Yeni Devlet Hastanesi Projesinde İstenilen Değişiklikler Onaylandı

400 yataklı Yeni Devlet Hastanesinde projeye dahil edilmesi gereken mahaller hakkında görüşmeler yaparak projedeki değişiklik taleplerini...devamını okuyunuz.

Yeni Devlet Hastanesi Projesinde İstenilen Değişiklikler Onaylandı
15 Aralık 2023 - 18:46 - Güncelleme: 15 Aralık 2023 - 18:52
Onaylandı

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Tesisleri Yatırım Planlama Daire Başkanlığına ziyarette bulunarak Yeni Devlet Hastanesine ilişkin değişiklik taleplerini iletti.

Çankırı’da Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınan ve ihalesi tamamlanarak inşaat çalışmalarına başlanan 400 yataklı Yeni Devlet Hastanesinde projeye dahil edilmesi gereken mahaller hakkında görüşmeler yaparak projedeki değişiklik taleplerini Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oğuzhan Aykurt, Başkan Yardımcısı Gülay Yurdcu, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Necati Bölükbaşı ve Çankırı Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Yüksel Sayın ile birlikte Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Tesisleri Yatırım Planlama Daire Başkanlığına iletti.

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya sosyal medya hesabı üzerinden yapımı devam eden hastanenin Çankırı halkına konforlu ve nitelikli sağlık hizmeti sunması anlamında gerekli çalışmalar yapıldığını belirttiği paylaşımında, “Sağlık Bakanlığımız Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Tesisleri Yatırım Planlama Daire Başkanlığında yapımı devam eden Çankırı 400 yataklı Devlet Hastanemizde projeye dahil edilmesi gereken mahaller hakkında görüşmeler yapılarak proje değişiklik taleplerimiz iletilmiş ve hastanemizin konforlu ve nitelikli sağlık hizmet sunması anlamında gerekli çalışmalar yapılmıştır. (400 yataklı Çankırı Devlet Hastanemizde İhtiyaç programında yer verilmemiş olan Denetimli Serbestlik Biriminin eklenmesi, ihtiyaç programında 24 olarak belirlenen 2. Basamak yoğun bakım ünitesinin 5 adet KVC, 5 adet Koroner yoğun bakım olarak özelleştirilmesi, Anjiografi ve Katater Lab biriminin projeye eklenmesi, FTR box sayısının artırılarak 18 olarak revize edilmesi, 5 adet olarak belirlenen SDL odalarından bir tanesinin HET (suda doğum) olarak revize edilmesi vb…)

Başta Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere Bakanlık bürokratlarımıza, Sayın Valimiz M.Fırat Taşolar’a, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber 5615 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Tuncay Hoca
  3 ay önce
  Bulunduğu zemine göre bir temel yapısı ile yapılması halinde inşallah çok güzel bir proje olacak ve Çankırı halkı layık olduğu nefis bir hastaneye kavuşacaktır. Yalnızca Hastanenin yapılışı yetmez tabi ki. Kaliteli ve işinin ve insanlığının ehli doktorlar bir binayı ihya edebilir. Bu nedenle hastanemizde ehil bir yönetim ve ahlaki olgunluğunun zirvesine çıkmış sağlık çalışanları ile bütünleşince buraya hastane diyebiliriz ancak.İnsanlar dedikodu, fitne ve fasatla uğraşma yerine işlerine odaklanmalı ve işlerinde kendilerini geliştirmeye çalışmalıdır. Hastanemiz bu vesile ile aldığı parayı hak edenlerin mesai harcadığı bir yer olmalıdır inşallah. Vesselam...
 • Erdal Özdemir
  3 ay önce
  Yeni yaptığınız hastaneyi heyelan yok zemini kayıyor diyerek 200 mtr yakınına nasıl yaparsınız? Allah akıl fikir versin bu zihniyetle bu Çankırı bir adım ileri gidemedi gidemezsiniz. Hastanenin mevkisi yerine bir bakın nereye yapılacağı belli. Ankara istikametine bayır buçuk yerlere değil bir araştırın sonra hak vereceksiniz.
 • Musa Kaya
  4 ay önce
  İnşallah güzel bir hastane yapılır ve ihaleyi alan firma iyi denetlenir. Ankaraya sevk edilmek 100 yıllık kaderimiz olmuştu