"Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik"

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Trafik Haftası nedeniyle Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleşen "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliğine katıldı.

"Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik"
08 Mayıs 2022 - 11:10 - Güncelleme: 08 Mayıs 2022 - 11:54
Yayalara Yol Vermeyen Araç Sürücüleri Takipde!!!

Vali Ayaz, "Ceza Yazmayalım İstiyoruz Ama; Sorumluluğunu Yerine Getirmeyenler Var. Uygulamalar Devam Edecek"

İl Emniyet ve Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç,
İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımıyla "Yayalar için 5 adımda güvenli trafik" sloganıyla uygulama yaptı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Trafik Haftası nedeniyle Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleşen "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliğine katıldı.

Araçları durduran trafik polisleri, emniyet kemeri kontrolü yaptı, sürücülere yaya geçitlerinde vatandaşlara yol vermeleri konusunda uyarıda bulundu, araçlardaki çocuklara hediyeler verildi.


Çankırı Anıt Alanı, Müze, 100 Yıl Kültür Merkezi yaya geçiş güzergahlarında yayalara bilgi verilerek broşür dağıtıldı, araçlar durdurularak vatandaşların karşıya güvenli geçişi sağlandı. Trafikteki sürücülere emniyet kemeri, yayalara öncelik konularında hatırlatmada bulunan Valimiz Ayaz, araçlardaki çocuklara kırmızı düdük verdi.

Vali Ayaz, burada yaptığı konuşmada, farkındalık oluşturulması amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirterek, bayram tatili süresince fedakarca görev yapan Jandarma ve Polis ekiplerine, etkinlikte görev alan polis ve öğretmenlere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sayın Vali Abdullah Ayaz Sorularımızı Cevapladı

Karayolları ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Anıt Alanı’nda “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulamasına katılan Vali Ayaz, uygulamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Valimiz Abdullah Ayaz, alınan önlemler ve farkındalık yaratmak için İçişleri Bakanlığımız öncülüğünde başlatılan uygulamalar sayesinde yaya, sürücü ve yolcu güvenliğinde önemli bir mesafe alındığını söyledi.

Çankırı’da vakalar sert düşüşte: Hastanede yatan hasta sayısı 0-1 aralığında Çankırı’da COVİD-19 vaka sayıları düşüşe geçti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, hastande yatan hasta sayısının 0-1 bandında seyrettiğini ifade etti.

Vali Abdullah Ayaz: "Bayramda kentimizde trafik kazalarında 1 can kaybı oldu"

Etkinlik sırasında açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, Ramazan Bayramı’nda alınan tedbirlerle trafik kazalarının azaldığına dikkat çekti.

Çankırı'da düzenlenen "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliğine katılan Vali Abdullah Ayaz, çocuklarla birlikte sürücülere uyarılarda bulundu. Trafik kazalarının alınan tedbirlerle azaldığını söyleyen Ayaz, "Bayramda çok az sayıda kaza oldu. Kentimizde 1 can kaybı oldu. Onunla bayramı kapatmış olduk" dedi.

Sürücülerinin önlem alması ile kazaların azalacağını belirten Vali Ayaz, "Bugün buradaki arkadaşlarımızla beraber trafikteki tüm kurallara hassasiyetle uyulmasını önemle rica ediyoruz. Gerçekten bayramda çok sayıda kaza oldu. Maalesef kentimizde 1 can kaybı oldu. Onunla bayramı kapatmış olduk. Gönül ister ki bunlar olmasın. Ama her şey elimizde. Trafik kurallarına uymak, bunları engellemek elimizde. Kazalarda gördüğümüz aslında çoğunluğunun önlenebilir olması. Tüm sürücülerimizden, vatandaşlarımızdan trafik konusundaki kurallara uyulmasını hassasiyetle istiyoruz. Yaya öncelikli trafik bir diğer önceliğimiz. Çok şükür yayalarla ilgili önemli bir mesafe aldık. Özellikle çocuklarımızın okul çıkış saatleri ile ilgili ve normal saatlerde yayaları gözeterek seyretmelerini istiyoruz" dedi.

Korona Defteri Tam Olarak Kapanmadı!


Vaka sayılarının düştüğünü belirten Abdullah Ayaz, “Koranavirüsle ilgili hastanedeki sayımız 0-1 aralığında gidip geliyor. Bu konuda memnunuz. Vaka sayımıyız çok düşmüş durumda. Vaka çıksa da hastaneye yatış oranları çok az durumda. Ama yine de hastalık bitmedi devam ediyor etkileri çok azalsa da. Bu saatten sonra koronayla ilgili söyleyeceğimiz tek şey aşılar. Hatırlatma dozlarının yapılması, artık aşı olmayan vatandaşlarımıza aşı olun demekten ben imtina ediyorum gerçekten. İlk aşıyı yapmamızın üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçti.

Hatırlatma dozlarının yapılmasını istiyoruz ki hastanedeki bu tablomuz devam etsin. Son 1 ay içinde 1 ölüm kaydettik. Çok şükür vaka oranlarındaki azalış ve aşı oranlarındaki artış bunu sağladı. Bunun devamı, vatandaşlarımızın bize özellikle aşı noktasındaki yardımına bağlı bunu bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Vaka oranının azalması aşı oranlarının azalmasına neden oluyor. Vatandaş artık korona defteri kapandı diye düşünüyor. Ama tam kapanmadı. Çok şükür artık gayet kontrol altında. Vatandaşlar zihnen koronayı kapatmış durumda. Kapanmadığını bir kez daha söylüyoruz. İnşallah yeni bir artış görmeyiz. Bu toplum bağışıklığının gelişmesine bağlı” ifadelerine yer verdi.

Etkinlik amacına ulaşarak sona erdi.

Bu haber 1842 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Servet KALFA
    6 ay önce
    Araç sürücülerinin % 90 ı yaya geçitlerinde yayalara yol vermiyorlar. Yayaları görünce gaza daha fazla basıyorlar. İlla eğitim.