Çankırı ASFK Başkanlığından Basın Bülteni

Amatör futboldaki son gelişmeler ile ilgili Çankırı ASFK başkanı celal Kaman ve Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet açıklamada bulundu.

Çankırı ASFK Başkanlığından Basın Bülteni
25 Ocak 2021 - 09:13
Basın Bülteni

Amatör futboldaki son gelişmeler ile ilgili Çankırı ASFK başkanı Celal Kaman ve Futbol İl Temsilcisi Sadık Şerbet açıklamada bulundu.

Çankırı ASFK Başkanı Celal Kaman yaptığı açıklamada; Görüldüğü üzere son haftalarda amatör futbolda bir hareketlilik var. Bu hareketlilik yerel amatörler için değil Bölgesel amatör lig içindir. Yerel amatörlerimizin başlatılabilmesi için Bal liginin planlanması gerekmektedir. Planlamadan kastımız ligin başlama bitiş tarihleri, transfer tarihleri, gruplar, fikstürler ve bölgelerin belirlenmesidir. Planlama yapılması ve olağan üstü bir durum olmadığı sürece yerel amatörler önümüzdeki aylar içinde oynatılacaktır.

Bizde Bir Planlama Yapacağız

Bizde bu plan çerçevesinde İl Tertip Komitesi Başkanı Futbol İl Temsilcimiz Sadık Şerbet ile beraber toplantı yaparak amatör ve alt yapıların maçlarının nasıl oynatılacağı ve hangi önlemlerin alınacağı ile ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz. Bizim için önemli olan şuanda bal liginin bir an önce planlanmasıdır. Planlanma yapıldıktan sonra Amatör kulüplerimizle lige katılım konusunda görüşeceğiz ondan sonra bizde yerel amatör için bir plan yapıp Federasyona sunacağız. Federasyon uygun gördüğü takdirde liglerimizi başlatabileceğiz.

Bal Liginin Planlaması Haftaya Belli Olabilir

1074 Çankırı Spor Ve Kurşunlu Belediye Spor Kulüplerimiz geçtiğimiz günlerde Bal Ligi katılım bedelini yatırarak resmi olarak Bal Liginde mücadele etmeye hak kazanmıştı. Her iki külümüze de Bal liginde başarılar dilerim.

2020-2021 Sezonu Kitapçığı Açıklandı. Haftaya bize ulaşır bizde bu kitapçıkları lige katılmayı düşünen kulüplerimize ulaştıracağız. Bölgesel Amatör ligin planlaması önümüzdeki günlerde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, oynanmasına izin verilen Amatör Küme, U-18, U-16, U-14 ve U-12 liglerinin planlaması da İl Temsilcimiz Sadık Şerbet tarafından yapılacaktır.

Biliyorum Artık Futbolsuzluktan Çok Sıkıldık

Değerli hocalarım ve sporcu arkadaşlarım değerli futbol severler biliyorum futbolsuzluktan artık çok sıkıldık. Sizlerden biraz daha sabır bekliyorum. Sağlığımız futboldan önemli gerekli tedbirleri alarak futbol oynayacağımız güzel günlere sağlıklı bir şekilde ulaşalım. Sağlık olmadan spor ve futbol olmaz maske ve mesafemize dikkat ederek futbola doyacağımız günleri bekleyelim.


Bu haber 3421 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum