Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi Hariç Hanımlar Lokallerinin Hepsi Kapatıldı

Şehre sosyal ve kültürel manada katkı sağlayan lokallerin kapatılması bu yerlerden faydalanan kadınları üzmüş gibi gözükse de lokaller Belediye sırtında bir yük gibi gözüküyordu.

Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi Hariç Hanımlar Lokallerinin Hepsi Kapatıldı
19 Ağustos 2019 - 18:30

Lokallerin hepsi kapatıldı

 

18 Temmuz 2011 tarihinde Çankırı Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Hanımlar Lokallerinin hepsi kapatıldı.

 

Kadınların bedensel ve sağlıklı yaşam aktivitelerine katkı sağlarken emek ve becerileri de gün ışığına çıkarmak amacıyla Çankırı Belediyesi tarafından 2011 yılında şehrin değişik mahallelerinde açılan hanımlar lokallerinde Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi hariç tamamı kapatıldı.

 

İlk hanımlar lokalinin açıldığı 18 Temmuz 2011 tarihinde dönemin belediye başkanı İrfan Dinç’in, “Çankırılı hanımların evlerinde dört duvar arasında yaşamaları bizleri her zaman rahatsız etmiştir. Onların her alanda kendilerini geliştirmesi için belediye olarak çok değişik kurslar düzenliyoruz. Aile içi iletişim ve kişisel gelişim seminerleri, sinema günleri ve çeşitli kültürel etkinliklerle hanımların kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz. İnanıyorum ki, bir anne kendini ne kadar geliştirirse yetiştirdiği çocuğu da aile eğitimi noktasında istenilen seviyeye gelecektir” diyerek başlattığı ve şehre sosyal ve kültürel manada katkı sağlayan lokallerin kapatılması bu yerlerden faydalanan kadınları üzdü.

Bu haber 2789 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hasan Harput
  5 ay önce
  Belediyemizin sırtında kambur olan bu yerlerin kapatılması yapılan israfların önüne geçilmiştir. Başkanımızı teprik ediyorum en güzel işi yapmıştır.
 • mehmet unsal
  6 ay önce
  Elinize saglık dedikodu merkezlerinden başka hiç bir işe yaramadı. Buralara verilen kiralarla iş makinası alınsa daha hayırlı olur-du.
 • mustafa arslan
  6 ay önce
  Mustafa bey, hanım lokallerinin olduğu dükkanlar kimlerden ne kadara kiralanmış? Hangi vasıflarla hangi kadrolar görevlendirilmiş? Gider kalemleri nelerdir? Belediyemize yıllık maliyeti nedir? Lütfen bunları da yazın da buradan faydalanan kadınlar mı, yoksa nemalananlar mı üzülmüş vatandaş bilsin. Saygılar.