Yüzme Havuzu Olmayan Tek İldi, İlk Kazma Vuruldu

Çankırı’da inşa edilecek yarı olimpik yüzme havuzu için ilk kazma vuruldu.

Yüzme Havuzu Olmayan Tek İldi, İlk Kazma Vuruldu
23 Şubat 2021 - 18:50 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 19:37
İlk Kazma Vuruldu

Çankırı yüzme havuzu yıkılırken kurban kesimi gerçekleştirilirken; bu binanın yıkımında tören düzenlenip şov yapılmıştı. Bina yıkılırken kurban kesimiyle Türkiye gündemine oturan yıkım tepki toplamıştı.

Yüzme Havuzuna ilk kazma 23.02.2021 Salı günü mesai başlama saati ile vuruldu.

Çankırı’da inşa edilecek yarı olimpik yüzme havuzu için ilk kazma vuruldu.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak Çankırı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun inşaatına başlandı. Havuz yapımı hakkında bilgi veren firma yetkilisi Erman Ayık, "Hafriyat çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak zemin güçlendirmesi, fore kazık çalışması, serve sıkıştırması ve beton çalışmalarına başlayacağız. 2022 yılının mayıs ayına kadar yarı olimpik yüzme havuzunu teslim etmeyi hedefliyoruz. Çankırı halkına yakışır, dünya standartlarında bir projeyi kazandıracak olmanın heyecanı içerisindeyiz" dedi.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapılması için çok yoğun bir uğraş verdiklerini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ise gelecek yılın ilk çeyreğinde havuzu Çankırı halkının hizmetine açmayı arzuladıklarını dile getirdi. Ak, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ile Salim Çivitçioğlu’na ve projeye katkı sağlayan diğer devlet büyüklerine teşekkür etti. 
Bu haber 5452 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dertli
  2 ay önce
  Sayın il müdürüm. Adam yıktırdığı havuz binası için koyun kesmişti, siz ise süper bir havuz yaptırıyorsunuz. Artık 7 kişilik bir dana kesersiniz açılışında inşallah. Emeğinize sağlık.Tüm bürokratlara ve vekillere sizin nezdinizde teşekkürlerimi sunuyorum.
 • Dertli
  2 ay önce
  Yakışır kardeşimize çalışmak maşallah. Şimdiden Yüzme Havuzumuz Çankırımıza hayırlı olsun. Tebrikler arkadaşlar.