Yasağın Devam Ettiği Çankırı'dan Bir Pazar Günü (Özel Haber)

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, şehirlerarası yollar dahil olmak üzere kentte bir çok yerde uygulama noktası oluşturuldu.

Yasağın Devam Ettiği Çankırı'dan Bir Pazar Günü (Özel Haber)
27 Aralık 2020 - 16:22 - Güncelleme: 27 Aralık 2020 - 18:08
Tedbirler Devam Ediyor

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kısıtlamalar hafta içi akşamları saat 21:00 da başlayıp sabah saat 05:00’e kadar, hafta sonu kısıtlamalar ise Cuma günü akşamları saat 21:00 de başlayıp Pazartesi günü sabahı saat 05:00’e kadar devam edecek. Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler hafta içi saat 20:00'ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise sabah saat 10:00 ile saat 17:00 saatleri arasında açık olacak."

Bu nedenle vatandaşlardan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21:00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmeleri, trafikte oluşabilecek yoğunlukları da göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almalarını, güvenlik güçleri ile sorun yaşamamalarını rica ediyoruz. Mümkün olduğu kadar da Cumartesi ve Pazar günleri ihtiyaçlarımızın haricinde evlerimizden çıkmayıverelim.


Çankırı’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 4’üncü haftasında polis ekipleri saat 21.00 itibariyle, sürücüleri ve yayaları denetlemeye başladı.

Cuma günü akşamları başlayıp, Pazartesi günü sabah 05:00 de sona eren kısıtlamalara Çankırı’nın uyduğu görüldü. Çankırı’da sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla vatandaşların evlerine çekilmesinin ardından hareketlilik sona ererken kentte sessizlik yerini alıyor.

Tedbiri elden bırakmayalım, güzel günler yakındır diyoruz..

4.ncü Hafta da 81 İlde Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Ve Tedbirler Devam Ediyor

Edinilen son dakika gelişmesine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Çankırı'da sessizlik hakim.

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge kapsamında 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Çankırı'da vatandaşlar evlerinde kaldı.

Çankırı'da da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Atatürk Bulvarı, Belediye Meydanı ile sokak ve caddeler boş kaldı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, şehirlerarası yollar dahil olmak üzere kentte bir çok yerde uygulama noktası oluşturuldu.

Sessizliğe bürünen kent merkezlerinde denetimlerini sürdüren polis ekipleri, farklı güzergahlarda kontrol noktaları oluşturarak, araçları kontrol etti, vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Polis ekipleri kentin çeşitli noktalarında dışarıda gördüğü kişilere cezai işlem uygularken, trafik ekipleri il genelinde denetleme yaptı.

Kısıtlamayı İhlal Eden Kişilere Ceza

Korona virüs ile mücadelede alınan ek tedbirler kapsamında hafta içi ve hafta sonu belli kısıtlamalar uygulanıyor. Bu kapsamda 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 20:00'den itibaren kısıtlamalar başlamıştı. Hafta sonu 'tam kapanma' şeklinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Çankırılı vatandaşların kurallara genel manada uyduğu görüldü. Hafta sonu kısıtlamasını ihlal eden kişi veya kişilere ise idari para cezası uygulandı.

Kısıtlamanın başladığı saat 21:00'den sonra ise polis ekipleri sokakta olanların izin belgelerini kontrol etti. İzin belgesi olmayanlara da tutanak tutuldu. Tutanakların cezaya dönüşmesi halinde de kişi başı 3 bin 150 lira idari para cezası kesildi.

Maske, mesafe ve temizlik. Bu Üç Tedbirde Birleşelim!

Maske, mesafe ve temizlik. Şimdi tedbirde birlik olma zamanı. Koronavirüs alacağınız tedbirlerden daha güçlü değildir.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında, sokakta gezen turistler diyor ki, biz yabancıyız, yasak bizim için iyi oluyor, daha korunaklı oluyoruz diyor. Kendi ülkemizin sokaklarında sağlık için gezemediğimiz bu süreçte, turistlerin çok rahat olması ilginç bir enstantane. Acaba bunlar sağlıklı mı ola ki, bunların ülkelerinde mutasyona uğramış daha riskli virüs devreye girdi, bunları kontrol ediyoruzdur İnşallah.

İnşallah güzel günler gelecek emekleriniz ve emeklerimiz sonuç verecek. Tedbirlere devam devam sağ olun var olun.


Daha iyi bir ülke için buna göre tüm insanlık ciddi önlemler alsın. Allah’ım sen bizi şu korona belasından kurtar. İnşallah en kısa zamanda kurtuluruz. Tabi biz bu sırada üzerimize düşenleri yaparsak. Hoşça, dostça, sağlıcakla kalın.Çankırı Merkez Pandemi Denetiminden kareler (Tüm Cadde ve Sokaklarda kimsecikler yok) Bu zorlu süreçte Çankırı'mızada bu görüntü yakışır. Şehri ve insanlarını düşünen tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.Bu haber 5880 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum