İlimizde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkulu Bir Şekilde Kutlandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonundaki kutlama programına geçildi. Öğrenciler, ellerindeki dev Türk bayrakları ile caddelerde yürüdü.

İlimizde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkulu Bir Şekilde Kutlandı
20 Mayıs 2023 - 18:01 - Güncelleme: 20 Mayıs 2023 - 18:05
Kutlandı

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlamalara Valimiz Abdullah Ayaz’ın yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, protokol üyeleri, vatandaşlar ve gençlerimiz katıldı.

Gençlerin gösterilerine sahne olan kutlamalarda günün anlamına vurgu yapan şiirler okundu.


19 Mayıs Coşkusu

Çankırı'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104'üncü yılı coşkuyla kutlandı.

Çankırı'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104. yılı çerçevesinde kutlama programları Atatürk heykeline çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonundaki kutlama programına geçildi. Öğrenciler, ellerindeki dev Türk bayrakları ile caddelerde yürüdü.

Törende günün önemini anlatan konuşmayı yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gün olduğunu dile getirdi. Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler tarafından judo ve jimnastik gösterileri yapıldı. Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz'ın yanı sıra kent protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.


Valimiz Abdullah Ayaz 19 Mayıs Kutlamaları Kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenleri ödüllendirdi.

Bu haber 1662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum