Çankırı Valisi Abdullah Ayaz'dan 18 Yaş Altına Aşı Uyarısı

Valimiz Abdullah Ayaz, geçen hafta iki günde 100’ün üzerinde vaka sayısı olduğunu belirtti. Valimiz Ayaz vaka sayılarının diğer günler de 80’lerde seyrettiğini söyledi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz'dan 18 Yaş Altına Aşı Uyarısı
27 Eylül 2021 - 19:36 - Güncelleme: 27 Eylül 2021 - 19:41
Valimiz Abdullah Ayaz, Hazım Dağlı İlkokulu ile Şehit Yücel Karahasan Ortaokulunu Ziyaret Etti

Valimiz Abdullah Ayaz, okul ziyaretleri kapsamında Hazım Dağlı İlkokulu ve Şehit Yücel Karahasan Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

İnşaası yeni tamamlanan okulların çevresini ve içini gezerek inceleyen Valimiz Ayaz, sınıfları da ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin taleplerini dinleyen Valimiz Abdullah Ayaz, okul bahçesinde teneffüs yapan öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Okul ziyaretinde öğretmenlerle de bir araya gelen Valimiz Ayaz, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı okul ziyaretlerine yeniden başladığını ifade ederek, “Uzun bir aradan sonra yeniden sizlerle beraberiz. Bu eğitim-öğretim yılında önceliğimiz öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin sağlığı. Bu sebeple herkesin tedbirlere riayet etmesini özellikle istiyoruz” dedi.

Salgın bittiğinde sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük bir enkaz ile karşılaşacaklarını vurgulayan Valimiz Ayaz, “Bu, sadece ekonomide değil aynı zamanda eğitimde ve sosyal alanda oluşacak bir enkaz. Sizler öğretmenler olarak eğitim alanında çocuklarımızın bu durumdan en az zararla çıkmasını sağlamak için çalışmalısınız” diye konuştu.

Aşı Konusunda Hiçbir Tereddümüz Yok

"Veliler tereddütlü ama çocuklarımızın da aşı olmasını tavsiye ediyoruz."
Son zamanlarda ilimizde uzun süredir görülmeyen vaka sayılarına ulaşıldığını açıklayan Valimiz Abdullah Ayaz, geçen hafta iki günde 100’ün üzerinde vaka sayısı olduğunu belirtti. Valimiz Ayaz vaka sayılarının diğer günler de 80’lerde seyrettiğini söyledi.

Öğretmenlerden az da olsa aşı olmayanların olduğunu hatırlatan Valimiz Ayaz şunları söyledi: “İlimizdeki veriler aşı konusunda hiçbir tereddüdün olmadığını ve aşı olunması gerektiğini gösteriyor. Bir uyarı daha yapmak gerekiyor; 2 doz Sinovac kesinlikle koruyucu değil. En az 3 doz yapılması gerekiyor. Biz 3. Dozun Biontech olmasını tavsiye ediyoruz. Veliler tereddütlü ama çocuklarımızın da aşı olmasını tavsiye ediyoruz. Benim 15 ve 12 yaşlarındaki çocuklarım aşı oldular. İlk defa geçen hafta 18 yaş altı vaka sayımız yüzde 20’nin üzerine çıktı. 18 yaş altı vaka sayımız daha önce yüzde 3’lerdeydi. Hastanemize de ağır semptomlarla gelen çocuk sayısında artış var. Çocuklarımız hastalığı önceki gibi geçirmiyor. Tüm halkımıza bu konuda dikkatli olmalarını öneriyoruz.”

Öğretmenlerin Derdi Bizim Derdimizdir

Yeni eğitim öğretim döneminde öğretmenlerimizin kendilerinden bir isteği olursa onlara kapısının her zaman açık olduğunun altını çizen Valimiz Ayaz, “Derdiniz derdimizdir. Bu büyük zorlukların yaşandığı pandemi döneminde özellikle maddi manada, teçhizat anlamında bir sıkıntı yaşanırsa bundan mutlaka bizim haberimiz olsun. Bu süreçte herkes birçok sıkıntı yaşıyor. Bizler bu sıkıntıları yaşamayalım. İdare olarak en büyük vazifemiz sizlerin sorunlarını ortadan kaldırmak. Şu anda en büyük önceliğimiz eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi. Hem sizlerin hem çocukların hem de velilerin sağlığı önceliğimiz. İnşallah bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetir ve atlatırız” şeklinde konuştu.

Bu ziyaret ve incelemede Valimiz Ayaz’a İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oğuzhan Aykurt ve Milli Eğitim Müdür Yardımcıları da eşlik etti.

Bu haber 1141 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum