Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri
Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


Çankırı Merkez, İlçe Ve Köylerimizdeki Orman Yangınları

02 Ağustos 2021 - 13:13 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 14:17

Çankırı, İlçe Ve Bazı Köylerdeki Orman Yangınları

Türkiye Alevlerle Boğuşuyor

Türkiye, günlerdir orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Yangınlar nedeniyle yüzlerce yerleşim yeri kullanılamaz hale geldi, pek çok vatandaşımız evlerinden oldu. Son 6 günde 35 ilimizdeki 130 yangın kontrol altına alındı. 7 noktada süren yangınlara müdahaleye halen devam ediliyor.

Günlerdir süren orman yangınları ülkemizin ciğerlerini yakıyor. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların söndürülmesi adına yoğun çaba sarf ettiği yangınlarda büyük ölçüde ormanlık alanlarımız zarar gördü.

Çankırı Merkez, İlçe Ve Köylerimizde Meydana Gelen Orman Yangınları Canımızı Sıktı, Tedirğin Olduk

Çankırı Kale Altı Çamlık Alan, Çankırı İçyenice Köyü Fidanlık Mevkii’ndeki piknik alanı, Bayramören Köy Hizmetleri Bakım Evi yakınlarındaki ormanlık alan, Yukarıöz Köyü Nazım Camii tarafındaki ormanlık alan, Eldivan da ki ormanlık alanlarımızda (ot) yangını henüz belirlenemeyen nedenlerden dolayı yangınlar çıktı. Yangın sıcak hava ve rüzgarın da etkisiyle yayılmaya başladı. Nedir bunlar birileri çıksın açıklasın.

Geçmiş olsun Türkiye’m, Geçmiş olsun Çankırı’m. Fikrimce halk arasından değildir orman yangınları. Yıllardır korunan bir alanda bir anda bu şekilde yangın çıkamaz diye düşünüyorum. Rabbim tekrarından korusun.

Ciğerlerimiz yandı. İçindeki canlılar yandı. Bir günde farklı yerlerde onlarca yangın çıkıyorsa, durup düşünmek gerek. Kim yakıyor ormanlarımızı? Kim yakıyor acımasızca içindeki binlerce canlıyı? Tabii ülke yol geçen hanı oldu. Gelenler ülkenin her yerine dağıldı. İçlerinde kimler var? Ne kadar işid'li, ne kadar pkklı? Ne kadar sürüye’li, Ne kadar iran’lı, Ne kadar ırak’lı, Ne kadar deaş'lı, Kanımız, canımız Türk Bayrağımızı arabasının paspası yapanlar kimler? Fatih Sultan Mehmed, Belgrad Ormanları için, "Ormanımdan bir dal kesenin başını keserim" demişti.

Bu Afet Değil, Bu Bir Saldırı, Ülkemize, Neslimize, Geleceğimize Yapılan Saldırıdır. Hesabı En Ağır Şekilde Sorulmalı…

Çoban Ormancıdır! Çoban Jandarmadır! Çoban İtfaiyedir! Bütün çoban arkadaşlarımızdan ülkemizin dört bir yanından gelen yangın haberlerinden dolayı duyarlılık bekliyorum.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Bütün Çobanlara Seferberlik İlân Ediyorum. Anlayanlar anlar, anlamak istemeyenlerde kendi bilir…”

Vatanımızı Savunacağız. Ormanlarımızı Koruyacağız, Gerekirse Gözümüzü Kırpmayacağız!

Gözünüz kulağınız arazide olsun bulunduğunuz bölgeye hakim tepelerden gözetlemeler yapın en ufak bir yangın belirtisinde 112 - 177 - 156 numaralarını arayarak ihbarda bulunun. Lütfen ormanlarınıza sahip çıkın.”

Bu yazı 3404 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • vatandaş
    2 yıl önce
    Değerli kardeşim Mustafa bey. Makalenizi gururla okudum. Ne Mutlu Türküm Diyene. Kahraman Orman Teşkilatımız ve tüm kurumlarımız, Milletimizin de desteğiyle yangınla cansiperane mücadele ediyorlar. Ormancılarımızın gece/gündüz canları pahasına mücadelesine; diğer tüm kurumlarımızın, Milletimizin, el birliğiyle mücadelelerine şahidiz. Cenab-ı Allah yardımcımız olsun. Bu zor günleri de hep birlikte aşacağız Türkiye’m. Neyi bekliyoruz! Yakalım Kandil'i O. Çocukları (Ateşin Çocukları) görsün cehennem neymiş? Güvenlik güçlerimiz karşısında dansöz kıyafetiyle delikten deliğe giren O. Çocuklarının vatanımızda çıkarılan orman yangınlarını üstlendikleri bilgilerini üzülerek duyduk. Bizde diyoruz ki bu O. Çocuklarına; Merak etmeyin önce sizi bu toprağa gömecek daha sonrada üzerinize Yeşil Vatan’ımızı kuracağız.