Yapraklı Yolunda Son Viraj

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, çalışmalarında sona gelinen Yapraklı-Cezaevi yoluna ilişkin konuştu.

Yapraklı Yolunda Son Viraj
14 Kasım 2021 - 11:52 - Güncelleme: 14 Kasım 2021 - 11:57
Çankırı Yapraklı-Cezaevi yolunda devam eden çalışmalarda sona gelindi.

Çalışmaların sonuna gelindiği 3 km uzunluğundaki yolun tamamı tamamlandı. Aşınma tabakalı bitümlü sıcak karışım formülü ile inşaa edilen Yapraklı-Cezaevi yolu, hem sürücülerin konforunu, hem ulaşım ağını hem de vakti tasarrufu önemli ölçüde etkileyecek.

1 Yıl Gibi Kısa Sürede Tamamlanıyor

Ak Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik ve İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık yol ile ilgili incelemelerde bulunarak duble yol olma özelliğinin yanı sıra, sahip olduğu bağlantı yollarıyla da rahat ve pratik seyri güçlendirecek olan ve yaklaşık 1 yıl önce inşaatına başlanan yeni yolun, 10 gün gibi kısa bir süre sonra hizmete açılacağını ifade ettiler.

11 Milyonluk Dev Yatırım

Çankırı’nın çehresini değiştirecek bu önemli ulaşım ağının toplam maliyeti ise 11 milyon 400 bin lira.

"Yolları Duble Duble Ayırdık, Gönülleri Duble Duble Birleştirdik”

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, çalışmalarında sona gelinen Yapraklı-Cezaevi yoluna ilişkin konuştu. 10 gün gibi kısa bir zaman sonra yolun hizmete açılacağını ifade eden Başkan Çelik, yeni yol ile ilgili güvenlik ve konfor konusuna dikkat çekti.

Başkan Çelik, “11 milyondan fazla bir bütçe ile yapılan bu dev yatırım, şehrimizin hak ettiği büyüklüğe sahip ender yatırımlardan biridir. Uzun zamandır beklenen Yapraklı-Cezaevi yolumuzu, en ince ayrıntısına kadar büyük bir hassasiyetle tamamladık. Bu yol; yapılan yatırım itibari ile Çankırı’mızın ne kadar değerli olduğunu gösterirken, duble özelliği ve bağlantı ağları avantajıyla da sürücülerimizin konforunu ve vakit tasarrufunu esas almaktadır. Konforlu ve güvenlikli olarak tasarladığımız bu yolda da yine; duble olarak yolu ayırsak ta, biz gönülleri birleştirmeye devam ediyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Grupbaşkanvekilimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu, Milletvekilimiz Salim Çivitçioğlu ve İl Genel Meclisi Başkanımız Mustafa Çıbık’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2873 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • toki
  2 ay önce
  1 yıl koskoca 1yıl her gün binlerce sürücü el arabasının zor gideceği yoldan gitmek zorunda bırakıldı. bu projenin bitmesiyle hiç övünmeyin bu proje size kazandırmadı aksine kaybettirdi. yeni yol yapılmadan eskisi patates tarlasına çevrilmemeliydi
 • 18 li
  2 ay önce
  Geç te olsa hayırlı ve güzel bir icraat oldu. Emeği geçenlere ve çalışan kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz.
 • Mehmet
  2 ay önce
  Onu hüsnü bey amcama sorcanız.