İnsanların Haklı İsyanını Görmek Lazım (Özel Haber)

Çankırı Kale Altı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin 1. Etap ve 2.etap çalışmaları yarım yamalak ta olsa bitiriliyor. Sorunlarda büyüyor. Bölge hizmet bekliyor.

İnsanların Haklı İsyanını Görmek Lazım (Özel Haber)
03 Ekim 2019 - 11:18

Evet, şehitler ve yaranlar diyarının fedakar, cefakar, kadirşinas insanları. Çankırı’nın sorunlarıyla boğuşan, yaptığımız özel haberlerimizden rahatsız olanlarla boğuşan, şahsımız ve sahibi olduğumuz haber sitemize yapılan her türlü tehdide boyun eğmeyerek, hodri meydan diyebilen, Çankırı insanının yanında olan www.haberci18.com İnternet Medyası ve admini Mustafa Çelik olarak, “Halkımızla fikir alış verişinde bulunarak kentimizi ilgilendiren her türlü sorunları takip ederek çözüm arıyoruz, yetkilileri, sorumlu, sorumsuzları şehrin insanlarına yakışan hizmetleri sunmaları için kendilerini uyarıyoruz, ağır şekilde de eleştiriyoruz.

 

Malumunuz Çankırı Kale Altı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin 1. Etap ve 2.etap çalışmaları yarım yamalak ta olsa bitiriliyor. Çoğu insanımız evlerine kavuşup anahtarlarını teslim alarak ikametgâhlarında huzurlu ve mutlu bir şekilde oturmaya başladılar.

 

Gelelim asıl konumuza;

 

Vatanımızı, Şehrimizi Sevelim, Her Bir Karışını Koruyalım

 

Karatekin Mahallesi ve Mimarsinan Mahallesinin birleştiği, Büyük Camii mıntıkası iniş alanını da bünyesinde barındıran Tahtaköprü bölgesinde bir boşluk oluştu. Bu boşluğu kullanan araç sürücüleri ve binlerce vatandaş, çoluk-çocuk Karatekin Mahallesi Tahtaköprü Caddesi, Mimar Sinan Mahallesi Hale Sokak, yine Mimarsinan Mahallesi Damlamca Sokaklarından inilen yaya yolunu kullanarak Tahtaköprü dediğimiz keşime noktasına varabiliyorlar. Haber içerisinde resimlerini sunduğumuz güzergahta büyük tehlike sinyalleri kendisini göstermeye başladı. Bu durumu, bu gelişmeyi sayfalarımıza taşıyalım, yetkililerimize konuyu aktaralım istedik.

 

Tehlike İle Karşı Karşıya Gelmeye Başladılar!

 

Araç Sürücüleri Kural Dinlemiyor, Tehlike Saçıyorlar, En Kötüsü Çok Süratli Araç Kullanıyorlar

 

Burada Maddi, Manevi, Ölümlü veya Yaralanmalı Kazaların Olabileceğini Düşünerek Sıkıntıyı Sıcağı Sıcağına “Bu Memleketin Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçenlere, Yıllarca Kandırılmış Çankırı İçin Çalıştığını Zannedenlere Duyuralım İstedik.”

 

Söz konusu bölgede ne bir hız kesici engel, nede o bölgeye yakışan bir döner alan göbek yok. Tabiî ki sonuçta buraya hız kesici engeller ile acilen bir dönel kavşak (göbek) yapılması şart olduğunu fark ettik.

 

Bu noktaya gelmeden daha öncesine de bir hız kesici kasis konulursa araçların bu alana gelene kadar hızlanması engellenebilir. Fakat en önemli tedbir ise sürücülerin daha dikkatli olmasıdır. Sürücü dikkat etmezse yolda alınan tüm önlemler anlamsız olacaktır.

 

Çankırı Valiliğine, Çankırı Belediye Başkanlığına, Çankırı İl Emniyet Müdürlüğüne Duyurulur!

 

Bu Bölgeye Hız Kesici Ve Dönel Kavşak (göbek) Yapılması Lazım

 

Karatekin Mahallesi Tahtaköprü Caddesi, Mimar Sinan Mahallesi Hale Sokak, Mimarsinan Mahallesi Damlamca Sokaklarından inilen yaya yolu Tahtaköprü mevkisinde kontrollerinin yapılması ve hız tespiti gerekiyor. Gerekirse her gün trafik cezası yazılmalıdır. Bir sorun yaşanırsa sonuç ne olacak?

 

Araç sürücüleri ve vatandaşların trafik sorunu yaşamamaları için alacağınız kararlarla bu çalışmaya hız verin.

 

Önemli bir yol ayrımının meydana gelmiş olmasıyla birlikte bir önlemin alınmış olmaması Allah vermesin bu bölgede kazalarda etken rol oynayabilir. Yetkililerimizin burada duyarlı bir şeklide çalışma yürütmelerini talep etmekteyiz. Çünkü bir çok vatandaşlarımız bizlerden de bu noktada üzülünecek bir kazanın yaşanmaması için bir uyarı haberi yapmamızı, her zaman yakamıza yapışacaklarını, sorun ve sıkıntılarının takipçisi olmamızı söylediler.

 

Bölgede Trafik akışını rahatlatmak ve vatandaşların evlerine, öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde giriş çıkışlarını sağlamak, bununla birlikte olabilecek trafik kazalarının da önüne geçmek amacıyla gerekli çalışmaları yapanları taçlandırmaya devam edeceğiz. Saygılarımla. M.Ç.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Bu haber 3301 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum