Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


"Ne Yapsak Yaranamıyoruz"

01 Mayıs 2023 - 15:43 - Güncelleme: 01 Mayıs 2023 - 16:08

www.haberci18.com olarak, “Ne yapsak yaranamıyoruz. Bazı insanların kalp gözleri kör. Çünkü bazı kişi veya kişiler geri kalmışlıktan gözleri bizden başkasını görmüyor. Dik duruşumuzdan, haberciliğimizden rahatsız oluyorlar, saldırıyorlar.

Bu kararımızdan gocunacak kişiler olabilir; ama onlara meydanı bırakmayacağız.”


Açıklamamıza (Herkese demiyorum, saygıdeğer okur ve takipcilerimizi, dostlarımızı, gardaşlarımızı tenzil ederek üzülerek başlamak istiyorum)

İP adreslerini masa üzerimize indirerek kayıt altına aldığımız, bazı dengesizler tarafından www.haberci18.com’a yapılan saldırı ve nefret söylemi anlamına gelen yazdıkları yorumlar ile ilgili olarak “şahsımıza yapılan çirkinlik” olayını kınadığımızı kamuoyuna duyururuz.


Sabrımızı taşıran olay için açıklama zamanı geldide geçti. Çok sabrettik uyardık ama olmadı. Kendini bilmez bazıları daha hala hata yapmaya devam edince bardak taştı. Kentte görev yapan basın çalışanlarının işlerine lütfen müdehale etmeyiniz. Ne yazıp çizeceğimize bizleri ve haberlerimizi beğenmeyenler karışmamalı. Yazılı açıklama yayınlayarak bu “çirkinlik” olayını paylaşma zorunluluğu doğdu. Zor şartlarda görev yaptığımızı hatırlatarak meslek hayatlarımıza dil uzatmak, çirkin yorumlar yazmak kimsenin haddine değildir.

Yaptıklarınız kanunen suçtur, bedelide ağırdır. Şunu iyi bilmelisinizdir ki hiç bir zaman taraflı haber yapmadık, yapmayızda, siz istiyorsanız diye sizin isteklerinizide yerine getiremeyiz bunun bilinci içerisinde olmalısınız. Biraz anlayışınız varsa sorun olmayacaktır. Herkes bizim için eşittir. Yani emeklerimizi eleştiremez, belden aşağı vuramazsınız. Parti ve partilerin adaylarınıda ötekileştiremezsiniz. Lütfen saygılı olun. Sizler Deşarz olacaksınız diye size sayfalarımızı kullandırmaya izin vermeyeceğiz.


Haber sitemizin “Seçim katogorisinde yer alan MHP, İYİ Parti, AK Parti vb partilerin adaylarını hor görmek, ötekileştirmek, çirkin ifadeler kullanarak isim takmak gibi seçenekleri kullanarak, facebook, instagram, site yöneticisi olarak şahsımızın yayınladığı haberler içerisine yazılan yorumlar ile çok büyük suç işlenildiği açıkça ortadır. Ciddiyet ve özveriyle Çankırı'ya ve Çankırılılara yayın yoluyla hizmet eden www.haberci18.com’un kurucusu olarak, bu durumdan hem üzüntü hem de rahatsızlık duydum. Ötekileştirdiğiniz parti ve adayları da yazdıklarınızdan son derece şikayetcidir.

Hiç bir parti taraftarı da değiliz. Hiç bir siyasi partinin gazeteciside değiliz Çankırı ve halkının gazetecisiyiz. Kişilere görede taraflı haber yapmıyoruz. Kimseyi ayrıştırmıyoruz. Haber kutsaldır. Yayınlamak zorunludur. Kimse kimsenin rızkını elinden almaya siz gibi söz sahibi değildir. Sitemizdeki haberler Dünya basınında; Çankırı yerel basınında, Ulusal basında aksine her gazate ve haber sitelerinde de yer almaktadır. Gözünüz, “bağımsız, tarafsız, olaylara, haberlere objektif bakan www.haberci18.com’u mu görüyor? Sıkıyorsa bize söylediklerinizi, yazdıklarınızı oralarada yazsanıza. Ama nerede o yürek?

Tamam; haberci18, Partiler, Haberler hoşuna gitmeyebilir, sevmeyebilirsin. Sana düşen beğenmediğin haberi okumadan, partilerin paylaşımlarını takip etmeden o sayfadan ayrıl boş geçiver be kardeşim. Ağır yorum yazmakta neyin nesi?.. Sizin isteğinize göremi habercilik, gazetecilik yapacağız?

Ayıptır, Yazıktır, Günahtır, Partilerin, Adamların, Adayların Hakkında Ağır Eleştiri Ve Kötü Sözler Sarf Ettiniz!

Bu haberler zaten partiler tarafından, adaylar tarafından İl, ilçe başkanları, basın danışmanları tarafından WhatsApp, Mail yoluyla gelen yazılı ve görsel paylaşımlardır. Reklamlar anlaşmalı ve sürelidir. Yetkililerin istekleri üzerine kamuoyu ile paylaşılması istenilen haberlerdir, paylaşımlardır. Yani demokratik olarak herkes tercihinde hürdür. Bizler bu duruma saygı duymanın dışında bir beyanda bulunamayız. Bir iki kişi parti adaylarını, haberlerini beğenmiyorlar diye şahsımızı ve sahibi olduğumuz haber sitemizi yargısız infaz mı edebileceğinizi mi düşünüyordunuz? Bu çirkinliğe yol açan klavye delikanlıları "her kim ise" haberleri okumadan sayfalarımızı terk etsin!
Saygıdeğer okur ve takipcilerimizi tenzil ederek, ifade ediyoruz ki, aksi takdirde çirkin yorum, yazılım yapanlardan şikayetci olan partiler, adaylar, yöneticiler ve şahımız İP adreslerinizle birlikte davacı olunarak haklarınızda suç duyurusunda bulunulacaktır.

Bu karardan gocunacak kişiler olabilir; ama onlara meydanı bırakmayacağız. Seçimde bitecek. Biz yine Çankırı’mızda olacağız. Dilinizi dibiniz gibi tutun ki, seçimden sonra sokağa çıkınca yüze bakacak yüzünüz olsun, laf ettiğiniz şahsımızın, sahibi olduğumuz
www.haberci18.com yazı ailesinin tırnağı olamazsınız.


Şahsımızı soruyorlarmış, “Bu adam hangi siyasi görüşlü diye?”

Açık ve net cevap: Karalamaya Çalıştığınız Mustafa Çelik ve Haberci18.com, “Sapına Kadar Milliyetçi, Sağlam Bir Yaran, Yiğidin Harman Olduğu Çankırı Sevdalısı, Damlamca, Tahtaköprü sakinidir.

Taraflı s
iyaset ve habercilik yapıyorsunuz diyerek eleştiride bulunan zat-ı muhteremlere toplu cevap veriyoruz; Devletinin yanında olmak siyasetse, siyaset yapıyoruz. Teröristlere ve hainlere düşmanlık yapmak siyasetse, siyaset yapıyoruz. Hainlikleri dile getirmek ve tepki göstermek siyasetse siyaset yapıyoruz. Bizim safımız; uğruna şehit ve gazi olduğumuz devletimizin, milletimizin, bayrağımızın, ezanımızın yanında durmaktır. Yerli ve milli olmayan her kişiye, her oluşuma karşı siyaset yapmaya devam edeceğiz.

“Bazılarının kol kola gezdiği Fetö ile, Fetö’cüler ile, İşidciler ile, Deaşlılar, Pkklılar ile, Uyuşturucular ile, Ahlaksızlar ile biz mücadele ederken hiç çekinmeden haberleri yayınlarken iyiydik, haberlerimiz beğenildikçe, takip edildikçe iyiyidik de şimdi ne olduda şu bir aydır seçim takvim sürecinde siyaset kategorisinde bazı partilerin haberlerini yapınca kötü olduk? Ne hakla bizi kınadığınızı, şu haberi, bu haberi kaldır la gibi paylaşım yapıyorsunuz?

Yazdıklarınızın çıktılarını alarak, bu sayfadan yayınlamayı uygun görmedik. Bırakında gazeteciliğimizi yapalım. Size ne ilin partisi, pırtısı, adayı? Bir oyun varsa onuda kime verirsen ve bize ne? Yorumunu sandıkta yap, kızgınlığını orada gider. Hata yapan klavye delikanlılarına duyurulur. Sonuç sizin için Adliye koridorlarında son bulacaktır. Bedellerinide ağır ödeyeceksinizdir...Bilgilerinize.

Bu yazı 1201 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum