Çankırılı Yazar Şükrü Altın'ın Yaşam Öyküsünün Belgeseli Yapılıyor

Türk Tarih Kurumu 25 Nisan 2022 tarihinde Çankırılı yazar, senarist, şair, ressam Şükrü Altın’ın belgeselini yapmak için Çankırı’ya geldiler.

Çankırılı Yazar Şükrü Altın'ın Yaşam Öyküsünün Belgeseli Yapılıyor
29 Temmuz 2022 - 06:45 - Güncelleme: 29 Temmuz 2022 - 06:53
Çankırılı Yazarımız Şükrü Altın’ın Yaşam Öyküsünün Belgeseli Yapılmaktadır

Türk Tarih Kurumu, TV ekibi Çankırılı yazarımız Şükrü Altın’ın belgesini yapmak üzere Çankırı’ya geldi.

“Tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir.”  diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifi ile 15 Nisan 1931 tarihinde kurulan ve yerli ve yabancı bilim adamlarının buluşma noktası olan Türk Tarih Kurumu 25 Nisan 2022 tarihinde Çankırılı yazar, senarist, şair, ressam Şükrü Altın’ın belgeselini yapmak için Çankırı’ya geldi.

Üç kişilik Türk Tarih Kurumu TV çekim ekibi, Araştırmacı – Tarihçi Yazar Şükrü Altın’ın kitaplarını yazdığı çalışma odasına stüdyo kurarak Çankırılı yazarımızın çocukluk, öğrencilik, hocalık yılları dâhil, ressamlık, yazarlık, senaristlik çalışmalarını içine alan bir buçuk saatlik yaşam öyküsünün belgesel çekimini yaptı.

Ellinin üzerinde yağlı boya tablosu, yirminin üzerinde kitabı, onlarca, makale, şiir, senaryo yazan edebiyat dünyasının önemli isimleri arasında yerini alan Şükrü Altın’ın bu gün seksen bir ilin İl Halk Kütüphanesinde kitapları bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde her bir kitabından birkaç tane alınarak altmış beş adet kitabı bulunmaktadır.

Yine yazarımız Sultan II. Abdülhamid döneminde açılan tarihi İstanbul Beyazıt Kütüphanesinde kitaplarıyla arşiv kataloğuna girmiştir.

Çankırılı yazarımızın hayatı ile ilgili belgesel Türk Tarih Kurumu sitesinde yayınlanacağı gibi sosyal medya YouTube da yayınlanacaktır.

Çankırılı yazarımız Şükrü Altın’a çalışmalarında sağlık ve başarılar dileriz.

Bu haber 1953 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum