"Hedefimiz Cumhur İttifakı İle MHP'yi İktidar Yapmak"

Başkan Kurt, "Alacağımız en yüksek oyu almak. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Ona göre çalışacak, başarılı olacağız. Küskünlük olmasın. Birlikte el kaldıralım ve hep birbirimize sahip çıkalım. Çünkü ülkücülük bir erdemdir, fazilettir” dedi.

"Hedefimiz Cumhur İttifakı İle MHP'yi İktidar Yapmak"
28 Mart 2023 - 22:37 - Güncelleme: 28 Mart 2023 - 22:46
Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı Milletvekili Aday Adayı tanıtım toplantısını 26 Mart Pazar günü Saat 15:00’te Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirmişti.

Düzenlenen toplantıya MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi ve  belediye meclis üyeleri ile Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen Şahin, STK temsilcileri, salona sığmayan çok sayıda partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kurt, hiç kimseye husumet ve ön yargılarının bulunmadığını belirterek “Herkesi çok seviyoruz. Aday adayı arkadaşımız incitmeden, kırmadan, dökmeden, ülkücü bir erdemle, ülkücü bir edeple kendilerini ifade edecek” dedi.

Kurt konuşmasına şöyle devam etti:

Genel Merkezimizin emir ve tensipleriyle göreve geldiğimiz günden beri sizler tüm dava arkadeaşlarımızla birlikte, yaptığımız tüm çalışmaların sonuna geldik ve artık seçime gidiyoruz.

Bu günde, bu seçimde partimizden aday adayı olan çok kiymetli dava arkadaşlarımız sizlerin huzurundalar. Kendileri kendi ifadeleriyle sizlere neden aday adayı olduklarını ifade edecekler. Takdir edersiniz ki bu durum Çankırı’daki farklı siyasi oluşumlarda da uzun zmandır yapılmayan, hatta yapılamayan bir sistem. Ama biz Genel Merkezimizinde bilgisi dahilinde; aday adayı dava arkadaşlarımızın toplu olarak bizlerle buluşmalarını tercih ettik. Takdir sizin Kamuoyunun ve elbette Genel Merkezimizin. Hiç kimseye husumetimiz, ön yargımız yoktur. İncitmeden, kırmadan, dökmeden Ülkücü bir erdemle, ülkücü bir edeple kimsenin dedikodusu bizi ilgilendirmiyor. Başka partilerin kendi kavgaları, kötü sözleri kendilerini bağlar.

Başkan Kurt, bugüne kadar olduğu gibi kendi yollarına baktıklarının altını çizerek “Hedefimiz Cumhur İttifakı ile MHP’yi iktidar yapmak. Alacağımız en yüksek oyu almak. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Ona göre çalışacak, başarılı olacağız. Küskünlük olmasın. Birlikte el kaldıralım ve hep birbirimize sahip çıkalım. Çünkü ülkücülük bir erdemdir, fazilettir” diye konuştu.

Önce Ülkem, Sonra Milletim’

Partisinin düzenlediği aday adayı tanıtım programında konuşan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ise, göreve başladığı günden bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgiler verirken “63 proje yaptık. Bunların 13’ü çok büyük proje. İnşallah 4 Nisan’da Alparslan Türkeş Yaşam Merkezi ve Sosyal Tesisi’n temel atma törenini yapacağız. Ülkücü irade, vatan sevdalılarına bir görev verildiği zaman dürüst ve ilkeli şekilde ‘Önce Ülkem, Sonra Milletim’ diyen şuurla nelerin yapılabileceğini gösterdik, beytül-mala riayet ederek, adaletli şekilde layıkıyla yönettik” şeklinde konuştu.

“Hep bir yanımız eksik. Bu de milletvekilliği” sözleri ile konuşmasına devam eden Başkan Esen “Çankırı’dan en az bir milletvekilimiz olsaydı yapılan hizmetlerin 2-3 katı yapma fırsatımız olurdu. Bunu net söylüyorum. 14 Mayıs seçimlerinde en az bir milletvekilini MHP olarak Çankırı’dan çıkartacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

www.haberci18.com Yayın Yönetmeni Sordu; Vatandaşlar Cevapladı

Soru: Bu seçimi nasıl karşılıyorsunuz, sizce sonuç ne olur?

Cevap Olarak Kayıtlarımıza Geçen Önemli Satırlar:

Sayın yönetmen sizde biliyorsunuz ki. “Bir tarafta ülkemizin bekasını korumaya, savunma sanayisi başta olmak üzere teknolojik anlamda büyük atılım yapmış ve daha büyük atılımlar atmak üzere yeminli cumhur ittifakı, diğer tarafta ise, 40 bin asker, vatandaş kundaktaki bebeklerin katili, ABD ve birtakım Avrupa devletleri tarafından desteklenen hdp ile kol kola girmiş, yine aynı devletler tarafından tam desteklenen, yapmış oldukları ortak seçim mutabakatı olarak nitelendirdikleri yabancı menşeli bir kitapçığın Avrupalılar tarafından tebrik edilmesini bekleyen, iha'mıza, siha'mıza dahi laf etme cüretinden bulunanların oluşturduğu 7-8 daha doğrusu sayısını bizim bile tam olarak bilemediğimiz sayıda isimlerin toplandığı millet ittifakı.

Burası gerçekten çok önemlidir. Bu seçim normal bir seçimin dışına çıkmış bir haldedir. Vatandaşlarımızın her yönüyle düşünüp karar vermesi en büyük temennimizdir. Özetle bir tarafta istikrarın devamını savunanlarla diğer tarafta ne olacağı belli olmayan gelecek ile olumsuzluk hariç hiç bir şey vaat etmeyen bir güruh. İnşallah, sağ duyulu vatandaşlarımızın tercihleriyle yeniden cumhur kazanacak, istikrarlı yükseliş devam edecek, küresel güç olma yolunda atılmış büyük adımlar bizleri turan yolundaki hedefimize daha da yaklaştıracaktır. İşte böyle bir ortamda, bu kutlu yürüyüşte ben de hizmet etmek istiyorum diyen, milliyetçi hareket partisinin kutlu 3 hilalli bayrağı altında milletvekili aday adayı olan kıymetli yol arkadaşlarımızı kutluyor, seçimin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Bu haber 2792 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ülküdaş
  1 yıl önce
  cumhur ittifakı içerisinde % 6-7-8 arası oyla MHP'yi nasıl iktidar yapacak onu anlamadım :)) çankırıda sandığa gömülecek haberi yok
 • 18 li
  1 yıl önce
  Yalnız geçen seçimde de Cumhur ittifakı vardı ama siz Hüseyin Boz'u destek vermek yerine yediniz.Bu sefer nasıl olacak bakalım.İlahi adalet tecelli eder inşallah.Yine de Çankırı halkı için hayırlısı olan kazansın.Önemli olan milletin hizmet almasıdır.İki partinin de yaptığı hizmetleri halkımız adil bir şekilde değerlendirecektir eminim.Vesselam...