Yaya Kaldırımlarında Seyreden Mobiletler Tehlike Yaratmaya Başladı

Gelişi güzel park ve trafik sorunu yüzünden büyük sıkıntı yaşayan vatandaşlar artık yaya kaldırımlarında aniden önlerine çıkan motosikletler yüzünden de sıkıntı yaşamaya başladı.

Yaya Kaldırımlarında Seyreden Mobiletler Tehlike Yaratmaya Başladı
14 Mayıs 2019 - 10:44 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 10:52

Motorcu arkadaşlarımız kızmasınlarda; Mobiletler yaya kaldırımlarında tehlike yaratmaya başladı.

 

Yaya kaldırımlarını işgal eden araç ve dükkan tezgahları nedeniyle yürümekte zorlanan vatandaşların başına yeni bir sorun daha eklendi.

 

Çankırı’nın en önemli sorunlarından biri olan trafik ve park sorunu yüzünden araçların gelişi güzel yaya kaldırımlarını işgal etmesi nedeniyle büyük sorun yaşayan vatandaşlar, şimdi başka bir tehlike ile karşı karşıya. Motosiklet, mobilet gibi bir çok küçük aracın yol yerine kaldırımları kullanması nedeniyle vatandaşlar büyük tehlike yaşıyor. Geçtiğimiz hafta Elif Caddesinde meydana gelen olayda yol yerine kaldırımda giden bir motosikletli yayaya çarparak yaralanmasına neden oldu.

 

Gelişi güzel park ve trafik sorunu yüzünden büyük sıkıntı yaşayan vatandaşlar artık yaya kaldırımlarında aniden önlerine çıkan motosikletler yüzünden de sıkıntı yaşamaya başladı. Mobilet ve motosiklet sürücülerinin yaya kaldırımlarını gelişi güzel kullanmalarına tepki gösteren vatandaşlar, “Hem yaya kaldırımını işgal ediyorlar hem de hiç etrafına bakmadan gaza basıyorlar” dediler.

 

Bu haber 5305 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatandaş
  9 ay önce
  Hele birde kontak kapatıp pat pat yapmaları yok mu?
 • vatandaş
  9 ay önce
  Kardeşim ne olursa olsun hiç bir açıklaması yok bunun yok paket yetişecek yok acil servis var yok an kaldırıma çıkması gerekti motorlu taşıtlar diye geçer motorun elektiriklisi sunu bunuda yok motorlu araçlar karayolu kullanmalıdır. insanların hakkına tecavüz ediyorlar resmen hiç bir motor sürücüsü de kızamaz yanlış anlayamaz insan gibi yolda sürecekler yaya geçitleri diyoruz karsıdan karsıya geçerken motorlar ordan geçiyor niye kestırme diye geçmeyecek kardeşim mazot düşünüyorsan binme o motora birde insanlara yan yan bakıyorlar kenara çekilmiyorlar diye inadına gaz veriyorlar yamuçlarda karsıya geçeceğim yaya geçidinde bekliyorum orta refujde yanıma motorcu gelmiş ara gaz veeriyo çarpınca yere yıktım çocuğu öyle dünya yok herkes yolunu bilecek...