AK Parti Çankırı İl Başkanlığı Mevcut İlçe Ve Geçmiş Dönem İlçe Başkanları İle Vefa Yemeğinde Buluştu

AKP'li Mevcut İlçe Başkanları ve geçmiş dönem İlçe Başkanları Milletvekilleri ile birlikte vefa yemeğinde buluştular.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı Mevcut İlçe Ve Geçmiş Dönem İlçe Başkanları İle Vefa Yemeğinde Buluştu
15 Şubat 2020 - 22:21 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 09:56

Vefa Yemeğinde Buluştlar

Partiye emeği geçen tüm İlçe Başkanlarına teşekkürler sunuldu.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığınca düzenlenen mevcut İlçe Başkanları ve geçmiş dönem İlçe Başkanları Milletvekilleri ile birlikte vefa yemeğinde buluştular. Cumhurbaşkanı, Genel Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göndermiş olduğu Teşekkür Mektupları takdim edildi.

Çankırı'da AK Partide Geçmiş Dönem Başkanlarına Vefa Yemeği

Çankırı Ak Parti İl Başkanlığı tarafından, geçmiş dönem ve mevcut ilçe başkanlarına yönelik vefa yemeği düzenlendi.

AK Parti İl Başkanlığı geçmiş dönem ve mevcut il başkanları ile bir araya geldi. Programa AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ve Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, merkez ilçe başkanı Bahri Kılıç, ilçe başkanları ve geçmiş dönemde görev alan ilçe başkanları katıldı.

Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, "2001 yılında erdemliler harekatı olarak doğan bu kutlu yürüyüşte Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayarak ilk günden itibaren partimizin bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan kurucu başkanları ilçe başkanları hepinizin bu parti üzerinde emekleri çok büyük.

Bizden daha önce başlayarak bu kutlu yürüyüşü, bu bayrağı diğer arkadaşlara devrederek partimizi en iyi yerlere getirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Burası partimizin hafızası. Her birimiz mahallelerde köylerde en ufak mecralara kadar hepiniz çok büyük çalışmalar yaptınız bu çalışmaları sonraki ilçe başkanlarına devrettiniz ve arkadaşlarımız da aldıkları bayrağı en yüksek yere ulaştırmak için var güçleriyle mücadele ediyorlar. Bizler bu bayrağı en iyi yerlere taşımak için tüm teşkilatımızla sürdürüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın talimatıyla çalışmalara başlanan yollarla alakalı açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Çelik, "Yol çalışmalarımız başladı. Çevre yolu, Korgun, Kurşunlu yolu ve yakın zamanda Şabanözü, Çubuk yolunda da çalışmalar başlayacak. Eldivan, Orta ilçelerinde doğalgazımız hayırlı uğurlu olsun. Doğalgaz olmayan ilçelere de doğalgaz kazandırmak için çalışmalar sürüyor. IPA projesi için önceki belediye başkanlarımızın çalışmaları olmuştu bizde son belediye ziyaretimizde milletvekilimiz Çivitcioğlu'nun girişimleriyle bu projeyi altın tepsi için belediyemize teslim ettik bunun takibi ve bunun takibi belediyeye ait. Önceden IPA projesi durduruldu iptal edildi gibi bizi suçlayıcı haberler çıkmıştı. Salim Çivitcioğlu Bakanlığa gitti öğrendi ki iptal edilmesi veya başka ile kaydırılması gibi bir durum değildi. Bizim takiplerimiz de IPA projesi onaylandı. Çankırı'ya yapılan hizmet hepimize yapılan hizmettir. Belediyecilikte devamlılık esastır. Bu projenin takibi belediyeye aittir. Burada emeği geçen önceki dönem belediye başkanlarımız İrfan Dinç'e Hüseyin Boz'a teşekkür ediyorum. Her alanda emeği geçen partimizin tüm emektarlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız sürecek" ifadelerine yer verdi.

IPA projesine de değinen Çivitcioğlu, "Bizim işimiz hizmet. Biz hizmetimizi verelim, kim ne konuşursa konuşsun. Bunları yapan AK Parti, bugün bunun uygulayıcısı başka parti. Ben ona saygı duyarım. Benim teşekkür edeceğim nokta o alt yapıyla ilgili bütün iş bittikten sonra. Şuan kimseye teşekkür etmeye gerek yok" dedi.

Toplantıda konuşan Muhammed Emin Akbaşoğlu, AK Parti'nin büyük işlere imza attığını söyledi. Akbaşoğlu, "Baktığınızda Libya, Akdeniz, Suriye meselelerinde Türkiye'nin dinamik politika içinde olduğunu görürsünüz. 
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı milletvekili Av. Muhammaet Emin Akbaşoğlu ise, "Türkiye kendine güvenen bir ülke. Türkiye yüzde 20'lerden yüzde 70'lere milli savunma sanayini çıkartan kendi uçak gemisini denize indiren, tanklarıyla helikopterleriyle Türkiye gücüne güç katan İHA'sıyla SİHA'sıyla düşmana teröristin başını ezen bir ülke konumuna geldi. 1960'larda toplu iğne başı üretemeyen Türkiye bugün teknolojide dünya devleriyle yarışıyor. Bütün bu başarıların milli başarıların altında, bütün bu hizmetlerin altında imza atanlar teşkilatlarımızdır, AK Parti'dir. Bunu yürekten söylüyorum. 80 yıldır yapılmayan işler yapılmış ve başarı elde edilmiş ise bu da AK Parti'nin başarısı ve farkıdır. Niçin 80 yıldır yapılmadı bunlar kimin elinden tutuldu.

Milli menfaatlerimiz doğrultusunda nasıl önemli kazanımlar elde ettiğimizi görürsünüz. Türkiye'nin irade tutarlılığı içinde büyük bir kararlılıkla ABD'ye, Rusya’ya rağmen gerekli hamleleri yapmak suretiyle güvenli bölge oluşturduğunu gördük ve muhtırayla karşılıklı zapta bağlandı. Ancak verilen sözlerin yerine getirilmediğini görüyor ve muhataplarımızın yüzlerine bunu ifade ediyoruz. İçeride ne konuşursak, dışarda da onu söylüyoruz. Sonuç itibarıyla herkes verdiği söze riayet etmezse, gereğini yapacağımızı da bütün dünyaya ilan ediyoruz. Türkiye bugün bu noktayı yakaladıysa hizmet aşkı bu teşkilatların birlikteliğiyle ve muazzam gayretlerinizle olmuştur" diye konuştu.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığınca düzenlenen Vefa Yemeği amacına ulaşarak Teşekkür Mektuplarının takdimi sonrasında toplu çekinilen aile fotoğrafı ile sona erdi.
 
 

Bu haber 6493 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum