Çerkeş'te Dere Taştı, Ev Ve Ahırları Su Bastı

Edinilen bilgiye göre, Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde aşırı yağışlar sebebiyle Ulusu Deresi'nde su seviyesi yükseldi.

Çerkeş'te Dere Taştı, Ev Ve Ahırları Su Bastı
08 Haziran 2022 - 12:03 - Güncelleme: 08 Haziran 2022 - 12:08
Ev Ve Ahırları Su Bastı

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde Ulusu Deresi'nin aşırı yağışlar sebebiyle taşması sonucu dere yatağında bulunan ev ve ahırları sel suları bastı.

İlçemiz Ulusu Mahallesinde Örenköy’den gelen sel derenin  su seviyesi yükselmesine neden oldu. Mahallede bulunan evlerin avlularını ve ahırları su bastı. Çerkeş Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri, Türk Kızılayı, SYDV ve AFAD ekipler olası tehlikelere karşı teyakkuzdaydı.

Sel baskını sonucu herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Edinilen bilgiye göre, Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde aşırı yağışlar sebebiyle Ulusu Deresi'nde su seviyesi yükseldi. Derenin taşması sonucu Çerkeş'in Ulusu Mahallesi'nde bulunan evlerin avluları ve ahırları su baskınına uğradı. Çerkeş Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleriyle dere yatağında kapanan noktalara müdahale ederek sel baskınını önlemeye çalıştı. Teyakkuza geçen ekiplere, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı da eşlik etti.

Öte yandan Karamustafa köyü ile Atkaracalar ilçesine bağlı Susuz köyünde de sağanak yağışların etkisiyle sel meydana geldi.


 
Bu haber 2170 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum