Yetimin, Öksüzün, Şehit ve Gazinin, Halkın Hakkı Olan Beytül Malını Har Vurup, Harman Savuranlara Yazıklar Olsun.. (Özel Haber)

Buğday Pazarı Mahallesi Çevik Sokak üzerinde Ahmet Yesevi Cami karşısı çay kenarında, genişliği 6 metre ve uzunluğu 4 metre olmak üzere toplam 24 m²'den 26 adet olarak 2014 yılında yapılan ve birkaç dükkan haricinde kullanılmayarak yıpranan...devamını okuyunuz.

Yetimin, Öksüzün, Şehit ve Gazinin, Halkın Hakkı Olan Beytül Malını Har Vurup, Harman Savuranlara Yazıklar Olsun.. (Özel Haber)
20 Temmuz 2018 - 07:16 - Güncelleme: 20 Temmuz 2018 - 07:31

Har Vurup, Harman Savuranlara Yazıklar Olsun..

 

Beytül mal: İslâm hukûkunda mâliye hazînesi anlamına gelir.

 

Sürekli üzerine gittiğimiz bir sorunu daha gidermenin sevincini yaşıyoruz.

 

Ahmet Yesevi Camii çevresi kaldırımları darılıp, yollarımız genişletiliyor.

 

Çankırı Belediyesi tarafından 2014 yılının Eylül ayında Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları olarak yapılan çadır dükkânlar aradan geçen süre zarfından kullanılmadığından, çirkin görüntülerin baş gösterdiği, özelliklede bu çadırlar amaçlarının dışında farklı bir şekilde kullanılıyor diye yetkilileri göreve davet ederek Çadırların Belediye ekiplerince bulunduğu yerden kaldırılması için çok özel haberler yapmıştık.

 

Çankırı Belediye Başkanlığından önem araz eden bu önemli konuyu değerlendirmelerini, halkın şikâyetlerine de çözüm bulunulmasını istemiş, 12.03.2018 tarihinde www.haberci18.com İnternet Medyamızda çok ciddi ve ses getirici haberimizi sayfalarımıza taşımıştık. Cami çevresinde yoğun trafik ve park sorunu olmasından dolayı çadırların bulunduğu alanın araçların park edebilecek şekilde düzenlenmesi, kaldırımlarım daraltılmasının çok daha uygun olacağı talebinde bulunmuştuk.

 

Şehrimizin bir ferdi, Çankırı’yı da karış karış gezen gazeteci vatandaş olarak atılması gereken adımlar Çankırı’da atılıyor mu? Diye yetkilileri göreve davet etmiştik. Sözünü ettiğimiz yerin son derece bakımsız, pislik yuvası ve uygun olmayan amaçlar için kullanıldığını bildirmiştik.

 

Yapılan masrafların hesabını kim verecek?

 

Hesapsız kitapsız işlerden birisini daha ortadan kalktı. Boşa giden yatırım, çirkin görüntü, en acısı boşa akan tonlarca Belediye suyu.

 

İşte Haberimizden Sonra Gelinen Nokta

 

Allah’a Şükürler Olsun ki www.haberci18.com İnternet Medyası ve Sahibi Mustafa Çelik Olarak Umudumuz, Beklentimiz Bu gün Gerçekleşti!

 

4 Yıl Önce Yapılması Gereken Çalışma Şimdi Yapılıyor

 

Değerli dostlarımız şahsımız tarafından Çankırı için, Çankırılı için yapılması, yazılması için gerekli hizmetlerimizden asla geri adım atmayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Geç Kalınmış Çalışmaya Kazma Vuruldu

 

Çankırı’da Ahmet Yesevi Cami yanında, 2014 yılı Eylül ayında yapımı tamamlanarak hizmete giren Sebze ve Balık Ürünleri Satış Reyonları 4 yıl boyunca beklenen ilgiyi görmedi ve belediye ekiplerince geçtiğimiz aylarda kaldırılmıştı.

 

Bölgede tekrar çalışma yapan belediye ekipleri, 4 metre genişliğindeki kaldırımda küçültme çalışması yapıyor.

 

Çadırlar hiç kurulmadan, 4 yıl önce yapılması gereken çalışma ise şimdi yapılıyor. Buğday Pazarı Mahallesi Çevik Sokak üzerinde Ahmet Yesevi Cami karşısı çay kenarında, genişliği 6 metre ve uzunluğu 4 metre olmak üzere toplam 24 m²'den 26 adet olarak 2014 yılında yapılan ve birkaç dükkan haricinde kullanılmayarak yıpranan, binlerce liranın çöpe gittiği çadır dükkanlar geçtiğimiz aylarda belediye ekiplerince kaldırıldı. Belediye ekipleri bugünlerde aynı yerde tekrar çalışma başlattı.

 

Ekipler, 4 metre genişliğindeki kaldırımı yaklaşık 2 metrenin altına düşecek şekilde daraltıyor. Bölgenin eski halinde, araçların dubalara rağmen hatalı park yapması sonucunda çok ciddi park ve trafik sorunu yaşanıyordu. Cami çevresinde, özellikle cenaze ve Cuma günlerinde oluşan yoğun trafik ve park sorunu, kaldırım çalışması sonrası bir nebze azalacaktır. Kaldırımın küçültülerek araçların park edebilecek şekilde yeniden düzenlenmesi bölgedeki soruna küçük de olsa bir çözüm olacaktır.

 

Memleket sevdalısı Çelik “Size sesleniyorum yetkililer, seçilmişler, siyasiler, Bu ile yatırım yapmazken veya ilimizin kalkınmasında yoğun bir çaba gösterilmezken, yaptığınız icraatları da yerinde yapmazken, nerelerden ilham alıyordunuz diye sormadan edemeyeceğim? Sizlerin görüp de bizim göremediğimiz bir şeyler mi vardı acaba? Merak ediyorum. Sorumuma cevap verirseniz sevinirim.” Diyerek sitemde bulundu.

 

Sonuç olarak Çankırı'nın, Çankırılının menfaatine ne uygunsa biz yazacağız, yetkililer görevini yapacak. Yazdıklarımıza gönül koymayacaklar, Gönül koyanlar bizden değildir. Kimse kusura bakmasın doğrular neyse biz her zaman yanındayız. Yanlışa da yanlış demesini iyi biliriz. Hiç çekinmeden de eleştirimizi sonuna kadar yaparız.

 

Bu çalışma ile emeği geçen her kese saygı ile, sevgi ile şükranlarımızı bildirip, teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 5333 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum