Vali Ayaz Rektör Ayrancı'yı Ziyaret Etti

Çankırı’ya atanan Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Ayaz Rektör Ayrancı'yı Ziyaret Etti
01 Temmuz 2020 - 17:09 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 13:37

Cumhurbaşkanlığının 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararıyla Çankırı’ya atanan Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Ayrancı, Vali Ayaz’a Çankırı Karatekin Üniversitesi ve yapılan çalışmalar ve uygulamaya konulan projeler, açılan fakülte, bölüm ve programlar hakkında bilgi verdi.

Vali Abdullah Ayaz, verilen bilgiler sonrasında Çankırı Karatekin Üniversitesinin gelişme ve büyüme sürecinde geldiği noktanın memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Vali Ayaz, “Yeni dönemde şehrimizle birlikte üniversitemizin de gelişimi için el ele vererek birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaret sonunda Rektör Ayrancı, Vali Ayaz’a Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Çankırı’ya dair yapılan akademik çalışmalardan oluşan kitaplar hediye etti.
 


Bu haber 1830 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    1 ay önce
    Veteriner Fakültesi istiyoruz Sayın Vali Bey. Sayın Muhammet Emin Akbaşoğlu Veteriner Fakültesinin açılmasını Rektör beyle görüşmüş. Veteriner Fakültesi ne aşama da? Siyasetçilerimiz bu konuda açıklama yapsınlar. Hayvancılığın diyarı olan Çankırı’ya veteriner fakültesi açılması gerekmez mi artık? Neden Veteriner Fakültesinin açılması konusunda Rektör Bey açıklama yapmıyor? Yükseköğretim kurumuna belgeler gönderildi mi? Evrakları tamamlandı mı? Bizi bu konuda bilgilendirsin istiyoruz. Sayın Akbaşoğlu konuyu takip ediyorum demiş. Şimdiye kadar bu fakültenin açılması gerekirdi. Siyasilerimizi göreve davet ediyorum...