Çankırı'da Maske Kullanmak Zorunlu Hale Getirildi

İl Hıfzıssıhha Kurulu “29.06.2020 tarihi saat 24.00’ten itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna” karar vermiştir.

Çankırı'da Maske Kullanmak Zorunlu Hale Getirildi
29 Haziran 2020 - 16:18 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 21:45

Son Dakika Flaş Gelişme: Çankırı’da Maske Kullanımının Zorunlu Olduğuna Karar Verildi

Çankırı’da Artan Vakalar Bu Önlemi Aldırdı

Çankırı Halkına Duyurulur

Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak!

Artık Maske Takmak Zorunlu. Sokağa Çıkıldığında da Mecburi Tutuluyor.

Çankırı’da da "Maskesiz Olarak Asla Evin Dışına Adım Atmayacağız"

Yeni tip corona virüse karşı mücadelede sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı, Çankırı’da da zorunlu hale getirildi.

Basın Duyurusu

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Devletimiz, tüm kurumlarıyla bu salgının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek için her türlü tedbiri almakta ve uyulması gereken kuralları belirleyerek halkımızla paylaşmaktadır.

Bu kapsamda; 22.06.2020 tarihli duyuruda vaka sayısındaki azalmanın devamı için vatandaşlarımızın maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gerekli hassasiyeti sürdürmeleri hususunda bilgilendirme yapılmıştır. Ancak; bu konuda gereken hassasiyet gösterilmemiş ve ilimizdeki vaka sayısı artarak devam etmiştir.

Bu nedenle; İl Hıfzıssıhha Kurulu “29.06.2020 tarihi saat 24:00’ten itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna” karar vermiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve diğer maddeleri gereğince para cezası verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 


Bu haber 9382 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Abdullah
  2 ay önce
  Yerinde ve doğru bir karar.Buna vesile olanlar iyi bir iş yapmıştır. Hadi Çankırılım bu karara uyup şu Covid belasından az hasarla kurtulalım İnşallah.
 • Vatandaş
  2 ay önce
  haberci18 Mustafa Çelik, "Yaza çize, valiye şikayet ede ede şehre maske zorunluluğunu getirttirdin ya."