Hüsniye-Ahmet Akpınar Anaokulu Öğrencilerinden 23 Nisan Kutlaması

Çocuklarımıza çocuk olduklarını hissettirelim. Bırakalım çocukluklarını yaşasınlar. Onlarla oyunlar oynayalım, mutluluklarına ortak olalım.

Hüsniye-Ahmet Akpınar Anaokulu Öğrencilerinden 23 Nisan Kutlaması
28 Nisan 2022 - 20:38 - Güncelleme: 28 Nisan 2022 - 20:47
Hüsniye-Ahmet Akpınar Anaokulu Öğrencilerinden Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çankırı Hüsniye-Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları gösterilerle bu anlamlı günü coşkuyla kutladılar.

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Okul Müdürü Serkan Doğan, Okulun bağışçısı hayırsever Süheyla hanımefendi ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Okul Müdürü Serkan Doğan, günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşmada;


“Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in çocuklarımıza armağan ettiği bu anlamda günde hep birlikte yine onların sergileyeceği gösterilerle onların coşkusuna ortak olacağımız için çok mutluyuz.” dedi.

Büyüklerin çocuklara kendilerini değerli hissettirmeleri gerektiğini, çocukların çok zeki olduğunu ve kendilerine karşı davranışları çok iyi hissedip ona göre tavır sergilediklerini vurgulayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ise, “Bizim çocuklarımız çok zeki çocuklar. Onlar çocuk olduklarını ve kendilerine değer verilmesini dinlenilmesini ve fikirlerinin önemsenmesini istiyorlar. Bugün bu dolu salona baktığımda çocuklarına değer veren bir ebeveyn topluluğu görüyorum. Bu da birazdan gösterilerini sunacak çocuklarımız gibi beni de çok mutlu etti. Bu çocuklar bizim geleceğimiz ve biz geleceğimizi inşa edeceğimiz bu emanetlere değer ve kıymet verdiğimizi, kendilerini önemsediğimizi hissettirelim. Nasıl ki, onlara armağan edilen bir bayramla Atatürk kendilerine ne kadar değer verdiğini gösterdiyse bizde aileler olarak bunu yapalım. Çocuklarımıza çocuk olduklarını hissettirelim. Bırakalım çocukluklarını yaşasınlar. Onlarla oyunlar oynayalım, mutluluklarına ortak olalım. Bu vesileyle bir kez daha tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor hepsini gözlerinden öpüyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından minik öğrenciler öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları birbirinden renkli gösterilerle salonu dolduran velilerden büyük beğeni topladılar.

Çocuklarını gururla izleyen veliler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar.

Bu haber 1614 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum