Vali Ayaz Haberci18, Çankırı Postası Ve Radyo Neşe Yayın Yönetmenlerini Kabul Etti

Virüsün özellikle Kurban Bayramında gerekli dikkat gösterilmediği için artış gösterdiğini öngördüklerini ifade eden Ayaz, “Hastanemizde yatan hastaların iyileşme süreleri uzadı." dedi.

Vali Ayaz Haberci18, Çankırı Postası Ve Radyo Neşe Yayın Yönetmenlerini Kabul Etti
08 Eylül 2020 - 14:49 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 16:37
Samimi Ortamda Gerçekleşen Ziyaret

Haberci18 Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Çankırı Postası Yayın Yönetmeni Ercan Şeker, Radyo Neşe Yayın Yönetmeni Turan Harmancı 08.09.2020 Salı günü saat 11:00 da Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ı ziyaret ettiler.

Samimi ortamda basın mensuplarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Ayaz, konuklarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ayaz, “Zor ancak onurlu bir görev ifa ediyorsunuz, milletimizin sözcülerisiniz, doğru, tarafsız ve adaletli mücadelenin parçasısınız” ifadelerini kullanandı.

Kontrollü sosyal hayatı başarıyla tamamlamada basına önemli görevler düştüğünü belirten ve destek isteyen Vali Ayaz, “Maske, mesafe ve temizlik konusu artık kontrollü sosyal hayatın bir parçası haline gelmek zorunda. Günlük yaşamın kendini tekrar ettiği her bir faaliyette kontrolü kaybettiğimiz anda ortaya çıkacak olan sonuçlar maalesef karşımıza ağır bir tabloyla gelebilir. Sizlerin bu hususun altını çizen bir bakışa sahip olması devletimize ve milletimize büyük bir katkı sunar” dedi.

Vatandaşın en doğal hakkı olan doğru bilgiye ulaşmada Çankırı basınına gece gündüz demeden destek vereceğini açıklayan Vali Ayaz, “İl valisi olarak sizlerin yaşayabileceği tüm sorunların muhatabı olarak da ben elimden geleni yapmaya hazırım. Sizlere destek vermekten memnuniyet duyarım. Haber üretmek için doğru bilgi ve hız önem arz ediyor. İletişimin açıklığı ve hızı ne kadar doğru yönetilirse o kadar sağlıklı sonuç elde edilir” şeklinde konuştu.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, basın mensuplarını makamında kabul ederek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Vali Ayaz, kurallara uymayanları uyardı! Dükkan mühürlemelere başlayacağız...

Virüs Kişiye Göre Farklı Direnç Gösteriyor-

Virüsün özellikle Kurban Bayramında gerekli dikkat gösterilmediği için artış gösterdiğini öngördüklerini ifade eden Ayaz, “Hastanemizde yatan hastaların iyileşme süreleri uzadı. Virüs kişilere göre farklı direnç gösteriyor. Bu nedenle elimizden geldiğince virüsün daha fazla yayılmaması için uğraş veriyoruz” dedi.

Dükkan Mühürlemelere Başlayacağız-

Denetenimler için alana daha fazla ekip çıkartacaklarını vurgulayan Ayaz, yer yer kendisinin de denetimlere çıktığını, bazı yerlerde olumsuz tablolarla karşılaştığını söyledi. Uyarılara aldırmayan iş yerleri ve vatandaşlara daha sert cezalar uygulayacaklarını söyleyen Ayaz, uyarı alan ve hala kurallara dikkat etmeyen dükkanları mühürlemeye başlayacaklarını ifade etti.

Ayaz “Önemli Olan Krizi Yönetmek Değil, Riski Yönetmektir”-

Kış aylarında vakaların artış göstermesi ve hastanenin yetersiz kalması durumunda planlama olup olmadığı sorusuna cevap veren Ayaz, "Önemli olan krizi yönetmek değil, riskleri yönetmektir. Bizlerde ek ne gibi hazırlıklar yapmamız gerekiyor? Şimdiden ilgili planlamalarımıza başladık “ dedi. Korona vaka sayılarıyla ilgili valilerin rakam açıklama yetkisi olmadığını vurgulayan Ayaz, ”Bakanlığımız ne zaman açıklama yapmamıza izni verirse o zaman açıklamada bulunabiliriz” şeklinde konuştu.

“Hastane Şu An İçin İhtiyaçları Karşılıyor”

Devlet hastanesinin şu an için ihtiyaçları karşıladığını söyleyen Vali Ayaz, “Hastanede şu anda bir sıkıntı yok. Hastalarımızın durumu karşılanabiliyor. Gelen hastalarımızın hastaneye kabulü ve yatışlarda herhangi bir problem yok. Ancak tabii ki vaka artışı bu şekilde devam ederse ilerleyen dönemlerde muhakkak ki sıkıntı yaşanabilir. Yeni servisler açarak bunu bu güne kadar aştık. Şu an için bir problem yok. İhtiyaca cevap verebilecek durumdayız. Ama dediğimiz gibi sağlık çalışanlarımızın da hastanelerimizin de yükünün artmaması için vatandaşlarımızdan söylediğimiz kurallara riayet etmelerini öncelikli olarak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sayın Valimizle sohbet esnasında şehirdeki sorunları da konuştuk.

İşte Bazı Birkaç Başlıklar:

Kurumlarda esnek çalışma konusu, Şehirde neden iki, üç veya daha fazla Şehit ve Gazi Ailelerini ilgilendiren Derneklerin çok başlı olması konusu, Akıllı Bina olan Çankırı Valiliğimizin camlarının açılmaması ile ilgili olarak memurların sıkıntı yaşadıkları konusu, Çankırı Devlet Hastanemizin Covid-19 ile mücadlede ki durumu, Çankırı’da test sonuçları pozitif çıkan kişi veya kişilerin bakımlarının boş olan Yurtlarda karantinaya alınmaları konusu, Hastanemizde Covid-19 la mücadele test sonuçlarının taraflara geç verildiği, cevap verilse de aranan telefonlardan bilgi edinilemedikleri konusu, Test için Randevu günü verildiği fakat yığılmaların olduğundan dolayı sağlık çalışanlarımızın yetersizliği konusu, Biz gazetecilerin sorunları, Şehri ve kamuoyunu ilgilendiren diğer sorunlar, Sayın Valimiz Abdullah Ayaz beyi canlı yayına davetimiz gibi konuları gündeme getirdik.

Ziyaret amacına ulaşarak son buldu.


 
 
Bu haber 2286 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum