Diyanet İşleri Başkanlığı'nı Göreve Çağırdı

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, İlçe Teşkilatları İle Bir Araya Geldi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı Göreve Çağırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nı Göreve Çağırdı
27 Temmuz 2020 - 08:17

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, İlçe Teşkilatları İle Bir Araya Geldi

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, zorlu pandemi sürecinin ardından gelen normalleşme sürecinde de parti çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çankırı'nın Korgun, Ilgaz, Çerkeş ve Şabanözü İlçe teşkilatlarını ziyaret eden Müjdeci Başkan, teşkilat üyeleri ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

"Normalleşme sürecinin başlamasıyla yeniden koşmak, yorulmak, çalışmak ve terlemek için yine yollardayız.." Diyen Müjdeci Başkan ayrıca, "Yeniden Refah Partisi olarak güzel Çankırı’mızda 1500'ü aşan üye sayımız ile, en çok üyeye sahip olan ikinci parti konumundayız. Teşkilatlanma çalışmalarımızı elhamdülillah son hızla devam ettiriyoruz. Yüce Rabbimiz bizleri Îlâyı Kelimetullah davamızdan geri koymasın inşaallah." dedi. Ayrıca vatandaşların sorunlarını dinleyen Müjdeci, konuşmalarında sıkça birlik ve beraberlikten yana olduklarını vurgulayarak, tüm sorunların çözümü için Yeniden Refah Partisi'ni işaret etti. Partisinin projelerini ve parti çalışmalarında gelinen noktayı da vatandaşlarla paylaşan Müjdeci, vatandaşlar tarafından muhabbetle ve ilgiyle karşılaştı.

Genç Başkan, "Refah'lı günler yakındır İnşaallah! Gayret bizden, tevfik Allah'tan.." dedi.

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı Göreve Çağırdı

Ayasofya'nın 86 yıl sonra müze statüsünden, cami statüsüne çevrilerek yeniden ibadete açılmasının ardından, şimdi de yeni bir tartışma gündemde.

Cami statüsüne kavuşan Ayasofya'da giyim kuşam konusuna dikkat edilmemesi, Yeniden Refah Partisi kanadını harekete geçirdi. Ayasofya'nın ibadete açılmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, resmî twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajla Diyanet İşleri Başkanlığı'nı göreve çağırdı.

Yayınladığı mesajda, "Burası Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi, burası Allah’ın evi! Kimin ne şekilde giyindiği bizi alâkadar etmez; ama caminin adabına uygun olmak zorundadır. Basın açıklamamızda bu tehlikeden bahsetmiştik. İşler çığrından çıkmadan Diyanet İşleri Başkanlığı hızla önlem almalı!" cümlelerine yer veren Müjdeci, Yeniden Refah Partisi olarak konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

Ayrıca Ayasofya'nın ibadete açılması kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak teşekkür eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan'ın, kendisine gelen davet üzerine; Ayasofya'da kılınan ilk Cuma namazına katıldığı biliniyor.


 

Bu haber 6079 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum