İlimiz Valisi, Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü ve Cumhuriyet Başsavcısı Koltuklarını Bıraktılar

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Geleceğimizin ümidi olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bugünü çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

İlimiz Valisi, Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü ve Cumhuriyet Başsavcısı Koltuklarını Bıraktılar
23 Nisan 2021 - 10:06 - Güncelleme: 23 Nisan 2021 - 11:21
Yaşasın 23 Nisan

23 Nisan’da Çocuklarımız Koltukları Devraldı

Çocuklar ile bir süre sohbet eden Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, günün anısına çocuklara çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Çankırı Valimiz Sayın Abdullah Ayaz, Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mustafa Çakmak ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer Öztürk’ü ziyaret eden öğrencilerimiz koltukları devraldılar.


Sayın Valimizi İlker Tuncay İlkokulu öğrencilerimizden 4. Sınıf öğrencilerimiz Yusuf Tarık Gör, Melisa Yiğit, Cemile Sema Yılmaz, Sayın Belediye Başkanımızı Mareşal Çakmak İlkokulu öğrencilerimizden 3. Sınıf öğrencileri Berra Işık, Osman Taha Hangişi, Tusem Toprak, Cumhuriyet Başsavcımızı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu öğrencilerimizden Ayşe Oruç, Abdulkadir Eymen Çağlar, Gökçen Yalçın, Sayın İl Millî Eğitim Müdürümüzü TOKİ İlkokulu öğrencilerimizden Eymen Ali Dağlar, Nisanur Aslan, Zehra Akman ziyaret ettiler.

Gerçekleştirilen devir teslim törenlerinde öğrencilerimiz ülkemiz ile ilgili planlarını dile getirdiler. Ziyaretler çocuklarımıza hediye takdimleri ile sona erdi.

Valilik Makamı 23 Nisan’da Çocuklara Emanet

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor.

Evlerden çevrimiçi etkinliklerle kutlanacak olan bu yılki bayram öncesi, her yıl olduğu gibi Valilik Makamı minik çocuklara emanet edildi. Makam devri bugün Valilik Makamında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve İlker Tuncay İlkokulu Müdürü İsmail Küçük ile birlikte Valimiz Abdullah Ayaz’ı ziyaret eden 4’üncü sınıf öğrencileri Yusuf Tarık Gör, Melis Yiğit, Cemile Sema Yılmaz, Valilik Makamını sırayla devraldılar.

Makamı devralan çocuklar, ilimizdeki salgın süreci ve alınan tedbirler ile son durum hakkında bilgi isteyerek, vaka sayılarını azaltmak için önerilerde bulunarak, maskenin doğru takılmasına dikkat çeken görsellerin paylaşılmasını istediler.

Valimiz Abdullah Ayaz makam devri sonunda çocuklara kitap hediye etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Koltuğunu Çocuklara Bıraktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu öğrencileri TOKİ İlkokulu öğrencilerimizden Eymen Ali Dağlar, Nisanur Aslan, Zehra Akman Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk’ü makamında ziyaret ettiler.

Temsili olarak Müdürlük koltuğuna oturan öğrencimiz Müdür olarak yapmak istediklerini anlattı. Öğrencilerimiz, "Mustafa Kemal Atatürk bizlere bu güzel bayramı hediye ettiği için büyük mutluluk duyuyoruz ve bizlere burada bulunma imkanı verdiğiniz için sizlere de çok teşekkür ederiz." şeklinde sözlerini noktaladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk tarafından öğrencilere hediye vermesinin ardından ziyaret sona erdi.

Cumhuriyet Başsavcısı 23 Nisan da Koltuğunu Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu Müdürü Resul Ayhan ile okul öğrencileri, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak’ı makamında ziyaret ettiler.

Koltuğu devralan Öğrencimiz Ayşe Oruç, Abdulkadir Eymen Çağlar, Gökçen Yalçın Sayın Başsavcımız ile gerçekleşen güzel sohbet sonunda günün anlamına binaen Cumhuriyet Başsavcısı görevini icra eden sekreteryayı arayarak vatandaşların bekletilmeden görüşmeye alınması hususunda talimat vermiştir.

Başkan Esen Makam Koltuğunu Çocuklara Bıraktı


Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile başkanlık koltuğunu çocuklara bıraktı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, pandemi sebebi ile evlere taşınırken 23 Nisan’da çocukların makama geçme geleneği bu yıl da sürdü. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Başkanlık koltuğunu kendisini ziyarete gelen Mareşal Çakmak İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine devretti. Okul Müdürü Tahsin Yılmaz beraberinde gelen Necmettin Arslanel, Asiyenur Aşıkmuslu ve Osman Taha Hangişi sıra ile makam koltuğuna oturdu. Küçük Başkanların ilk talimatları ise Park ve Bahçeler Müdürlüğüne oldu.

Başkanlar, Çankırı’ya daha çok yeşil alan ve park isterken okullarının oyun alan çizgilerinin yeniden çizilmesini, yanına park yapılmasını ve okullarına giden yolda karşıdan karşıya geçişlerde yayaların can güvenliği için yaya geçidi yapılmasını istedi. Alanın Karayollarına ait olduğunu söyleyen Esen, konuyu araştırarak gerekli görüşmeleri yapmak için söz verdi.


Küçük Başkanların büyüklerine de uyarıları oldu. Pandemi sürecinde maske takma konusunda büyüklerin daha çok özen göstermesi gerektiğini belirten Çocuk Başkanlar, içme suyunun daha dikkatli kullanılmasına da dikkat çekti.

Çocuklar ile bol bol sohbet edip onların isteklerini dinleyen, sordukları soruları tek tek cevaplayan Esen, çocukların bayramını kutlayarak “Pandemi sürecinde büyük sabır gösterdiniz, teşekkür ediyorum. Hep birlikte biraz daha sabır göstermek zorundayız. Bu vesile ile sağlık çalışanlarına bir kez daha minnetlerimi sunuyorum. Sizler ne kadar donanımlı bireyler olursanız, ülkemizin geleceği de o kadar emin ellerde olacaktır. Biz burada emanetçiyiz. Şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için gayret gösteriyoruz. Neticede bu şehir, bizim değil sizin. Geleceğimize ışık olacak sizlersiniz. Bunun için çok çalışmanız gerekiyor. Ben de küçükken sizler gibi 23 Nisan’da makam koltuğuna oturmak istemiştim. Çocukken nasip olmadı. Hayal ettim, çalıştım ve büyüdüğümde bu makam bana nasip oldu.” dedi. Başkan Esen, ziyaret sonunda çocuklara hediyeler verdi.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Geleceğimizin ümidi olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bugünü çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu haber 2927 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum