Bizim Sektörün İçerisinde Çürük, Cırk Yumurtada Varmış La (Özel Haber)

Yönetmen Mustafa Çelik, "Hakkımızda yalan yanlış, insafa ve vicdana sığmayacak şekilde iftira atanlar hakkında hukuki haklarımız kullanılacaktır. "

Bizim Sektörün İçerisinde Çürük, Cırk Yumurtada Varmış La (Özel Haber)
11 Ocak 2021 - 10:23

Su, Limon Sat Ama; Kalemini, Meslektaşını Asla Satma

Bu Meslekte Kaleminin Hakkını Veremeyenler; Kalemlerini Satarak Geçinebilme Telaşına Düşmüşler


Toplum Yararına Yaptığımız Haberlerimizden Rahatsız Olan Hainler İçimizde Kol Geziyor…

Doğru haberi yapamayan, siyasilerin ağızlarıyla torpilli haber anlayışla yol yürüyen bazı İnternet medya grupları Çankırı sizleri asla ve asla affetmeyecektir. Ben de Mustafa Çelik isem, www.haberci18.com internet medyası isem siz (birkaç) şarlatanın bütün pisliklerinizi yakın zamanda açığa çıkararak, kamuoyu ile paylaşacağımı bilmenizi isterim.

Üç Beş Kuruş Uğruna Şarlatanlık Yaparak Meslektaşlarını Satan(lar) Bizden Değildir!

Mustafa Çelik olarak şu an sarı basın kartım yok ama; yanılmıyorsam 1992 yılından beri tam 29 yıldır yerel, ulusal ve internet ortamında düzenli olarak köşe yazarlığı, haber editörlüğü yaptım. 16 yıldır da sahibi olduğum www.haberci18.com İnternet Medyamda yönetmenlik yapıyorum, kamuoyunu bilgilendirme yönünde kimseyle iddiamız olmadan yoluma devam ediyorum.
Yazılarım, haberlerim pek çok internet sitesinde, paylaşılmış, gazetelerde yayınlanmış,  yayınlanmaya da devam etmektedir. Bu iş onurlu şerefli bir iş. Bu işte yalan yazarsan, mahkemesi var, tazminatı var, vebali var Allah için itibarlı iştir gazetecilik.

Üstelik fisebilillah; yani herhangi bir maddi karşılığı olmaksızın. Bu sebeple, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde hak sahibi olduğumu düşünüyorum. Kamu yararını gözeterek sadece gerçekleri yazan, iftira atmayan ve kalemini satmayan haysiyetli gazetecilerin günü kutlu olsun.

İsyanım bizim sektörde yağcılık, yalakalık, yağdanlıkcılık yapanlara… Nokta kadar çıkar için virgül gibi kıvrılan çok insan tanıdım. İnsanları tanıdıkça; hayvanları daha çok sever olduk…

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Bizim Kimseye Eğecek Başımız Yok; Umudumuzun Bittiği Yerde İnadımız Başlar. Altını Çizerek Söylüyorum Vatansızlara, Kansızlara, Devlet Ahlakından Nasibini Almamışlara, Bu Vatanın, Özellikle de Çankırı’nın Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçen Ancak Hainlik Edenlere Karşıdır İsyanım.”

Sonbaharda dökülen yapraklar misali insanlar Covid-19 dan bir bir aramızdan ayrılırken hâlâ nağmertlik, şerefsizlik peşinde koşanlar var. Soyağacına baksan kanı bozuk, soyu bozuk çıkar. Allah bunlara fırsat vermesin. Değil bu nağmertlere boyun eğdiğiniz sürece korkak, aşağılık bu insanlar şehre zülüm ediyor bilesiniz. Nağmerdin yanında duranda onlara menfaat için alkış tutanda nağmerttir...

Sabır Sabır Nereye Kadar Sabır? Yaptıklarınız Normal Bir Tavır Değil!

Ne garip bir zamandayız... Şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’m da yalancı, yağcılara itibar edildiği kadar dosdoğru olanı aslanı çakallara boğdurur gibi şehrimizde adam gibi gazetecilik, internet medyacılığı yapan bizleri linç edilmeye çalışılıyorlar... Yağcı şakşakçılar la boy boy resim atıp iş yapar gibi insanları kandırmaya çalışıyorlar... Bir gören, bir duyan var elbet... İnsanları kandırabilirsiniz ama yaradanı asla...

Yaptığımız haberlerimizden rahatsız olmalılar ki; “Gece uyurken Peygamber Efendimiz gelip üzerimi örtüyor diyen, sümüklü, salyalı, şarlatan Fetö’nün peşinden giden zavallı, koca adam mıdır, madam mıdır, bidon kafalının birisi benim ismimi, sahibi olduğum haber sitemin ismini zikrederek kapalı kapılar arkasında arkamızdan filim çeviriyormuş meğer.

Bidon kafalıya işte cevabımız, “Koyun Kuzudan, Ana Kızından, Köylü Özünden, Yiğit Sözünden, www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik’te Doğru, Dürüst Haberciliğinden Asla Vaz geçmez!.. Yanlışı alkışlıyorsan, fikrin yoktur… Eğri ile doğruyu ayıramıyorsan, aklın yoktur… Yalana sahip çıkıyorsan, ahlakınız yoktur… diyebilen İnternet gazetecilikte Çankırı’mızın sorunlarını çekinmeden dokunan, doğru yapılanları övgüyle yazıya döken, eleştirilecek konuları da çekinmeden eleştirebilen Çankırı basınının güçlü kalemi Çankırı sevdalısı parmakla sayılacak 2-3 kişi arkadaş varız.

“Siz gibi ş…lere, adam diyenin Allah belasını versin.”

Yanlış gördüklerimizi dile getiriyoruz diye, şahsımızı Çankırı’da ve Ankara’da düşman gibi göstermeye çalışan, şahsımızı üzen yalamalar bilsin ki bizler vatanımızın, Çankırı’mızın bir kum tanesi için ölüme koşarak gidenleriz, ezan, bayrak ve milletimiz için canından, cananından geçenleriz, biz vatan, millet şuurunu yüreğinde yaşatan, yaşamında destur edinen, onurlu dik duranlarız. Biz dikenli yolu seçtik, pişmanda değiliz. Devlette bizim, millette bizim. Bizi bilen bilir, bilmeyende kendisi bilir. Şehrimde bazı ayaklar kendini baş oldum sanıyor…

Bize Saldıranlara Sesleniyorum; Hodri Meydan “Size Nefes Aldırtmayacağız"

Çankırı’da birkaç internet haber sitesi doğru olmayan bilgileri, yalan haberleri, kısacası gerçek hayatta hayatımızı zorlaştıran çoğu şeyi onun, bunun adına reklam kokulu bir şekilde üç, beş kuruş uğruna yalan yanlış haber yapabiliyorlar. Utanmadan, sıkılmadan da ya onları boş verin onlar haberci diyebilen yavşaklar içimizde kol geziyorlar.

Sayın Milletvekilleri, Sayın Vali, Sayın Siyasiler, Sayın Belediye Başkanları, Sayın Kurum Amirleri, Bürokratlar ve STK’lar, Çankırı’da 29 yıldır hizmet veren bir gazeteci olarak 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde sizden isteğim; İnternet deki haber siteleri, kimseye sonsuz ve sorumsuz özgürlük alanı sunmaz, bana göre de sunmamalıdır. Ben internette her şeyi paylaşmakta özgürüm, kimse karışamaz fikir özgürlüğü anlayışı çok tehlikeli bir anlayıştır.

Gerçek hayatta nasıl toplumun huzurunu bozanlara, başkalarının özgürlük alanını haksızca gasp edenlere bir yaptırım varsa, internet ortamında da bunu yapanlara bir yaptırım uygulanmalıdır. Bu insanlar sizleri de küçük düşürüyorlar, bizim sektöründe içine ediyorlar. Devlet memurumu, gazetecimi ne anlam taşıdıkları da belli değil. Üç beş kuruş uğruna ben filan haber sitesinin muhabiriyim diyerek birden karşınıza çıkıveriyorlar. Kime, neye hizmet ettikleri de belli değil.

“Önce Lafa Bakarız Laf mı Diye, Sonra Söyleyene Bakarız Adam mı Diye” Kuldan Utanmıyorsanız Allah’tan Korkun Yalancılar, Sahtekarlar…

Kendisini gizleyen ikili oynayan, ikiyüzlü fırıldaklar hariç, mesleğini onurla sürdüren gazetecilere selam ederken, mesleği pespaye hale getiren ve gazetecilik adı altında tetikçilik yapanlara, şu parayı verirsen haberini yaparım diyerek sektörün içine s***lara, en büyük saygısızlığı yapanlara yazıklar olsun.

Gelen talepler, ricalar üzerine sadece ve sadece şehrimizi düşünerek, Fabrika çalışanlarımızı düşünerek kibar bir üslupla tekzip yayınladık, olan biten hepsi buydu. Ama kendini bilmez ş***ler olayı nerelere kadar götürmüşler ki olup bitenlerden meğer haberimiz yokmuş.

Haberci18.com internet sitemizde 12 Kasım 2020 tarihli yayınında "MKE Çankırı Silah Fabrikamız Başka İle Taşınmasın (Özel Haber)" başlıklı haber içeriğinde, Kurumumuz MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğü ve çalışanlarının haklarını savunarak güzel bir haber yayınlamıştık. Habere ilişkin olarak ta MKE Çankırı Silah Fabrikası hakkında asılsız iddialarda bulunmadığımız halde gelen tepkiler üzerine özel haberimizin hemen yayımdan kaldırılması için şahsımız ve sahibi olduğumuz haber sitemiz yıpratılmak istenerek kendini bilmezler tarafından içeride ve dışarıda kirli oyunlara başvurmuşlardır, karalama kampanyasının ateşini fitillemişlerdir. (şimdilik açık kimliklerini buradan yazmıyoruz ama onlar kendisini çok biliyorlar)

Çankırılının da istemeyeceği tek şey, “MKE Silah Fabrikamızın Çankırı’dan başka ile taşınmasıdır, buna izin vermeyiz diye haykırdığımız, mücadele verdiğimiz halde, aksine asılsız iftiralarla olayı başka yerlere çekerek bizi Çankırı Silah Fabrikasının ticari sırlarını izinsiz olarak ifşa etmiş gibi, üretim hattına yönelik haber içeriğinde bilgi ve belgelere yer vermişiz gibi, savunma sanayi güvenliği açısından gizlilik ve güvenlik kurallarının ihlali niteliğinde olup suç teşkil etmektedir” gibi asılsız, yersiz ifadelere başvurularak şahsım Mustafa Çelik ve sahibi olduğum haber sitesi insafa ve vicdana sığmayacak bir tutumla, iftira ve yalanlarla dolu beyanlarla, kapalı kapılar ardında uyduruk düzmece dedikodularla onurumuzla da oynanarak CIA Ajanı olarak, hakkımızda soruşturma açılmış gibi çirkin oyunların oynandığını öğrendik.

Bu sözüm siyasetçi, gazeteci kim üzerine alıyorsa bize iftira atanlaradır “Önce Haddinizi Bileceksiniz Sonra Donkişotluk Yapmayacaksınız. Yaptıklarınız Ayıptır, Günahtır”


Aslı astarı olmayan, hakkımızda iftira ve yalanlarla dolu lafları konuşanları bir siyasi partinin kapalı kapıları ardında filim çevrilirken yakaladık. Utanmazların g***lerinden uydurdukları yalanları, iftiraları, şehrin kaderiyle nasıl oynanıldığını kamuoyuna duyuralım istedik.

Vay be Biz Neyimişiz de Haberimiz Yokmuş?

Çelik, “Onurumuzla Oynamaya, Şehrin Kaderiyle Oynamaya Kimsenin Hakkı Yoktur, Buna Müsaade Etmeyeceğiz” dedi.

Olmayan şeyleri olmuş gibi anlatmak size ağır pahalıya mal olacak. Ya İspatlayacaksınız, Ya ispatlayacaksınız. İspatlayamadığınız Zamanda Bedelini Çok Ağır Ödeyeceksiniz!!!

Tüm Resmi Kurumlarla, Adalet Sarayı, Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Milli Savunma Bakanlığı, MKE Genel Müdürlüğü, AK Parti Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları ile yazılı ve sözlü müzakereler yapılarak şahsım ve www.haberci18.com internet medyam adına atılan asılsız iftiralar yüzünden onur ve gururumuz adına kanuni haklarımızı aramak hususu hasıl olmuştur. Böyle bir şey yaşandımı yaşanmadımı? Açıklama bekliyoruz.

Aslı olamayan şeyleri olmuş gibi konuşan, servis eden (kişi-kişilerin) uyduruk paylaşımlarından birkaç satır başlıkları:

Mustafa Çelik, bu haberden dolayı CIA Ajanı ilan edilmiş, CIA timleri gelmiş Mustafa Çelik’i evinden almışlar, nezarete atmışlar, gözaltında kalmışım, olmadı AK Partiye gitmişim İl, İlçe Başkanlarına, Milletvekillerine aman ne olur beni kurtarın diye ağlayıp sızlamışım, yalvarmışım, 8-9 sene gün almışım, haber sitem süresiz kapanmış, mış mışta mış, daha neler neler. (Ama bu saydıklarımızla ilgili olarak hiç biri ile karşı karşıya kalmadığımız gibi, kimsenin kapısına ağlamak, yalvarmak için de gitmedik.) Biz kalemimizi, onurunu satanlardan değiliz.

Şahsım ve sahibi olduğum www.haberci18.com İnternet Medyam adına gerçeğe aykırı, yanıltıcı ve kişilik haklarıma adli, hukuki niteliğinde hiçbir işlem olmadığı gibi tam tersi MKE Silah Fabrikamızın haklarını savunmuş olmamdan dolayı MKE Genel Müdürlüğünden, Daire Başkanlığından, MKE Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Genel Müdür Baş Danışmanımızdan şehrin menfaatlerini düşünerek yapmış olduğumuz haberimize, yayınladığımız tekzip için şahsımıza teşekkür edilmiştir. Bizde karşı tarfa teşekkür ederek üzerimize düşeni yapmışızdır. Hiçbir işlemede baş vurunulmamıştır.(merak edenler için MKE Genel Müdürlüğü aranarak yukarıdaki satırlarda yazdıklarımız doğrumu, yalan mı, yanlış mı çekinmeden öğrenebilirsiniz)

Hakkımızda yalan yanlış, insafa ve vicdana sığmayacak şekilde iftira atanlar hakkında hukuki haklarımız kullanılacaktır. Değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bizim Siyaset ile, Siyasetçi ile, Cemaatçiler İle İşimiz Olmaz

Bu memleketin insanı, bir ferdi, internet gazetecisi olarak siyasetçisinide, cemaatcisinide, fetöcüsünüde gördük...Onlar daha hala kol kola geziyorlar ya işte bu koyuyor bize.


www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Önceliğimiz Vatan, Millet, Bayrak, Din, Devlet, Çankırı ve şehrimin insanlarıdır. Yalakalığı menfaat için karakter edenden, yüze ayrı arkasına ayrı riyakârlık edenden, sevdasını satan dönekten, sahibine çifte atan inekten, puştluğu meslek edinmiş kunekten hiç kimseye hayır gelmezmiş oğul…” diyerek ş…lerin enselerinden inmeyeceğimizin; bize iftira atanların suratlarına tüküreceğimizin bilinmesini isteriz…

Sözüm muhataplara, 
Şunu beyninize iyi kazıyın ki; “Her kim ki Türk’e, Türk adına, Atatürk’e, Mustafa Çelik’e düşmandır biliniz ki siz gibi bidon kafalılar Malazgirt’te, İstanbul’un Fethinde, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde mağlup ettiklerimizin, Türkiye de kalmış artıklarısınızdır (Çankırı’nın artıkları) ifadelerimi bir kez daha tekrarlıyorum. Biliniz ki dalımızı kıranın ağacını kökünden sökeriz. Şimdi öğrendiniz mi kim olduğumuzu? Nokta.
Bu haber 6840 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum