Yunus Emre Ortaokulu Öğrencilerini Bekliyor

Yunus Emre’nin adının verildiği Yunus Emre Ortaokulu, 4 katlı ve 24 derslikli olarak planlandı.

Yunus Emre Ortaokulu Öğrencilerini Bekliyor
26 Ağustos 2019 - 15:03

Bu yıl yapımı tamamlanan ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı başında ilk defa eğitim öğretime açılacak beş yeni okulumuzdan biri olan Yunus Emre Ortaokulu hazırlıklarını tamamladı.

 

Abdülhalik Renda Mahallesinde, Güzel Sanatlar Lisesi yanında bulunan ve tasavvuf şiirinin önemli temsilcilerinden Yunus Emre’nin adının verildiği Yunus Emre Ortaokulu, 4 katlı ve 24 derslikli olarak planlandı. Konferans salonu, kütüphane, fen laboratuvarı, basketbol ve voleybol oyun sahaları ile bahçesinde oluşturulan dinlenme alanlarıyla beraber modern bir yapıda tasarlandı. Bu bölgede ihtiyaç duyulan ortaokul açığını karşılayacak olan Yunus Emre Ortaokulu, mahallede bulunan öğrencilerimizin okula yürüyerek ulaşmasına imkan sağlamasının yanında aynı çevrede bulunan Mehmetçik Ortaokulu ile Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulunda oluşan öğrenci yoğunluğunu da azaltacaktır.

 

Yeni ve modern eğitim araç gereçlerle donatılan Yunus Emre Ortaokulu 2019- 2020 eğitim öğretim yılı için öğretmen ve öğrencilerini beklemeye başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3852 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum