Çankırı TOKİ 2 Etap 72 Aydır Neden Teslim Edilemiyor? (Özel Haber)

Bu mağduriyeti yaşatanların, denetimsiz bir şekilde buna göz yumanların ve 18 ayda bitmesi gereken inşaatın 72 ay geçmesine rağmen bitirilmemesine göz yumanların bu işin hesabını vermeleri gerekmektedir.

Çankırı TOKİ 2 Etap 72 Aydır Neden Teslim Edilemiyor? (Özel Haber)
15 Temmuz 2019 - 09:01

Toki 2. Etap Mağdurları Çileden Çıktı

 

Çankırı Toki 2.Etap İnşaatında Neler Oluyor?

 

Toki 2. Etapta mağdur edilen vatandaşlarımız var ki, 18 ayda bitmesi gereken Toki 72 aydır teslim edilmemiş durumda, Toki de şuan da ne çalışan var, nede işlere bakan birisi. Yapılan evler şimdiden dökülmekte, malzemeler dışarıda ve vatandaş 72 aydır kira bedeli alamadıklarını söylemekte.

 

Çankırı’da Kentsel Dönüşüm Değil, Kentsel Kepazelik Yaşanıyor!

 

Karatekin Mahallesi Muhtarı Salim Koçer ve beraberinde Toki 2.Etapta kentsel dönüşüm ile evlerini imzaladıkları protokol ile TOKİ’ ye veren vatandaşlarımız Toki evlerimizi teslim etmiyor, her yerde 18 ayda biten Toki inşaatları Çankırı’mızda 72 Aydır bitirilip bir türlü bize teslim edilmedi demekteler.

 

Karatekin Mahallesi Muhtarı Salim Koçer, “Açtı ağzını, Yumdu Gözünü”

 

Koçer, “Bu memleketin ne Milletvekili var, nede Belediye Başkanı var, nede vatandaşın halini anlatacağı başka birileri var. Memleket sahipsiz, vatandaşta sahipsiz. Bu insanlar mağdur. Normal şartlarda yapılan protokole göre kira ödemesi alması gerekirken bu insanlara, 72 aydır kira ödemesi dahi yapılmadı.” Diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

Mağdur Vatandaşlar İsyan Bayrağı Çekti

 

Mağdur vatandaşlarımızda aynı şekilde ifadelere yer verdiler. Konu ile ilgili bilgilendirilmek isteyen vatandaşlar bir muhatap bulamadıklarını, Toki’yi aradığımızda bizi Belediyeye, Belediyeyi aradığımızda bizi TOKİ ye yönlendirmekteler. Bu insanlarla alay etmektir, dalga geçmektir. Bunun adı resmen Çankırı’da yaşanan kepazeliktir dediler.

 

Yaklaşık bir senedir evlerimizin teslim edileceği söyleniyor, söz almamıza rağmen evlerimiz teslim edilmedi. Toki’de çalışma durdu, ne çalışan var, nede bakan. Buralar virane oldu. Evlerde çökme ve yarıklar oluştu, malzemeler çalınmakta. Buralar tinerci, balici yuvası haline geldi derken, 560 kişilik TOKİ Konutlarında tek bir park var, burada tinercilere yuva oldu, taşınmadan her yer yıkıldı, virane halini aldı buralar, hiç olmaz ise bu yaşananlara bir çözüm bulun diyen vatandaşlar yetkililere çok kırgın ve küskün.

 

Milletvekillerinin, Belediye Başkanının ve Çankırı Valisinin ivedilikle bir çözüm bulması ve üretmesi gerekmektedir.

 

Vatandaşın mağduriyetini görmezden ve duymazdan gelmek, vatandaşa kulak vermemek ve sıkıntıyı görmezden ve duymazdan gelmek ve işin en garip tarafı sahipsiz bir şehir haline bürünmek ve muhatap bulamamak, sonuç itibari ile mağdur olan bir kitle ve oralı olmayan bir yönetim ve siyaset ve bürokrasi ile karşı karşıyayız.

 

Neden 72 Ayda burası bitmedi, neden halen eksikliklerle dolu ve neden hiç kimseden ses çıkmıyor sorularını birilerinin sorması gerekmez mi?

 

Evet, Çankırı’da gelinen noktada sonuç Kentsel dönüşüm, kentsel bir kepazeliğe dönüşmüştür. Bunun adı kentsel dönüşüm değil, kentsel kepazeliktir.

 

Bu mağduriyeti yaşatanların, denetimsiz bir şekilde buna göz yumanların ve 18 ayda bitmesi gereken inşaatın 72 ay geçmesine rağmen bitirilmemesine göz yumanların bu işin hesabını vermeleri gerekmektedir diye vatandaşlarımız düşünmektedirler. Bu mağduriyeti yaşatanlardan, birilerinin hesap sorması ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir.

 


Bu haber 6668 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • YUKARI MAHALLELİ
  1 yıl önce
  Çankırı da Mütaahhitleri desteklemek için Toki arka plana atıldı, vatandaş mütaahhite mecbur bırakıldı. Mütaahhitler cebini doldurdu birileri nemalandı. Şimdi ilahi adalet tecelli ediyor mütaahhitler bir bir batıyor devamı nemalananlara gelecek. Allah kimsenin ahını kimsede koymaz.
 • Erkan zencirci
  1 yıl önce
  Nezaman teslim olacakmış?