Benim de Bir Dikili Ağacım Var

Topluma hizmet dersi kapsamında oluşturdukları 8 kişilik bir grupla doç. Dr. Veyis Karakoç'un koordinatörlüğünde "benim de dikili bir ağacım var" isimli bir proje gerçekleştirdiler.

Benim de Bir Dikili Ağacım Var
22 Haziran 2022 - 15:11 - Güncelleme: 22 Haziran 2022 - 17:54
Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (shmyo), çocuk gelişimi programı son sınıf öğrencileri, topluma hizmet dersi kapsamında oluşturdukları 8 kişilik bir grupla Doç. Dr. Veyis Karakoç'un koordinatörlüğünde "benim de dikili bir ağacım var" isimli bir proje gerçekleştirdiler.

Proje kapsamında özel gereksinimli çocuklara toplumda bir birey olarak değerli olduklarını ve yalnız olmadıklarını hissettirmek, onların moral ve motivasyonlarını yükseltmek, özgüvenlerinin gelişmesini sağlamak amacıyla eldivan belediyesi tarafından tahsis edilen alana fidan dikildi. Bu kapsamda toplumumuzun bir parçası olan kimimizin kardeşi, kimimizin akrabası bu güzel çocuklar kendi adlarına projeyi gerçekleştiren öğrencilerle birlikte ağaç diktirler.

Bu projenin amacı toplumumuzun bir parçası olan ve özel eğitim gereksinimi olan çocukların kendi adlarına bir şeyler başarabileceklerini, kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak ve özgüvenlerini geliştirmek, “bu dünyada bir dikili ağaçları olsun” düşüncesini hayat geçirmek ve ailelerine destek olmaktı.

Eldivan Belediyesi gerekli araç ve gereçlerin temin edilmesinde, dikilecek alanların organize edilmesinde proje ekibine destek ve imkan sağladılar.

Sağlanan imkanlar doğrultusunda Eldivan hatıra ormanı’nda her özel gereksinimli bireyler, kendi adlarına kendileri ile beraber büyüyecek birer fidan dikmiş oldular. Dikilen fidanlara bu özel gereksinimli bireylerin isimliklerinin olduğu metal plakalar takılarak her ağaç bir bireye sahiplendirildi. Fidan dikimi gerçekleştirilen bu alan eldivan belediyesince sadece bu bireylere tahsis edildi.

Daha sonra ziyaret edilip bakımının da yapılabilineceği bu alanda her bireyin bir ağacı olmuş oldu. Bu proje sayesinde toplumumuzun bir parçası olan bu özel gereksinimli bireylerin birer dikili ağaçları olmuş oldu.


Projemizi gerçekleştirmemize yardımcı olan gerekli araç teminini ve alanları bizlere açan kıymetli eldivan belediye başkanlığına gerekli izinleri sağlayan başta sekreterimiz sayın hasan durucan'a yüksekokul müdürümüz bedri eminsoy'a, eldivan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi’ne, kıymetli öğretim üyesi Doç. Dr. Veyis Karakoç’a ve çocuk gelişimi programının değerli öğrencilerine teşekkürlerimizi sunarız.

En büyük engel sevgisizlik...

Bu haber 598 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum