Yüzme Havuzu Ve Orhan Saka Spor Salonu İle İlgili Sorumuzu Bir Kez Daha Yeniledik

Basın toplantısına katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, yüzme havuzu ile ilgili sorumuza açıklık getirdi.

Yüzme Havuzu Ve Orhan Saka Spor Salonu İle İlgili Sorumuzu Bir Kez Daha Yeniledik
12 Ekim 2020 - 09:05 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 21:09
Ak, “Son Noktaya Geldik” ifadelerine yer verdi.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından “5-11 Ekim Amatör Spor Haftası”nda düzenlenen basın toplantısına katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, yüzme havuzu ile ilgili sorumuza açıklık getirdi.

Yüzme havuzu ihalesinin  yapıldığını, iskan ruhsatı ile  ilgili sorunun aşıldığını söyleyen Ak, “Müteahhitin önümüzdeki hafta ya da bir sonraki hafta işlemlere başlayacağını tahmin ediyorum. Havuzun yapılacağı arazinin tapusuna 40 yıl önce bir şerh konulmuş. Yine arsa üzerinde tahsisi yapılmamış 8 ahşap ev görünüyor.

Bunun yanında Belediye Meclisinden kat yüksekliği ile ilgili karar gerekiyordu. Belediye Meclisi o kararı aldı.

Tapu Sicili yazılarımız intikal etti. Koronavirüs sebebiyle Tapu Sicilde karantina süreci yaşandı. Oradan da kaynaklı  gecikme oldu. Ama son noktaya geldik, inşallah başlayacağız” diye konuştu.

Ak, Orhan Saka Spor Salonu’nda yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi verirken, çatı problemi olduğunun altını çizerek “Salon yağan yağmurlardan zarar görmüş. Bunun yanında mekanik aksamında, ısıtma soğutma sistemindeki problem nedeniyle kış aylarında tesis kullanılamamış. Çatı kısmını çözdük. Daha aktif hale getirebilir, Halı saha gibi ek tesisler yapabilirsek canlı tutabiliriz” dedi.
 
 
Bu haber 7522 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • vatandaş
  1 yıl önce
  Yüzme havuzu da ilin dışına yapılmalı şehrin içinden bu stat kalkmalı hemde acilen ve yeri de değerlendirilmeli bu projeler ileriye dönük yapılmalı ilin ortasında stat olur mu bütün illerde dışarıya alındı hangi devirde yaşıyoruz zaten ilin yapılanma alanı daraldı
 • Dertli
  1 yıl önce
  Yüzme havuzunu dört gözle bekliyoruz ama Orhan Saka spor salonu boşuna yapıldı oraya. Yazık oldu o kadar masrafa. Halbu ki Oraya otobüs terminali, terminalin yerine de spor salonu yapılabilirdi.
 • 18 li
  1 yıl önce
  Oraya çevre yolunun indiği yere terminal iyi olurdu. Terminalin yerine de oradaki Orhan Saka Spor Salonu yapılsa idi ne kadar yerinde olurdu. Şu anda ikisi de rezil durumdadır ne yazık ki.