Başkan İsmail Hakkı Esen Fransız Mallarını Boykot Etti

Türk malı ürünler almamaları yönünde çağrı yapan Macron’a karşı tavrımızı ortaya koymak her Türk vatandaşın hakkıdır, ödevidir.

Başkan İsmail Hakkı Esen Fransız Mallarını Boykot Etti
29 Ekim 2020 - 10:40 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 20:34

Boykot Etti

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Fransa'da Türk ürünlerine karşı başlatılan boykot sebebi ile vatandaşlara Fransız ürünlerini boykot etmeleri için çağrıda bulundu. Başkan Esen’in talimatı üzerine belediye birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında Fransız mallarının kullanımı da yasaklandı. Belediyenin tüm müdürlüklerine konu ile ilgili resmi yazı gönderildi.

Açıklamada bulunan Başkan Esen, “Bilinçsizce artan İslamafobi, Türkiye Cumhuriyetine ve Türk vatandaşlarına yönelik kışkırtıcı davranışlar, tarihini şeref ile yazmış milletimizin kabul edebileceği bir durum değildir.

Son dönemde özellikle Fransa’da düşmanca uygulanan bu politikalar, geçmişten gelen hazımsızlığın, kinin ve nefretin siyasi arenaya düzeysizce yansımış halidir. Vatandaşlarına Türk malı ürünler almamaları yönünde çağrı yapan Macron’a karşı tavrımızı ortaya koymak her Türk vatandaşın hakkıdır, ödevidir. Çankırı Belediye Başkanı olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrının yanında yer alıyor ve belediyemiz hizmetlerinde kullanılacak malzemeler arasında yer alan Fransız ürünlerini tek tek tespit ederek alımını durduruyoruz. Konu ile ilgili yazımız, tüm birimlerimize ivedilikle gönderilmiştir. Personelimiz başta olmak üzere tüm halkımızın hassasiyet göstererek boykot çağrısına katılmalarını tavsiye ediyorum.”  dedi.


 


Bu haber 2879 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 18 li
  1 ay önce
  Eyvallah bay başkan. Doğru işler yapınca takdir görmemeniz imkansız. Her zaman böyle reise destek vermek gerekir çünkü o doğru adamdır vesselam.
 • Çankırılı
  1 ay önce
  Teşekkürler Başkanım... Aslında hepimiz duyarlı davranarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bu talebini yerine getirmeliyiz. Tüm Türklerin ve Müslümanların tavrı böyle olmalıdır.