşmaya çalışıyoruz.”

Meslek Yüksekokulu ’da bizim için çok değerlidir. Hep birlikte el ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde olursak tüm sorunlarımızı çözebileceğimizi düşünüyorum. Belediyemiz olarak her zaman Yapraklı Meslek Yüksek Okulu’nun arkasında olacağımızı bilmenizi isterim.

Üniversiteye ait olacak yeni bir binanın şart olduğu konusunda hemfikir olundu.

Meslek Yüksek Okulu Üniversite öğrencilerimizin ilçe halkına, ilçe esnaflarına, ilçeye hiçbir getirisi bulunmamaktadır. Çünkü tabela bizde; okul, öğrenci Çankırı Merkezde. Bize ne gerekiyorsa, kendi üzerimize düşenleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. İlçemiz kalkınıp, gelişecekse Yapraklı Meslek Yüksek Okuluna sahip çıkmamız lazım.” Dedi.


 
Bu haber 2326 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum