Ilgaz Yıldıztepe'de Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışı

Yaz döneminde de bölgenin güzel olduğunu söyleyen Ayaz, tüm misafirleri ağırladıkları için mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ilgaz Yıldıztepe'de Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışı
28 Şubat 2021 - 15:00 - Güncelleme: 28 Şubat 2021 - 18:22
Başlangıç:

Çankırı'nın Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde Dışişleri Bakanlığı koordinesinde Çekya Büyükeçiliği, Ilgaz Kaymakamlığı ve Ilgaz Belediyesi işbirliğinde düzenlenen diplomatik kayak yarışları 26.02.2021 Cuma günü gerçekleşen organizasyonlar ile tam not aldı.

Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde ilki gerçekleştirilen Diplomatik Kayak Yarışı hakkında açıklama yapan Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, "Programda ülkemizin dışarıdaki iş birliği ve koordinasyonunu gösterebilmek adına değişik ülkelerle çalışma yapmak konunun diğer tarafı. Bu anlamda yapılan yarışı önümüzdeki yıllarda inşallah devam ettirmeyi planlıyoruz" dedi.

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ise, "Ilgaz Belediyesi olarak Yıldıztepe Kayak Merkezinde diplomatik bir yarış yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlkini yaptığımız yarışlar inşallah gelecek yıllarda ilgi artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Yıldıztepe doğal güzellikleriyle trekking yapanlar için yürüyüş doğal yaban hayatı için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Bölgemizde her türlü yaban hayatı mevcut. Vaşağından geyiğinden karacasına kadar bunların fotoğraf avcılığı yapan fotoğraf severlerimiz geliyor buraya. Bunları misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah bu yarışta büyükelçilerimiz çok memnun oldular. Bir dahaki dönem için bu işi geliştirerek devam edeceğiz. Tabi bunda Ilgaz Belediyesi ve Kaymakamlığının çok büyük katkılarıyla yapılıyor. Bunu başardık. İnşallah daha güzel yarışmalara da imza atacağız" ifadelerine yer verdi.

Sonuç:

Dışişleri Bakanlığı koordinesinde Çekya Büyükelçiliği ile Ilgaz Kaymakamlığı ve Belediyesi iş birliğiyle Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen Diplomatik Kayak Yarışı sona erdi.

Dikmen Pistinin bir kısmında oluşturulan yarış pistine 12 ülkeden diplomat ve aileleri ile sporculardan oluşan 51 kişi katıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, yarışın ardından kayak merkezinde düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür etti.

Ayaz, "Biz de elimizden geldiğince belediyemizle ve kaymakamlığımızla gayret göstererek faaliyetin gerçekleştirilmesini sağladık. Emeği geçen herekse teşekkür ediyorum." dedi.

Yaz döneminde de bölgenin güzel olduğunu söyleyen Ayaz, tüm misafirleri ağırladıkları için mutluluk duyduklarını ifade etti.

Milletvekili Çivitcioğlu da Büyükelçi Vacek ile geldiği andan itibaren kardeşlik hukukunun oluştuğunu belirtti.

Büyükelçi Vacek'e Ilgaz'ın güzelliğini anlattığını, Ilgaz'a gelerek inceleme yaptığını ifade eden Çivitcioğlu, "Sağ olsunlar, bize iyi niyet göstererek ülkemizde bulunan büyükelçileri burada amatör kayak yarışı yapmak adına davet ettiler. Buraya gelen büyükelçilerimize ve ailelerine 'Hoş geldiniz' diyorum. Bu sene iklim şartları kayak yapmaya pek imkan tanımadı ama inşallah seneye tekrar bekliyoruz." diye konuştu.

Vacek de bütün katılımcılara ve organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Çankırı İli Ilgaz İlçesinde, Ilgaz Belediye Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Yıldıztepe Turizm Merkezi Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışına ev sahipliği yaptı.

Çekya Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek ve Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun koordinatörlüğünde ve Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona birçok bürokrat ve yönetici katıldı. 12 Ülke Diplomatının katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon göz doldurdu.

Organizasyonla ilgili açıklamada bulunan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Yıldıztepe Turizm Merkezi'mizde organize ettiğimiz Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışı tamamlandı. Kazanan sporcularımızı tebrik ederek ödüllerini takdim ettik. Ilgaz'ımız için önemli bir organizasyon olan bu tür programları ileride inşallah daha fazla gerçekleştirecek, Ilgaz'ımızın güzelliklerini dünyaya tanıtacağız.” dedi.

Dereceye giren sporcular, Dışişleri Bakanlığınca da ödüllendirildi.

Konuşmaların ardından 6 kategoride 12 ülkeden diplomat ve aileleri ile sporcuların katıldığı 51 yarışmacı arasından dereceye girenlere ödülleri verildi.


Ayrıca Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Ahmet Başar Şen de Vacek'e teşekkür plaketi sundu.
Bu haber 2785 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    1 ay önce
    Mehmed Öztürk bu işi beceriyor. Bu kesin yaman başkan vesselam yaza da kısa da etkinlik buluyor.