İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Aktaş “Dünyada yaşadığımız sürece afetle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor." dedi.

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
11 Ekim 2019 - 11:07

İlimizde İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun 2019/1 toplantısı Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ın başkanlığında Defterdarlık Toplantı Salonunda yapıldı.

 

Toplantıya Valimiz Aktaş’ın yanı sıra İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Vekili Akın Karagöz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Hasan Sait Korkutata, daire amirleri, basın mensupları ve diğer teknik personeller katıldı.

 

Toplantının açış konuşmasını yapan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, şunları söyledi: “Dünyada yaşadığımız sürece afetle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Önemli olan afetlerin yaşanması değil insanların tedbir almasıdır. Bu konularda yine en önemli görev devlete düşüyor. Afet yaşanabilecek yerler az çok bellidir. Devletimizin en önemli görevleri afete müzahir alanların belirlenip, insanların buralarda yerleşmemesini sağlamak, İnsanları afetlere karşı bilinçlendirmek, afetle mücadele için kurullar oluşturup duruma müdahale etmek, afete maruz kalmış vatandaşları müdafaa etmek ve daha benzeri şeylerdir. İnsanlarımızın da bireysel olarak tedbirlerini almaları gerekiyor. Dere yataklarına, fay hatlarının üzerine evler yapılmamalı. Afet olmadan önce bu toplantıları da yapmamız lazım. Toplantıya katılan tüm kurul üyelerine teşekkür ediyorum. Şehrimiz ve ülkemiz için afetsiz günler diliyorum.”

 

Valimiz Aktaş’ın konuşmasının ardından AFAD İl Müdürü Hasan Sait Korkutata bir sunum yaptı. Toplantı, diğer konuların görüşülmesi ve istişarelerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1645 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum