"Çankırı Ulaşım Politikaları Paydaş Çalıştayı"nda Ulaşım Konusu"

Projenin son ayağında 12 Mart 2022 tarihinde “Akıllı Kent Çankırı Konferansı” gerçekleştirilecek.

"Çankırı Ulaşım Politikaları Paydaş Çalıştayı"nda Ulaşım Konusu"
08 Şubat 2022 - 11:11 - Güncelleme: 08 Şubat 2022 - 11:17
Çankırı Sivil Toplum Derneği tarafından organize edilen Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen "Çankırı Ulaşım Politikaları Paydaş Çalıştayı"nda ulaşım konusu ele alındı.

Çankırı Sivil Toplum Derneği’nde düzenlenen çalıştay Belediye İş Merkezi’nde bulunan MEMUR-SEN Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çankırı'da toplu taşıma sistemi, ulaşım altyapısı, ulaşım planı gibi konularda fikir alışverişinde bulunulan toplantıya, Çankırı Sivil Toplum Derneği Başkanı Prof. Dr. Sezai Özçelik, Çankırı Engelliler Derneği Başkanı Selami Deveci, Çankırı Çocukları Koruma Derneği Başkanı Fatma Yıldırım, 18 Vites Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Engin Çimen, TÜGŞAV Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar ve Medya Ankara Genel Yayın Yönetmeni Bayram Polat’ın yanı sıra üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı’da otopark, alt ve üst geçitler, yaya yolları, bisiklet yolları, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım konularındaki talep ve ihtiyaçlara yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, sivil toplumun ulaşımdaki sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

İlgili karar mercilerine ışık tutmak amacıyla notların alındığı çalıştay, dilek ve temennilerle son buldu.

Projenin son ayağında 12 Mart 2022 tarihinde “Akıllı Kent Çankırı Konferansı” gerçekleştirilecek.
Bu haber 1933 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum