Yeni Belediye Başkanına Destek Olunda, Eski Orduevi Binasını Kültürel Ve Sosyal Tesise Dönüştürün (Özel Haber)

Sevgili Belediye Başkanım, değerli Valim, Sayın Milletvekilleri sizlere sesleniyorum. Söz konusu bina geçtiğimiz yıl Şubat-Mart ayı içerisinde Askeriye tarafından kullanım ihtiyacı olmadığı belirtilerek Hazine Milli Emlak'a devredildi.

Yeni Belediye Başkanına Destek Olunda, Eski Orduevi Binasını Kültürel Ve Sosyal Tesise Dönüştürün (Özel Haber)
15 Nisan 2019 - 11:19 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 11:28

Çankırı Eski Ordu Evi Ne Olacak?

 

Ama hep birlikte destek olmak şartıyla “Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen’den “Eski Orduevi Binasını Acilen Sosyal Tesis Olarak Çankırı’nın, İnsanların, Kamuoyunun Hizmetine Sunmasını Rica Ediyoruz.”

 

Sayın Belediye Başkanımız, “Eski Orduevi binasının boşaltılmasının ardından alanın nasıl değerlendirileceği henüz netleşmedi. Senelerdir atıl durumda bekletiliyor olması bizleri üzmüş, şahsımızı özel haber yapmaya sürüklemişti.

 

Sevgili Belediye Başkanım, değerli Valim, Sayın Milletvekilleri sizlere sesleniyorum. Söz konusu bina geçtiğimiz yıl Şubat-Mart ayı içerisinde Askeriye tarafından kullanım ihtiyacı olmadığı belirtilerek Hazine Milli Emlak'a devredildi.

 

Bundan sonra karar yetkisi Valilik makamında. Bu bina istenildiği şekilde değerlendirilebilir... Çankırı’daki binaların altlarına açılan Kadınlar lokalleri kapatılarak, tek tip Kadınlar lokali, çocuk merkezi yada dediğimiz gibi çok amaçlı Sosyal Tesis olabilir.

 

Söz Artık Çankırı’yı Yöneten Siz Büyüklerimizde…

 

Eski Ordu Evi konusunu gündeme yeniden getirmemizle birlikte, eski Orduevi olarak bekletilen binanın ne olacağı şimdiden merak konusu oldu. Çünkü geçmiş yıllarda birileri bura için güzel projelerinin olduğunun altını çiziyordu. Ama uygulama olmadı, ömürleri yetmedi.

 

Çankırı, Merkez Cumhuriyet Mahallesi, Tevfik Fikret Caddesinde bulunan eski orduevi binasının bir an önce restorasyon yapılarak bu binanın “Tarihi dokusuna uygun bir hale getirilerek veya yeniden yapılacak düzenleme kapsamında nasıl değerlendirilecek bilemeyiz ama; burası Çankırı halkının hizmetine ne diye sunulacak?”

 

Ama; bir sebeple boşatılan eski bina yıkılacak mı, nerede ve nasıl değerlendirilecek, akıbeti ne olacak? Bilgilendirirseniz seviniriz. Bu sorularımız cevap bekliyor.

 

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ın Çankırı İçin Büyüklük Yapacağından Hiç Şüphemiz Yok!

 

Bu bina, “Başta Çankırı halkına, şehir dışarısından Çankırı’ya gelen askerlerimizin, komutanlarımızın, polislerimizin, öğrencilerimizin ailelerinin güzel bir sosyal tesiste konaklamasını düşünürsek eski Orduevi binasının yeni yüzüyle şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’ya yakışır yakışır yakışır diyoruz...

 

-Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz derler-

 

Bir kişi hakkında yargıya varmak, nasıl bir kişi olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? O hâlde onun hakkında söylenen sözler yerine, yaptığı işe bakınız. Çünkü yaptığı o iş, onun ne kadar sorumlu, bilgili ve yetenekli olduğunu açığa çıkarır.

 

-At Çiftliğinden Beter Oldu Memleket-

 

“Memleket Bir Kurtlar Sofrasına Döndü mü, İsyan Haktır…”

 

Halk Çankırı’da yapılan bazı hataları gördü, affetmedi sonuçta siyasi seçim günü geldi çattı cevap ta sandıkta verildi.

 

Söz konusu memleket olunca üzgünüz, mutsuzuz. Yeniğiz. Yenilen pehlivanız. Sürekli şikâyetçiyiz. Sürekli istemediği olan, istediği olmayanız. Değişik bir dönemden geçiyoruz. Kuşkusuz, bu bir dönüşüm süreci. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri süren pek çok gelenek bozuluyor. Orayı yık, yapma, burayı yık yapma, yok olmadı projelerimizi hayata geçireceğiz bekliyoruz de, çok güzel bir oyalama taktiği.

 

Biz yer buluyoruz, bakın burası işinize yarar, değerlendirin, boş bekletmeyin diyoruz, tamam değerlendirelim diyorlar; ne hikmetse projeler hayata geçirilemeyip gerçekleştirilemiyor. Halka verilen sözlerinizde lafta kalıyor.

 

Çankırı Olarak Halimiz Beter, Keyfimiz Paşada Yok!

 

Halimiz beter keyfimiz beyde yok. Ne demiş Erkin Koray “Alemin keyfi yerinde yine Maşallah...

 

Sonuç olarak bir kez daha hatırlatıyoruz; Konuşma değil, icraat lazım. O da yok. 9-10-13 kat ruhsatı ver park yerini zorunlu kılma olacağı bu. Bu şehrin kanayan yarası otopark sorunu, kaldırım işgalleri sorunu kardeşim. O zaman soruna çözüm bulun. 16 senedir aynı laflar, aynı hikayeler. Yetmez mi bu halkla dalga geçmek?

 

www.haberci18.com İnternet medyası ve onun değerli admini Mustafa Çelik olarak edindiğimiz bilgilere göre de eski Orduevi binası Çankırı Belediyesi’ne tahsis edildi.

 

"Cumhuriyet Mahallesi 41 ada, 14 parselde bulunan 1917,75 metrekarelik alanın Belediyeye tahsis edildiğini özel haberler yaparak kamuoyuna duyurmuştuk."

 

Çankırı Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi’nde bulunan ve eskiden orduevi olarak kullanılan binanın tahsisini aldı. Belediye atıl bir halde bulunan binanın kültürel ve sosyal bir tesis haline dönüştürülerek halkın hizmetine açılmasını istiyoruz.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bey ile yapılacak görüşmeler neticesinde, yeni Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen’e destek olarak hazineye devredilen Cumhuriyet Mahallesi 41 ada, 14 parselde bulunan 1917,75 metrekarelik alanı ne olur değerlendirin. Seçim sürecinde sunduğunuz projelerinizden daha önemli bir proje burası bence. Belediye tarafından gerekli proje çalışmalarının hızla tamamlanarak eskiden orduevi olarak kullanılan binanın kültürel ve sosyal tesis olarak halkın hizmetine sunulacağını sabırsızlıkla beklemekteyiz.

 

Bu tesisin Çankırı’mıza kazandırılmasındaki katkılarından dolayı kim emek sarf ederse başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a, Milletvekillerimize, AK Parti, MHP İl Başkanlarına, AK Parti ve MHP Merkez İlçe Başkanlarına, AK Parti ve MHP İl Genel ve Belediye Meclis üyelerine, şayet destek verirlerse tüm STK’lara teşekkür ederim, önlerinde saygıyla eğilirim. İlimize ve halkımıza sahip çıkma zamanı artık, kimse yanlış yolda yürümesin.

 

Tarihi mazilerle dolu olan bu mülk istenildiği şekilde değerlendirilebilir...

 

Şehrimizde birkaç özel oteller dışında, misafir hanesi olmayan bazı kurumlar var.  Kurum ve kuruluşların şehir dışı ve şehir içerisinden gelen kurum çalışanlarını konaklama ihtiyacı bazında ağırlayamıyor olmanın ezikliği içerisinde olduğunu da çok iyi biliyoruz.

 

Çankırı’mızın Eğitim ve Dinlenme Tesislerine İhtiyaç Var

 

Çankırı, Cumhuriyet Mahallesi, Tevfik Fikret Caddesi No:2 adresinde bulunan, mülkiyeti Hazine Milli Emlak'a devredilen bu binayı kurtaralım. 

 

Yaranlar, diyarı şehitler diyarı şirin şehrimiz Çankırı’da Sağlık Çalışanlarımızın, Üniversite Akademisyenlerimizin, Emniyet Güçlerimizin, Memurlarımızın, İşçilerimizin, Emeklilerimizin, tüm insanların yaralanabileceği vatandaşlarımızın aradığı bir sosyal tesisin bulunamaması, sadece haber yapmakla kalmayan, Çankırı'nın kültür elçiliğini, Çankırı için faydalı bütün platformlarda bulunarak ve sivil toplum kuruluşlarının da Çankırı medyasındaki dili olan biz gazetecileri de zor durumda bırakıyor.

 

Neden Zor Durumda Kalıyoruz?

 

Sonuç olarak sözde, top da büyüklerimizde. Burayı ve buna benzeyen alanlarımızı, arsalarımızı atıl durumda bekletmeyerek değerlendirelim istiyorum. Sayın büyükler; “Lütfen burayı vb. yerleri en kısa zamanda masaya yatırarak değerlendirmeyi düşününüz. Ondan sonra neden doktorlar Çankırı’dan kaçıyor, neden akademisyenler Çankırı’da fazla durmuyor, neden Çankırı’ya öğrenci gelmiyor, neden neden diye ağlamayalım. Umarım bu özel haberimizde dikkate alınır.

 

Mustafa Çelik diyorki; “Tarafsız ve objektif olarak şehrim ve insanları için doğrular neyse yazmaya, belim kırılıncaya kadarda siz bürokrat ve ilimizi yönetenleri, STK’ları boş oturtturmamaya, sizleri şehre yapacağınız hizmetler bazında selam, saygı, sevgi ve dualarımla gece, gündüz çaba harcayarak, sizlere destek olmaya devam edeceğim.

Bu haber 4992 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum