Çankırı'ya Yapılan Yatırımlar Yerinde İncelendi

Salim Çivitçioğlu, “Şehrimizin tamamı için, milletimiz, memleketimiz için taş üstüne taş koymaya, yarınlar için eserler üretmeye durmaksızın devam edeceğiz." dedi.

Çankırı'ya Yapılan Yatırımlar Yerinde İncelendi
31 Aralık 2021 - 10:37 - Güncelleme: 31 Aralık 2021 - 13:35
Yatırımlar İncelendi

AK Parti Çankırı Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi, TBMM Türkiye-Çek Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanı, Salim Çivitçioğlu, “Şehrimizin tamamı için, milletimiz, memleketimiz için taş üstüne taş koymaya, yarınlar için eserler üretmeye durmaksızın devam edeceğiz. Derdimiz millet, derdimiz memleket. 19 yıldır Aziz Milletimizin gönlünde kurduğumuz tahtı hizmetlerimizle pekiştirmeye devam edecek, köylerimizi, ilçelerimizi ve şehrimizi imar ve ihya etmeyi sürdüreceğiz.” Dedi.

Şehirde faaliyet gösteren Yerel Medya, Ulusal Medya temsilcilerinin yanısıra; birkaç internet medya temsilcileri de Çankırı’ya yapılan yatırımların yerinde incelenmesinde hazır bulundu.

Çankırı Ak Parti Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Ak Parti İl Başkan Vekili Metin Küçükertan, İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık ve Ak Parti teşkilatı mensupları ile birlikte Çankırı’ya yapılan yatırımlar yerinde incelenerek basına bilgi verildi.

30 Aralık 2021 Perşembe günü saat 15:00 de Yapraklı Yolu, Çevre Yolu, Yeni Yapılacak Aile Ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Yeni Yapılacak Devlet Hastanesi, Yeni Yapılacak Kütüphane, Yeni yapılacak İl Jandarma Alay Komutanlığı, Yeni Yapılacak 158.Karayolları Şefliği alanları, İnşaatı biten ve açılışa hazırlanan (1.nolu Sağlık Ocağı)=> Taşmescit Sağlık Ocağı, İnşaatı devam eden Yüzme Havuzu inşaatı incelemeleri gerçekleşti.

İncelenen yatırımlar ve inşaatı devam eden yatırımların bulunduğu alanlarda sorduğumuz sorularımızı cevaplayan, önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Çankırı Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi, TBMM Türkiye-Çek Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanı, Salim Çivitçioğlu ile yaptığımız röportajlarımızdan başlıklar:


Ak Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, toplam değeri yaklaşık 750 milyon lira olan bazı yatırımların son durumu hakkında bilgi verdi.

Çivitcioğlu, kent merkezinde gerçekleştirilen Yapraklı yolu, çevre yolu, Taşmescit Sağlık Ocağı, yüzme havuzu inşaatı ile yapılması planlanan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yeni hizmet binası, kütüphane ve 400 yataklı yeni devlet hastanesinin yapılacağı yerleri inceleyerek gazetecilere projeler hakkında bilgi verdi.

Havuz inşaatının 2021 yılında başladığını belirten Çivitcioğlu, 2022'de de Çankırı'daki sporculara hizmet vereceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Çankırı'da 48 milyon liralık yatırım yapıldığını, bu yatırımdan il merkezi ve ilçelerin de faydalandığını belirten Çivitcioğlu, "Amacımız gençlerimizin bulundukları her alanda kendi yeteneklerine göre, branşlarına göre sporlarını geliştirmeleri. Ayrıca Çankırı'dan hem dünya hem bölgesel anlamda sporcularımızın çıkmasına zemin hazırlamak." dedi.

Çankırı'ya yapılan çalışmalar hakkında kısa bir kesit sunmaya çalıştıklarını, vatandaşlara tanıtmaya çalıştıklarını dile getiren Çivitcioğlu, "Şu ana kadar geldiğimiz çalışmalarla ilgili ilimize ayrılan para 750 milyon lira. Bu rakama devlet hastanesi, İl Jandarma Alay Komutanlığının yapılacağının nokta, Karayolları 158. Şube Şefliğinin yapılacağı yer dahil değil. Onlarla beraber daha büyük rakamlar oluşacak. Biz durmadan, yılmadan, yorulmadan yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Bu haber 3544 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum