Ankara Faaliyet Gösteren 4 İlçe Federasyonları Ve Dernekler Bir Araya Geldi

ÇANDERKOF’un yaptığı açıklamaya karşılık Ankara 4 ilçe federasyonları ve dernekler bir basın açıklaması metni yayınladı.

Ankara Faaliyet Gösteren 4 İlçe Federasyonları Ve Dernekler Bir Araya Geldi
27 Şubat 2024 - 19:35 - Güncelleme: 27 Şubat 2024 - 19:41
Bir Araya Geldiler

ÇANDERKOF
’a kurumsal bir kimlikle katılmak isteyen ama kabul görmeyen Ankara ilçe federasyonları, ÇANDERKOF’un yaptığı açıklamaya karşılık Ankara 4 ilçe federasyonları ve dernekler bir basın açıklaması metni yayınladı.

İşte yapılan ortak açıklama:

Bizler yerel seçimler öncesi, hem siyasi arenada yer alan arkadaşlarımızı hem bürokratlarımızı ve halkın siyasi irade koyarak seçtiği vekillerimizi, birlik ve bütünlük hissi vermek, Yarenler diyarı Çankırı’mıza her manada destek olmak adına ben sen değil biz olmak ve yaptığımız programın kişisel planlar yerine kurumsal plan yapmanın doğru olduğu hissi ile stratejik açıdan da yerimizi alarak “Çankırılılar Buluşuyor” programını coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Katılımcılara teşekkür ederiz. İfadelerine yer verildi.

Katılım Sağlayanlar;

Çerkeş Dernekler Federasyonu 
Yapraklı Dernekler Federasyonu 
Kurşunlu Dernekler Federasyonu 
Şabanözü Dernekler Federasyonu
Zabıta Teşkilatı Federasyonu
Çankırı Bürokratlar Derneği
Ankara Çankırılılar Derneği 
Ortalılar Derneği

Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Kadir Karapınar, MHP Keçiören İlçe Başkanı Metin Bayrakçı, Keçiören Belediyesi Başkan Yrd. Metin Akdemir, Ak Parti Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ayhan, MHP Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Rafet Yıldız, Ak Parti Keçiören Meclis Üyesi Adayı Ahmet Öztürk, MHP Altındağ Meclis Üyesi Adayı ve Ortalılar Dernek Başkanı Yunus Yarımkaya, Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Uğur Yıldız ve Hastane Müdürü Nuh Dönmez, Zabıta Teşkilatı Federasyonu Başkanı Abdurrahman Karabudak, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Kamil Karakuş, Çankırı Bürokratlar Derneği Başkanı Ercan Irmak ve çok sayıda Çankırı'lı iş insanı katılım sağladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok
Çankırılılar Buluşuyor programına katıldı.

“Suya Yüzde 50 İndirim Yapacağız”

Altınok etkinlikte yaptığı konuşmada, Ankara'da su ücretine yüzde 50 indirim yapacaklarını belirtti.

Altınok devamında şunları söyledi: “Bugün Ankara’ya bir müjde açıkladım. Su faturaları ne kadar geliyor? 500, 700 lira ya da bin, 2 bin lira. ‘Allah’ın verdiği sudan para kazanılır mı?’ demiş. ‘Suya zam yapıp şirketlerin zararını kapatmayacağım' demiş. Ama Ankaralı Türkiye’nin en pahalı suyunu tüketiyor. Ankara’da suya yüzde 50 indirim yapıyoruz inşallah. Allah nasip ederse meclisi toplayacağız, Ankara’da su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz.”

“Üniversite Öğrencilerine Ulaşım Ücretsiz Olacak”

Altınok öğrencilere yönelik projelerini de anlattı. Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vereceklerini belirten Altınok şöyle konuştu: “Allah nasip ederse 20 bin üniversite öğrencimize ayda bin 500 yüz lira burs vereceğiz. Biz bunu Keçiören’de yaptık Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğümüzle. 18 yaşındaki öğrencilerimiz dahil tüm üniversite öğrencilerimize ulaşımı ücretsiz yapacağız.”

Oldukça yoğun bir günün ardından son durağımız Keçiören oldu. Ankara’da yaşayan Çankırılı hemşehrilerimiz, Turgut Altınok ve Zafer Çoktan Başkanlarımızla bir araya geldi. Çankırılı hemşehrilerime yoğun katılım ve destekleri dolayısıyla teşekkür ediyorum.

Bu haber 2584 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Yapraklılı
  1 ay önce
  STK lar temsil emanetini aldıkları yöre halkının haklarını yasal tüm merciler ve kamuoyu nezdinde dile getirip talep etmek üzere kurulurlar. Bu nedenle de siyaset üstü olmaları, tabiatları gereği zaruridir. Aldıkları temsil yeteneğini ırk, dil, din ayrımı ve özellikle de siyasi görüş taraftarlığı yapmadan kullanmalıdırlar. Bu tablo çok yanlış, zira bu federasyonlar içinde çok farklı görüşten insanımız bulunmakta olup bu çok doğaldır. Bir kesimin desteğini alan A partisinin adayını, karşı görüşte olan üyelerin varlığına rağmen açıkça desteklemek çok büyük bir hatadır. Unutulmamalıdır ki siyasi partiler seçmenin iradesini farklı görüşler üzerinden yansıtmak üzere kurulmuş temsilcilerdir. Asıl olan bütün unsurlarıyla birlikte Türk Milletidir. Milletin, seçtiği hiçbir temsilciye borcu olamaz. Seçilenler göreve talip olurlar bundan dolayı da bu aziz millete borçludurlar.
 • Musa Kaya
  1 ay önce
  Bir çankırılı olarak derneklerin siyasallaşmasına karşıyım. Çankırı ili her zaman vatan için fedakarlık yapmış bir il. Fakat şuan herkes bizi Ankaranın ilçesi sanıyor