1074 Çankırıspor Tuz Mağarasında Antrenman Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz sezon 4. Grupta ligi 2’nci bitiren 1074 Çankırıspor, şimdiden ligin favori takımları arasında gösteriliyor.

1074 Çankırıspor Tuz Mağarasında Antrenman Gerçekleştirdi
13 Mart 2021 - 19:52 - Güncelleme: 13 Mart 2021 - 19:58
1074 Çankırspor, Bölgesel Amatör Futbol ligi hazırlıklarına günde çift antrenmanla hız kesmeden devam ediyor.

5 Bin Yıllık Yer Altı Tuz Şehri’nde Antrenman


Günde çift antrenmanla lige hazırlanan 1074 Çankırspor futbol takımı, Antrenör Harun Aydoslu yönetiminde kamp eğitim merkezinde çalışmalarını sürdürüyor.

Çankırı’da bulunan 5 bin yıllık Yer Altı Tuz Şehri 1074 Çankırıspor Futbol Kulübü’nün antrenmanına ev sahipliği yaptı.


Çankırı’da Hititler döneminden bu yana kaya tuzu elde edilen Tuz Mağarası son dönemde yapılan hamlelerle “Çankırı Yer Altı Tuz Şehri” projesiyle turizme açıldı.

Çankırı merkeze 20 km uzaklıkta bulunan ve Türkiye’ye 500 yıl yetecek tuz rezervine sahip Çankırı Yer Altı Tuz Şehri gıda ihtiyacının yanı sıra sağlık yönünden de ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda ise Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Çankırı’da hazırlanan Türkiye ve İngiltere Boks Milli Takımı, tuz mağarasını ziyaret ederek yerin 150 metre altında antrenman yapmıştı.

1074 Çankırıspor Futbol Takımı da hem futbolcuların kondisyonlarını yükseltmek hem de 1 milyon turist hedefi için çalışmaları devam eden Çankırı Yer Altı Tuz Şehri’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla son antrenmanını Tuz Mağarası’nda yaptı.

Çankırı Belediyesi uhdesinde devam eden çalışmalar neticesinde 1 milyon turist ile bölge ekonomisine katkı sağlamak amaçlanırken, ziyaretçiler aynı zamanda da tuz mağarasının sağlık yönünden faydalarından istifade edecekler.

Bu sezon Çankırı’nın 3’lig hayalini gerçekleştirmek için yola çıkan 1074 Çankırspor takımı, kadrosunu baştan sona yeniledi. Takıma katılan genç futbolcularla yakından ilgilenen Teknik Direktör Harun Aydoslu, futbolculara kondisyon yüklemesi yaptıklarını söyledi. Haber merkezimize konuşan 1074 Çankırspor Başkan Vekili Hakan Dereli, geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçirdiklerini bu sezon başarı çıtasını daha üst seviyelere çıkarmak istediklerini aktardı. Pandemi nedeni ile uzun bir süre ara verilen BAL Liginde, 17 Nisan 2021 tarihinde ilk maçların oynanması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezon 4. Grupta ligi 2’nci bitiren 1074 Çankırıspor, şimdiden ligin favori takımları arasında gösteriliyor.

Bu haber 2285 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum