Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuruları Alınıyor

Öğretmen ve öğrencilerimiz 24-28 Ağustos 2023 tarihleri arasında kurs başvurularını https://e-kurs.meb.gov.tr/ adresinden online olarak yapabileceklerdir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuruları Alınıyor
25 Ağustos 2023 - 22:13 - Güncelleme: 25 Ağustos 2023 - 22:16
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvuruları Alınıyor

Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirilen DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) öğrencilerin derslerdeki eksikliklerini gidermelerine, konuları daha iyi anlamalarına ve sınavlara daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kurslarda öğrencilere temel ders konularının yanı sıra problem çözme becerileri, zaman yönetimi ve motivasyon gibi konularda da destek sağlanmaktadır.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve öğrencilerin akademik başarılarını artırmak amacıyla destekleme ve yetiştirme kursları başvuruları başlıyor. Türkiye genelinde uygulanan bu kurslar, özellikle dezavantajlı bölgelerde ve akademik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik olarak düzenleniyor.

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Merkez İlçe DYK Komisyonu tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları için il merkezimizde 9 Ortaokul, 7 Ortaöğretim ve 1 Halk Eğitimi Merkezi olmak üzere 17 kurum kurs merkezi olarak belirlenmiştir.

8. sınıf öğrencileri ortaokul, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ortaöğretim (okul türleri dikkate alınarak) mezun durumunda olanlar ise halk eğitimi merkezi kurs merkezlerinden yararlanabileceklerdir.

Öğretmen ve öğrencilerimiz 24-28 Ağustos 2023 tarihleri arasında kurs başvurularını https://e-kurs.meb.gov.tr/ adresinden online olarak yapabileceklerdir. Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılım tamamen gönüllülük esasına dayalı olup, öğrenci ve velilerin talepleri esas alınmaktadır.

Bu haber 2734 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahmut
    6 ay önce
    Mustafa bey ne yazik ki Muazzez Servet okulunda açılmıyor. Yetkililer neye dayanarak iptal ediyorlar belli değil. Milli eğitim den cevap bekliyoruz.