Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


İki Yüzlü Münafıklar

22 Ağustos 2022 - 14:40 - Güncelleme: 22 Ağustos 2022 - 14:47

Muhtelif İnsanlara Ait Karekterler

İki Yüzlü Münafıklar

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik diyor ki; “İki yüzlü insanlar çok kullanışlı aslında; bir yüzüne tükürmekten sıkılınca çevir diğer yüzüne tükür.

Çelik sözlerinde şu ifadeleride kullandı: “Bazı insanlarla yüzleşmek zordur, haksız çıkarsın. Çünkü onların galip gelecekleri ikinci bir yüzleri daha vardır.

“Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Sanki onlar elbise giydirilmiş kof kütük gibidirler. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar düşmandır, onlardan sakının. Allah onları kahretsin! Nasıl olup da döndürülüyorlar?”

“Siz onları derli-toplu sanırsınız, halbuki kalpleri darmandağınıktır. Çünkü onlar akıllarını kulllanmaz bir topluluktur.”

“İnsanlardan  öyleleri de vardır ki dünya hayatı hakkında söyledikleri sözler hoşunuza gider. Hatta böyleleri, söylediklerinin kalpten geldiğine (samimi olduklarına) Allah!ı şahit tutarlar. Halbuki bu tür kişi veya kişiler hasınların en yamanıdır.”

Onlar hep bizi, sizi gözetleyip duranlardır. Eğer Allah’tan size bir zafer gelirse ‘Bizde sizinle beraber değil miydik?’ derler. Şayet kafirlere bir pay çıkarsa, onlara ‘Size üstünlük sağlayarak, sizi muminlerden korumadık mı?’ derler. Allah kıyamet günü aranızda hüküm verir. Allah kafirlere, müminler aleyhinde asla fırsat vermeyecektir.”

“Doğrusu münafıklar Allah’ı aldatmaya kalkışıyortlar. Oysa Allah onlara aldatmanın ne olduğunu gösterecektir. Onlar namaza kalktıkları zaman üşüne üşüne kalkallar insanlara gösteriş yaparlar, Allah’ı pek az zikrederler.

“Ne onlarla olurlar, nede bunlarla olurlar. İkisinin arasında bocalayıp durular.”

“Sizden olmadıkları halde, sizinle beraber olduklarına yemin ederler. Oysa onlarkorkak bir topluluktur.”

“İnsanların bir takımları da vardır ki, inanmadıkları halde ‘Allah’a ve ahiret gününe inandık.’ Derler. Bunlar güya Allah’ı ve mümünleri aldatmayaçalışırlar.

Oysa onlar, sadece kendilerini aldatırlarda bunun farkında değildirler. Onların kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların bu hastalıklarını artırmıştır. Söylemekte oldukları yalanlar sebebiyle onlara elem verici azab vardır.”


“Kendilerine ‘Yeryüzünde bozgınculuk yapmayın.” Denildiği zaman ‘Biz biz ancak ıslah edicileriz.’ Derler. İyi bilin ki asıl bozguncular kandileridir, lakin anlamazlar.”

“Onlara Müslümanların inandığı gibi sizde inanın denilince (dediğimizde) ‘Beyinsizlerin inandığı gibi mi inanalım?’ derler. İyi bilinki asıl beyinsizler kendileridir, fakat bunu bilmezler; biz doğruyu söylediğimiz için işlerine gelmezler.”

“Mü’minlerle karşılaştıkları zaman ‘İnandık’ derler, elebaşları ile başbaşa kaldıklarında ise ‘Biz şüphesiz sizinleyiz, onlarla sadece alay etmekteyiz!

Derler.Allah da kendileriyle alay eder, azgınlıklarında onlara mühlet verir, bu yüzden onlar bir müddet başı-boş dolaşırlar.”


“Münafıkların durumu şeytanın durumu gibidir. Çünkü şeytan insana ‘İnkar et!” der. İnkar edince de ‘Ben senden uzağım, ben alamlerin Rabb’i olan Allah’tan korkarım der.

Değerli okurlarım: Sonuç olarak, “Onlara bırakın Allah’ın selamını vermek, merhaba dahi yok. Rahat yüzü görmesinler. Bu ş....leri bizim başımıza kim getirdiyse, ateşte azabını kat kat çeksinler.

Köşe yazımı -Nurlu Sözlerimle- noktalıyorum.

Akıllı Olun, Akıllı Olalım!

“Akıllı olanlar, işi Hakk’a bırakır, akılsız olanlar işi nefse şeytana bırakır ve kendilerinin en üstün akla sahip olduklarını, en iyisini kendilerinin yaptığını, başkasının bilmediğini zannederler. Akılsız insanın durumu budur. Bunu unutmayalım sevgili okurlarım!”

İki Yüzlü İnsanlarada Kapak Olacak Sözlerimi Tekrarlıyorum...

İkiyüzlü kişiler hep ilgi görürler, delikanlı insanlar hep yalnız gezerler. Unutma ki ucuz malın alıcısı çok olurmuş. Bir yüzü gülüp, diğer yüzüyle kuyu kazanlara ikiyüzlü yavşak denir. İkiyüzlü dostun olacağına, delikanlı düşmanın olsun. Hiç olmazsa dostun gibi sırtından değil delikanlı gibi alnından vurur. İkiyüzlü insanları sevmeye başladım, yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar görmeye başladım.

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini. Mehmet Akif Ersoy

Selam, sevgi, saygılarımla. M.Ç.

Bu yazı 2785 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum