Sen Büyüksün Çankırı'm

04.02.2020 Salı günü Çankırı’dan Elazığ’a Yardım Tırı Gönderilmişti. Çankırı’nın Yardım Tırı Deprem Bölgesine Sağ Salim Ulaştı.

Sen Büyüksün Çankırı'm
05 Şubat 2020 - 13:41

Doğudan batıya, birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı sarıyoruz.

Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Çankırı Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasına destek olan vatandaşlar, depremzedelere yardım etmek için birlik oldu. Hayırseverlerin yardımları ile toplanan battaniye, ısıtıcı, giysi, ayakkabı ve gıda malzemesi gibi zaruri ihtiyaçlar, 04.02.2020 Salı günü Çankırı Belediyesi önünde tıra yüklenerek dualar eşliğinde deprem bölgesine uğurlanmıştı.

Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere Çankırı halkı olarak yardım eli uzatmak istediklerini söyleyen Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, "Öncelikle depremde ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah bu elemli, kederli günleri, doğal afetleri milletimize bir daha yaşatmasın. Türk toplumu olarak bugünlerde neler yapabileceğimizi dünya âleme göstermiş olduk. Sağ olsun Çankırı halkı da bu konuda çok duyarlı. İhtiyaç olabilecek her şeyi toparlamaya çalıştık. Gösterdikleri hassasiyetten dolayı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

04.02.2020 Salı günü Çankırı’dan Elazığ’a Yardım Tırı Gönderilmişti. Çankırı’nın Yardım Tırı Deprem Bölgesine Sağ Salim Ulaştı.

Çankırı Belediyesi olarak Elazığ ve Malatya için hazırladığımız yardımlar deprem bölgesine ulaştı. Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi.

Çankırı Belediyesi önünden dualar ile uğurlanan yardım tırı deprem bölgesine ulaştı. Çankırı halkının yardımları, deprem mağdurlarına ulaştırılmak üzere Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi.

Elazığ’da meydan gelen depremin ardından tüm ülke yardım ve dayanışmada yarıştı. Yardım zincirine katılan Çankırı Belediyesi de başlattığı kampanya kapsamında vatandaşlardan gelen yardımları bir tıra yükleyerek Elazığ’a ulaştırdı. Battaniye, ısıtıcı, giysi, ayakkabı ve gıdadan oluşan yardım malzemeleri, Çankırı Belediyesi görevlileri tarafından Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi. El birliği ile depoya taşınan malzemeler,  yetkililerce depremzedelere ulaştırılacak.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Allah, ülkemizi ve milletimizi böylesine acı afetlerden ve felaketlerden korusun. En zor durumlarda bir çağrımız ile yardım etmek için örgütlenen hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Dualarımız, Elazığ’daki kardeşlerimiz için.” ifadelerini kullandı. 
 
 

Bu haber 4099 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum