Yine Bir Yanlışa Daha İmza Atılıyor…(Özel Haber)

Evet yıllardır tuz mağarası yılan hikayesine dönüştü. Ama sayın valim mağaraya bir bakın duvarları yutong tabir ettiğimiz malzemeden örülmüş üzerine de fiber glas malzeme ile kaplanmış.

Yine Bir Yanlışa Daha İmza Atılıyor…(Özel Haber)
08 Temmuz 2019 - 14:53 - Güncelleme: 08 Temmuz 2019 - 15:15

Geçenlerde arkadaşlarla tuz mağarasına gittik.. Ne gördük biliyor musunuz? O kadar tuz varken bölmeler arası yotong diye tabir edilen tuğla ile duvar örülmüş ve üstünde fiber bir malzeme ile kaplanmış... Bunun yerine sevgili kardeşim duvar için 30 cm genişliğinde blok tuz tuğla hazırla ve duvarları ör... Hem doğal hem de saf... Birde özellikle bazı sanat eserlerinin ?!!!? sergilenmesi için sahne yapılmış.... Burayı da tuzdan yapamaz mıydınız?.. Sayın proje etüt deki arkadaşlar... Lütfen yapmış olmak için yapmayın... Hakke ten yapın...

 

Evet yıllardır tuz mağarası yılan hikayesine dönüştü. Ama sayın valim mağaraya bir bakın duvarları yutong tabir ettiğimiz malzemeden örülmüş üzerine de fiber glas malzeme ile kaplanmış. O kadar çirkin olmuş ki tarif edilemez. Acaba duvar örmek için kaya tuzunu bloklar halinde kesilerek yapılamazmıydı? Veya gerekirse presleyip tuğla duvar haline getirip örülemezmiydi.? Birde sahne yapılmış oraya beton dökmek yerine tuzdan sahne yapılamazmıydı? Ne olur şu işe mantıklı yaklaşsınlar. Kaç tane yetkili geldi. Yemeklerini yeyip hediyelerini alıp gittiler..

 

Tuz Mağarasının Turizme Kazandırılması için Çankırı Belediyesi tarafından planlanan Yer Altı Tuz Şehri Projesi ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.

 

Toplantıda projenin uygunluğu, proje ile ilgili beklentiler ve turizm açısından hangi yönü ile hizmete sunulacağı konusunda tüm katılımcıların görüşleri alınarak bu işe başlanılsın istiyoruz.

 

Saygılarımla. M.Ç.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 6243 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum