Siyaset Çürüdü, Siyasi Ahlak Kalmadı (Özel Haber)

Siyasetin amacı ortalığı karıştırmak mı yoksa Çankırı halkına hizmet etmek mi?

Siyaset Çürüdü, Siyasi Ahlak Kalmadı (Özel Haber)
18 Ağustos 2020 - 19:39 - Güncelleme: 18 Ağustos 2020 - 19:57

Şeytan Çankırı’nın İstikbaliyle Oynuyor!

Politika Ve Siyasi Ahlak Ayağa Düştü Utanma Kalmadı…

Çankırı’da kimler ne için çabalıyor amaç ortalığı karıştırmak mı yoksa Çankırı’ya çivi çakmak mı?

Ülkenin gündeminde olan Yeni partilerin kurulması sonrasında illerde teşkilatlanma çalışmaları başladı. Bu çalışma aynı şekilde Çankırı'da da başladı. Başlayan çalışmada siyasi nezaket dolayısıyla kişilere sorularak yönetim listesinde olup olmayacağı noktasında fikri alınır daha sonrasında listeye eklenir. Ki bu siyasetin nezaketidir.

Haberci18.com haber merkezimize gelen bir bilgiye göre araştırmaya başladık. Yaptığımız araştırma sonucunda Çankırı'da siyasete adım atan Deva Partisi il yönetimi tabiri caizse hayali bir liste oluşturulmuş.

İddialar üzerine yaptığımız araştırmamızda 22 kişinin isminin yer aldığı listede bazı isimlerin bilgisi ve isteğinin dışında listeye eklendiği bilgisine ulaştık.

Siyasetin amacı ortalığı karıştırmak mı yoksa Çankırı halkına hizmet etmek mi?

Güzel memleketimiz geçmiş dönemlerde siyasi kavgalardan çok zarar gördü. Bu süre boyunca da bizler her zaman doğru bilgiye ulaşmaya çalıştık. Bu siyasi kavgalardan dolayı memleketimize yapılacak yatırımlar kimi zaman bürokrasiden kimi zamanda siyasilerden dolayı engellendi.

Biz bu zamana kadar kişilerin siyasilerin kavgaları yüzünden bir adım atamadık. Şimdide yeni kurulan bir parti iddiaya göre kişilerin bilgisi ve isteği olmadan listeye alınıyorsa geçmiş dönemdeki kavgaları tekrardan mı alevlendirmek istiyorlar.

İsimler ne olursa olsun biz isimin arkasına saklanan insanlar değiliz. Objektif ve tarafsız bir Haberci18.com medya sitesi olarak biz daima memleketimize çivi çakılsın bir yatırım yapılsın fabrikalar gelsin gençlerimiz iş bulabilsin isteğinde olduk ve bu isteğimizin de daima arkasındayız.

Görüyoruz ki bazı kişiler A partisi B partisi, C partisi demeden sırf yönetim kurmak adına birçok kişiyi zan altında bırakarak hayali bir iş yapıyorlar. Kişilerin bilgisi olmadan herhangi bir siyasi parti üyeliğinin yapılması bir suçtur. Bu tür konuları hep yakından takip ettik ve etmeye de devam edeceğiz.

www.haberci18.com İnternet medyası olarak, “Demek ki 18 yıldır boşuna yazmamışız. Çankırı’nın sahibi yok, Çankırı’ya hizmet yok. Çankırı’da siyasi ahlak kalmadı, Çankırı iyi yönetilmiyor, Çankırı’yı kimler yönetiyor, ahbap çavuş ilişkiler içerisinde olanlar, kol kola gezenler şimdi bir birini mi vurmaya mı çalışacaklar acaba sorusu aklımıza geliverdi.

MHP'den İyi Parti'ye, AK Parti'den Deva'ya nasıl bir siyaset? Saygısızlığın izahı olamaz. Bu iddialar doğru ise Çankırı için utanç verici bir durumdur diyebiliyoruz.

Sözü uzatmadan hemen vurgulayalım:

İhanetle, döneklikle, yandaşlıkla vatan kurtulmaz. Vatanı kurtarmak istiyorsak Atatürk Olmalıyız. Bakın, “Atatürk gibi konuşmalıyız” demiyorum, Atatürk Olmalıyız. Samsun'a çıkalım, hep birlikte Türkiye yi kurtaralım. Vatan haini sümüklü Fetö'ün peşinden koşmak için çaba sarf etmeyesiniz. Fetö isimli terör örgütüne destek olmayasınız.

Yeryüzünde kabaran hindi gibi yürümek kazandırmaz kaybettirir. Siyasetçi, iyilikleri emreden, kötülükleri engelleyen, güzel ahlak, hizmet, merhamet, edep, hayâ, tevazu, adalet sahibi olmalıdır. Müslüman bir siyasetçiye, kutuplaştırmak, yakışmaz. Kısacası siyaset ahlak ister.

Çankırı İyi’ye mi Kötüye mi sürükleniyor?

Siyasetin ve siyasetçilerin, güzel ahlak, adalet, liyakat, doğruluk ve dürüstlük gibi uyması zorunlu esaslar vardır. Siyaset ahlakı, insanların siyasette nasıl davranacağının bilgisini verir. Ahlak olmadan siyaset kurumunu yaşatmak mümkün olmaz. Bilinen iyi ahlak kurallarına uyan siyasete, siyasetçiye, iyi siyaset, iyi siyasetçi, iyi ahlak kurallarına uymayan siyasete, siyasetçiye de kötü ve çirkin siyaset ve siyasetçi denir.
 


Bu haber 4422 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Dertli
  1 hafta önce
  Millete deva olacaklar önce temiz bir siyaset ve ahlaki bir olgunluk ve izzetli bir duruşla milletin önüne çıkmalıdır ki millette bu oluşuma karşı güven duygusu oluşsun.Yoksa 18 li nin dediği gibi nasılsanız öyle yönetilmeye layıksınız düsturuna düçar olursunuz da adınız bile anılmaz.
 • Elveda
  1 ay önce
  Edilen vaatler aynı listenin hayali.. hayalde sıkıntı yok zaten ücretsiz..
 • müştak uzyapan
  1 ay önce
  Yeni bir oluşumun şubesi Çankırı'da açılması normal sayılmalıdır. Ancak parti üyeliğinin ne şekilde yazılıp yazılmayacağı görevi sorumlu kişilerin olmalıdır. Partinin iç meselesidir. Diğer yorumlarınıza katılıyorum sağlıkla kalınız.
 • 18 li
  11 saat önce
  Sayın Uzyapan mesele bir yeni oluşumun olması değildir.O oluşumun niçin oluşturulduğudur.Mesele Cumhur ittifakını bitirmek ve hain yapıya memleketimizi teslim etmektir.Şayet bunları göremiyor ve olanları anlayamıyorsak,bağnazlıktan ve fanatizm duygumuzdan sıyrılıp,bir kez daha düşünmeliyiz derim.Başka Türkiye yok.Ancak bu malum yapı böl,parçala ve yut taktiğini yıllarca uygulayarak,memleketimiz ne zaman ayağa kalkmaya çalışsa ya bir darbe ya da bir tezgah veya yeni bir oluşumla sinsi emellerini gerçekleştirmiştir ve biz bunlara defalarca şahit olmuşuzdur.Allah (cc) ''kendi ellerinizle kendinizi yakmayın'' buyururken belki de tam bunu kast ediyordur.Ben bu vebal üzere yaşamayı istemem doğrusu.Saygılarımı sunuyorum.
 • 18 li
  1 ay önce
  Bu devasızlar millete böyle mi deva olacaklar acaba. Onları destekleyenlere bunlar revadır ancak.
 • önder kütük
  1 ay önce
  Siyaset miyaset bitmiş, siyasetin tadı tuzu da kalmamış artık insanlarımız ekmeğinde Allah çalışmayan siyasiyi o güzelim makamdan indir haşa ilahi adelette taktik formül çok elhamdülillah bunlar kulağa hoş gelmeyen sözler ama durum bu Mustafa abim hürmetler ederim.
 • Mustafa Çelik
  1 ay önce
  Yaptığımız haberlerimizden rahatsız olmalılar ki; “Gece uyurken Peygamber Efendimiz gelip üzerimi örtüyor diyen, sümüklü, salyalı, şarlatan Fetö’nün peşinden giden zavallı, koca adam mıdır, madam mıdır, bidon kafalının birisi beni soruyormuş. Bidon kafalıya işte cevabımız, “Koyun Kuzudan, Ana Kızından, Köylü Özünden, Yiğit Sözünden, www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik’te Doğru, Dürüst Haberciliğinden Asla Vaz geçmez!.. Yanlışı alkışlıyorsan, fikrin yoktur… Eğri ile doğruyu ayıramıyorsan, aklın yoktur… Yalana sahip çıkıyorsan, ahlakın yoktur… Diyen, diyebilen, Çankırı’mızın sorunlarını çekinmeden dokunan, doğru yapılanları övgüyle yazıya döken Çankırı basınının güçlü kalemi Çankırı sevdalısı kişiyim. Şimdi öğrendin mi kim olduğumu? Şunu beyninize iyi kazıyın ki; “Her kim ki Türk’e, Türk adına, Atatürk’e, Mustafa Çelik’e düşmandır biliniz ki siz gibi bidon kafalılar Malazgirt’te, İstanbul’un Fethinde, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde mağlup ettiklerimizin, Türkiye da kalmış artıklarısınızdır ifadelerimi bir kez daha tekrarlıyorum. Biliniz ki dalımızı kıranın ağacını kökünden sökeriz. Biz Çankırı’dayız buyurun gelin, bekleriz. Özellikle şahsımızı soran, mailimize sahte İP ve sahte isimlerle yorum yazan yüreksizlere sesleniyorum, “Siz gibi ş…lere, adam diyenin Allah belasını versin.” Nokta.