Bu Yıl Yaz Kur-an Kursları Diyanet-TV'den Verilecek

Malum olduğu üzere camilerimizde açtığımız Yaz kursları, pandemi sebebiyle bu yıl Diyanet TV aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz Diyanet resmi web sitemize girerek kayıt olabilecekler.

Bu Yıl Yaz Kur-an Kursları Diyanet-TV'den Verilecek
28 Haziran 2020 - 09:49 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 10:00

29 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle hafta içi her gün Diyanet TV Ders Yayın saatleri açıklandı.

Değerli Ailelere Duyurulur

Diyanet-TV Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

Değerli Velilerimiz, Çocuklarımız Allah'ın bize en kıymetli hediyesidir, emanetidir. Yavrularımıza Allah’ımızın emirlerini, Sevgili peygamberimizin güzel ahlakını, hayatını öğretmemiz çok önemlidir. Biz yavrularımızı güzel terbiye etmezsek dini ve ahlaki bakımından doğru ve faydalı bilgileri doğru kaynaklardan vermezsek, bu ihtiyaçlarını sahih olmayan başka yerlerden alacaklardır.

Bu durumda yavrularımızın temiz kalpleri yanlış bilgilerle kirletilmiş olacaktır. Bundan dolayı devletimizin resmi cami görevlileri ve kurs Öğreticilerimiz rehberliğinde din eğitimi alınması zaruri bir durumdur. Ayrıca Diyanet işleri. Başkanlığımızın çocuklar ve gençler için hazırladığı yayınlarımızı alıp evlatlarımıza buluşturmak büyük önem arz etmektedir. Malum olduğu üzere camilerimizde açtığımız Yaz kursları, pandemi sebebiyle bu yıl Diyanet TV aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz Diyanet resmi web sitemize girerek kayıt olabilecekler.

Müftülüğümüze gelerek ilgili kurs kitaplarını alarak eğitime Diyanet TV’yi izleyerek katılabilecektir. Bu vesileyle Başkanlığımızca hazırlanan bu güzel programın hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın, gençlerimizin katılması için siz değerli velilerimizin gereken önemi vermenizi istirham ediyor, tüm Çankırılı kardeşlerimize Rabbimden sağlık ve afiyetler niyaz ediyorum.

Bürhan Keleş Çankırı İl Müftüsü

Ders Saatleri:

Kur’an Öğreniyorum 09:30 – 11:00

Dinimi Öğreniyorum: 09:30 – 11:00

Kur’an Okuyorum: 17:00 – 18:30

Dinimi Öğreniyorum (Tekrar) 17:00 – 18:30


 
 


Bu haber 6657 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum