13. İstiklal Yolu Etkinlikleri Büyük Bir Coşkuyla İcra Edildi

Bu seneki etkinliğimize damgasını vuran Jandarma Mehteran Bölüğü’ne ve muhteşem gösterileriyle...devamını okuyunuz.

13. İstiklal Yolu Etkinlikleri Büyük Bir Coşkuyla İcra Edildi
03 Kasım 2022 - 23:01 - Güncelleme: 03 Kasım 2022 - 23:08
Büyük Bir Coşkuyla

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinden Ankara'ya uzanan İstiklal Yolu'nda gerçekleştirilen etkinliğin Çankırı-Ilgaz bölümünde, vatandaşlar ve öğrenciler bir araya geldi.

Katılımcılar Ilgaz’da bulunan tarihi Üçoluk Karakolu mevkisinden Kıyısın köyüne kadar 5 kilometrelik bölümü yürüyerek geçti. Kıyısın köy meydanında sona eren yürüyüşün akabinde düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Ilgaz Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, çevre ilçe belediye başkanları, STK ve siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program yürüyüş ile başladı. Katılımcılar tarihi İstiklal Yolu’nda 5 km’lik alanı yürüdükten sonra Kıyısın Köyü etkinlik alanında protokol gösterileri, Jandarma Mehteran Bölüğü, Çelik Kanatlar Ekibi gösterisi ve Ilgaz Belediyesi tarafından yapılan yemek ikramıyla etkinlik sonlandırıldı.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk:

“İstiklal Yolu etkinliklerine Ilgaz olarak 13. kez ev sahipliği yapıyoruz. Burada her geçen sene artan coşku ve heyecanımızla ecdadımızı, kurtuluş savaşı şehitlerimizi, kıymetli gazilerimizi ve o zorlu günleri hatırlayarak kurtuluşumuzda emeği geçenleri hayırla yad ediyoruz.

Ilgazlı Yanığın Emine anamız başta olmak üzere tüm kahramanlarımızın yaptıkları fedakarlıkları hatırlatıyor, milli ve manevi değerlerimizi canlı tutuyoruz. Bu anlamlı etkinliğimize katılarak buradaki coşkuya ortak olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu seneki etkinliğimize damgasını vuran Jandarma Mehteran Bölüğü’ne ve muhteşem gösterileriyle bizlere havadan görsel şölen sunan Demir Kanatlar ekibine programımıza katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1601 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum