Yeni Yapılacak Devlet Hastanesinin Fidanlığa Yapılması Uygun mu?

Çevreci Kadir Yavuz Çankırılı bir yurttaş olarak önerilerimi sıralayarak yetkilileri bilgilendirmeye devam edeceğini vurguladı.

Yeni Yapılacak Devlet Hastanesinin Fidanlığa Yapılması Uygun mu?
09 Ocak 2021 - 13:21

Yavuz, "Çankırı da yeni devlet hastanesinin yapılmasını tüm siyasilerimiz dillendirip söylemesine rağmen, yapılması yönünde bu güne kadar hiçbir olumlu adım atılmamıştır. Çankırı AKP İl, ilçe başkanlıkları, Çankırı AKP Belediye yönetimleri, AKP Çankırı Milletvekillerimiz de dahildir." ifadelerini kullandı.

Her defasında yeni hastane binası için yer arıyoruz. Yok, şurası, yok burası safsasataları ile bu günlere gelindi… (Bıkmadan uzanmadan aynı masalı bizlere anlatmaktan yorulmadılar siyasilerimiz hala anlatmaya devam etmekteler. Bir kerede vatandaşım ne diyor diye sorma zahmetine girmediler) Şimdiye kadar hastanenin yapılacağı yer hakkında, muhtelif yerler söylendi sonra hepsi de unutuldu, şimdi de ilimiz fidanlığına yapılacağı yönünde açıklamalar var? Burası da olmaz! (İki ayrı noktadaki iki ayrı devlet hastanesinin olması ilimizdeki yetersiz olan mevcut sağlık sistemini çok daha kötü duruma getir) buraya yapılmasından vaz geçilmelidir! Burası birinci derecede tarım arazisidir! Memleket yazboz tahtasına döndü vatandaşa bu ceza bu cefa neden!)

Yeni devlet hastanesi büyümeye ek binalarda yapmaya yeter de artar yeter ki istensin (Ama ne hikmetse söz konusu hastanemizin büyümemesi, gelişmemesi için adeta hastane abluka altına alındı, etrafına daha sonradan yapılan alakasız yapılanmalarla hastanemiz kitlendi dar bir alana sıkıştırıldı, söz konusu hastanemiz yapıldıktan sonra hemen bitişiğine öğrenci yurdu yapıldı, yetmedi halı saha yapıldı, yetmedi, bitişiğine kuran kursu binası, yetmedi imam evi yapıldı yetmedi, halk eğitim müdürlüğü yapıldı. Yetmedi PTT’nin deposu boşaltıldı, buraya 350 dairelik gök delenler dikildi, inşaatlar devam ediyor…

Soruyorum sayın siyasilerimize bu ne perhiz bu ne lahana turşusu…

Söylemlerinizle yaptıklarınız hep farklı oldu!  Tüm vatandaşlarımız gibi sizlerde biliyordunuz hastanemizin yetersiz olduğunu ihtiyacı karşılamadığı o halde bu yapılanmalara neden müsaade ettiniz onay verdiniz!)


Hastanenin bitişiğindeki öğrenci yurdu nu yıkın, yetmedi halı sahayı yıkın, yetmedi, bitişiğindeki kuran kursu binasını yıkın, imam evini yıkın, yetmedi, halk eğitim müdürlüğü binasını yıkın (bu yapıların tamamı hastanemiz yapıldıktan sonra yapıldı dolayısıyla sizler hastanenin büyümesinin önündeki tek engel sizlersiniz sizlerin icra atlarınızla oldu tüm bu yapılanmalar…

Geçmişteki bu hataları bir kenara bırakıp, neyi nasıl yaparız bu ülkeye bu vatana Çankırı’ya Çankırı halkına nasıl faydalı olur, Çankırı’nın sağlık sorunlarını çözeriz… Düşüncesiyle aşağıdaki önerimi sunuyorum takdir kamuoyuna aittir)

Hastane önündeki dere yatağını, ıslah etme çirkin görüntüyü kaldırmak ve hastanenin önündeki meyili yok etmek için fore kazıklarla güçlendirip (Arazideki eğim ve dere yatağından dolayı çok büyük kullanamadığımız ölü alan var) Fore kazıkları çakıp söz konusu yerdeki eğimden ve dere yatağından kullanılmayan alana kocaman bir oto park yapın (Teras tipi otopark) altına kafeteryalar yapın, ölü alanları en ideal bir şekilde kullanılabilir hale getirin (Bu yapıldığında hastanemizin oto park sorunu ortadan kalkar. Hastane önündeki yetersiz kalan meydan iki üç misli büyür, giriş çıkışlarda ki trafik sorunu ortadan kalkar, park sorunu ortadan kalkar)

Öğrenci yurdu, halı saha, kuran kursu, imam evi, halk eğitim müdürlüğü binaları yıkıldıktan sonra buraya dört yüz yataklı hastaneyi yapın…

Askerlik şubesi boşaltıldı, Jandarma askeri birliğimizin kalkacağını sizler söylediniz buralarda yıkılacak madem o halde bu alanda bir Tıp Fakültesi yapın; yapın ki Yeni Hastanemizin gücü ne güç katsın, yapın ki Çankırı’nın evlatları burada okusun Doktor olsun, kendi memleketine hizmetleri dokunsun…

Tıp Fakültesini hastanemizle birlikte aynı yere yapmadığınız sürece bu hastane hiçbir zaman tam donanımlı bir hastane olmaz! Hele hele yeni yapılacak bir hastanenin başka bir yere yapılması mevcut sağlık sistemini çok daha kötü duruma getirir. Saygılarımla

Çevreci Kadir Yavuz

Bu haber 5038 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Arif
  1 hafta önce
  Kadir yavuz beye katılıyorum. Yapılacak olan hastane 400 yataklı ana buradaki 250 yataklı mevcut hastane Aksu da ki eski hastane gibi atıl hale getiriliyor. Kazancımız 150 yatak oysa Askeriyenin (Jandarmanın) binaları ekonomik ömrünü doldurdu. Cezaevinin sorumluluğu Jandarmada olması nedeniyle o bölgeye taşınması ile 100 dönüm civarında bir alan boşaltılmış olur. Taşınması da çok zor değil Devletimize fazlada bir maliyet getirmez. Hastanenin buraya yapılması sonucunda 400 250=650 yataklı bir hastaneye kavuşmuş oluruz. Üniversite kampüsüne ise (projesi hazır) deniyor 600 mt bir yol ile ulaşımı mümkün. Bütün bu imkanlar var iken alternatif yerler aranmadı akla ziyan diye düşünüyorum Saygılar.
 • haso
  1 hafta önce
  En güzel Hastane Yeri Yapraklı Bulvarı............ Heryıl bir balon uçuruluyor. Bu Millete yazık.
 • haso
  1 hafta önce
  Her yıl olduğu gibi bir balon uçuruluyor. bir unutluyor ertesi yıla kadar. Çankırı nın yer belirlemesini mahlesef İ lmizdeki yabancı bürokratlar karar veriyor. Oysaki hastanenin yeri belli, Yapraklı Bulvarı üzerine, eski sivil savunmanın oradan tutunda MKE ye kadar olan yere 10.000 yataklı hastane yapılabilir. Hemde Vatandaş yürüyerek hastaneye gidebilir. Trafik ışığı yok gidiş -gelişlerde hiç bir engel bulunmamaktadır. Yapılacaksa yapılsın artık.
 • Zeki Tuzlu
  2 hafta önce
  Bende bir Çankırı lı olarak İlimizin büyümesi ve genişlemesi için yeni çevre yolunun bağlandığı nokta olan 100.yil yurdu çevresi ÇAKU girişi civarlarına yapılmasının en uygun konum olduğunu düşünüyorum.Hem Çankırı'nın büyümesi için, hem Çankırı da okuyan öğrencilerimiz için hemde trafik ve Ankara ya sevk edilen hastalarımızin yapılacak çevre yolunu kullanması açısından faydalı olacaktır. Saygılarla
 • Can
  2 hafta önce
  Fidanlık kutsal bir yermi ki olmasın, Fidanlığa kaç defa gittin.
 • Vatandaş
  2 hafta önce
  Hastanenin yeri şu an ki yer olmalıdır Sosyal konutlar yenilenecek. Askerlik şb yıkılmalı. Dere kapatılmalı. Askeriye oradan kalkmalı. Halk eğitim yıkılması Ayrıca üniversite ile hastaneye yol yapılmalı Boş yere uğraşmayın.
 • Mert
  2 hafta önce
  Bu milleti oyalamaya alay etmeye devam ediyorlar. Cezaevi yanında 932.000 m2 alan boş anıta 3500 metre çevre YOLU yanında YAPRAKLI yolu yanında ulaşımı en kolay yer ama hala aynı hikaye. Ankara yoluna sevk kolay bahanesi vardı. Şimdi ne bahaneleri var merak ediyoruz.
 • Vatandas
  2 hafta önce
  Siyasiler çevre il siyasilerinden biraz akıl alsın diyeceğim ama onların sadece işine gelmiyor. Kendilerine yakın eş, dost, akrabaya hizmet etmeyi kamuda çalışan isçi memurun işlerini takip etmeyi bırakıp Çankırı'ya millete hizmet etmeyi deneseler çoktan bir şeyler olurdu. Siyaset tuzundan kurumlardaki amirler işçiye siyasette tanıdığı olan memura iş yaptıramıyorlar. Çankırı da siyaseti bu kadar ayaklar altına düşürdüler. Siyasetin işi bunlarla uğraşmak olmamalı. Ankara yolu Ankara yolu diyerek bir Valilik binası yapıldı yapanlarında yaptıranların da kulakları çınlatılıyor. Koskoca bir ilde hastane yapılacaksa yıllardır yer sorunu olmamalı. Bir yer işini yıllarca halledemeyen siyasete devlet ne yapsın. Ben olsam Çankırı ya bu beceriksiz siyasilere yer bile bulamadınız yok size hastane derdim. Nitekim dedirttilerde. Böyle giderse 2023 çooook çok zor geçecek size. Bunu vatandaş görüyor ama mevcut siyasiler göremiyor .Belediye seçimlerinde olacak olanı göremedikleri gibi.