Akbaba, Görevi Doğar'a Teslim Etti

Doğar, "İnşallah bizlerde yeni ekibimizle bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağız." dedi.

Akbaba, Görevi Doğar'a Teslim Etti
16 Ekim 2020 - 19:31
MHP Merkez İlçe Başkanlığı kongresi sonrasında bayrak değişimi yapıldı.

Akbaba, görevi Doğar’a teslim etti.

Görev teslimi için parti binasında basın toplantısı düzenlendi.

Programda konuşan il Başkanı Hasan Çakır, “Merkez ilçe seçimini genel merkezimizin ön gördüğü şekilde ilçe başkanımızda nöbet değişimi yapıldı.

Nöbet değişimi uygun şekilde yapılıp bayrağı birimizden birimize devretmek şeklinde oldu. İki tarafında yolu açık olsun. Bugüne kadar emeklerinden ötürü bahadır başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yeni seçilen Mahmut Doğar başkanımıza hayırlı uğurlu olsun. Bahadır başkanımız zaten partimiz ne görev verirlerse yapılacağını söylemişti. MHP yoluna devam etmektedir.” dedi.

Çakır, “Siyasetin ana hamuru dernekler. İnsanların toplandığı yerler bu derneklerdir. Burada merkez ilçemizin görevlerinden biri. Merkez ilçemiz köylerde ilçelerde ilde derneklerin faaliyetlerine katılacak. Köy derneklerinin faaliyetlerine katılacak merkez ilçe başkanlığımız, onların ayağına giderek insanların gönüllerini kazanacak. Bu bir bayrak yarışı bugün bahadır başkanımız bırakıyor yarın ben bırakacağım. Ama gidip de Çankırı dışına çıkacak değiliz. Hak hakkaniyet adalet milli değerler çerçevesinden ayrılmamanızı istiyorum.” dedi.

Görevi bırakan Bahadır Akbaba ise, “Uzun süredir birlikte görev yapıyoruz. 2016 yılında genel başkanımız devlet bahçeli beyin takdirleri ile haziran ayında göreve gelmiştim. Görev başladıktan sonra partimizin içinde oluşan bir muhalif hareket sonrasında teşkilatlarımız görevden alınmış biz de zor bir dönemde göreve gelmiştik. Görev başladıktan sonra 15 Temmuz hain darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Sonra cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, genel ve yerel seçimlerle dönemimizi geçirdik. Bu süreçte teşkilatımızla elimizden geldiğince çalıştık. Vicdanen de rahatız. Ama bir teşkilatında başına gelebilecek her şeyi de yaşadık. Partimizden ayrılanlar oldu geri dönenler oldu. Partimizin menfaati noktasında hareket ettik. Kimseyle şahsi sorunumuz olmadı. Benim şahsıma kazandıran ülkücü harekettir. Bunun için de bundan sonra da var gücümüzle çalışacağız. Çalışmalarımız neticesinde katkımızın büyük olduğuna inandığımız belediyenin kazanılmasını da taçlandırdığımıza inanıyorum.

İlçe başkanlığımızda daha tecrübeli birlik beraberliği sağlayacak büyüğümüz Mahmut Doğar’a görevinde başarılar diliyorum. Bizlerden daha iyi görevler yapacağına inancımız tam.  Birlikte çalıştığımız herkese de teşekkür ediyorum, haklarınızı helal ediniz. İlçe başkanımızın da il başkanımızın da yanındayız. Bundan sonra da en az 1 milletvekili kazanmak için çalışacağız.” dedi.

İlçe Başkanı Mahmut Doğar da şunları söyledi: “Sayın Bahadır başkanıma bugüne kadar yaptığı görevlerden ötürü teşekkür ederim bizi hiçbir zaman utandırmadı. İnşallah bizlerde yeni ekibimizle bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağız. Herkese teşekkür ederim.”

MHP Çankırı İl Başkanı Hasan Çakır, sosyal medyada Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e paylaşımlarında destek verilmesini istedi.

Çakır, yaptığı açıklamada, “Belediye ile de birlik, berberlik içinde olmamız gerekiyor. Bizim takıldığımız yerde, bizim önümüzü açması gerekiyor. Takıldığımız yerde belediye de muhakkak yanımızda olacak. Belediyenin de her yaptığını paylaşımlarımızda, beğenmesek de paylaşmak gerekiyor.

Bizim yaptığımız iş o. Benim belediye başkanım paylaştıysa bende paylaşmalıyım. Sosyal medyanızda muhakkak Hakkı başkanın paylaşımlarını paylaşınız. Bize soruyorlar ‘Çaya sel geldiğinde ne olacak?’ diye.

Bende ‘deprem olduğu zaman ne olacak?’ diye soruyorum. Yani varsayımlar üzerinden yaşanmaz hayat. Bizim niyetlerimiz halis. Halis niyetler üzerine buraları projelendiriyoruz. Oralarda kötü olsun diye beklemiyoruz.”

Çakır’ın konuşmasına partililerden de destek geldi.


 
Bu haber 7027 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum