Haklarında Yakalama Emri ve Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan 2 Şahıs Çankırı'da Yakalandı

Çankırı’mızın huzurunun devamı için, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamaları için var gücümüzle mücadelelerimize devam ediyoruz.

Haklarında Yakalama Emri ve Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan 2 Şahıs Çankırı'da Yakalandı
21 Ocak 2020 - 12:26

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı yapılan mücadele kapsamında;

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde ülke geneli 81 ilde planlanan Narkotik Aranan Şahıs, Narkotik Metruk Bina ve Narkotik Sokak/Park Uygulamalarında 15.01.2020 günü 06:30/23:00 saatleri arasında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve diğer birimlerimizin katılımıyla il merkezinde toplam 13 ekip, 40 personel, Narkotik Görev Köpeği ve idarecisinin katılımı ile parklarda, umuma açık yerlerde, metruk binalarda, inşaatlarda, cadde ve sokaklarda uygulama yapılmıştır. Yapılan uygulama neticesinde haklarında yakalama emri ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şahıs yakalanarak ceza evine teslim edilmiş olup, 94 şahsın GBT sorgulaması ve 70 şahsın kontrolü yapılmış, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirecek alanda görünür olması amacıyla başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri önemli yer tutmaktadır.

Bu anlayış ve bilinç içerisinde ilimizde yaptığımız çalışmalar neticesinde, Motorsikletli Polis Timleri Amirliğimize bağlı ekiplerimizce; yapılan önleyici faaliyetler neticesinde yapılan kontrollerde nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ve reçete ile satılan son dönemde gençleri uyuşturucuya alıştırmak için ilk adım olarak kullanılan 392 adet LYRICA kapsül ve 2 adet XANAX kapsül ekiplerimiz tarafından ele geçirilmiş ve olayla ilgili 2 şahıs ekiplerimizce tespit edilmiştir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde, genel asayiş ve kamu düzeninin devamı amacıyla önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde çalışmalar devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 


Bu haber 5128 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    8 ay önce
    İçişleri Bakanımızdan, Emniyet Müdürümüz Saadettin Aksoy beyden ve tüm Polis arkadaşlardan Allah razı olsun .