İl Müdürü Ak'a Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatının Akıbetini Sorduk

Ak, Çankırı’daki Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatının yavaşta olsa devam ettiğini söyledi.

İl Müdürü Ak'a Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatının Akıbetini Sorduk
02 Ağustos 2022 - 11:50 - Güncelleme: 02 Ağustos 2022 - 11:55
Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatının Akıbeti

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Çankırı’daki Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatının yavaşta olsa devam ettigini söyledi.

Ak, “Kapalı yüzme havuzu inşaatımız devam ediyor.”

Ömer Alp Kader'e destek için düzenlenen "Türkiye ve Romanya Şöhretler Futbol Müsabakası" öncesi basın bilgilendirmesinde bulunan Gençlik ve Spor il Müdürü Sadık Ak’a, www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik olarak, “Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatının Akıbetini Sorduk!

Sayın Müdür, “Çankırı yüzme havuzu yıkılırken kurban kesimi gerçekleştirilip; bu binanın yıkımında tören düzenlenip şov yapılmıştı. Bina yıkılırken kurban kesimiyle Türkiye gündemine oturan yıkım tepki toplamıştı. Yüzme Havuzu inşaatının başlamsı ile ilk kazma 23.02.2021 Salı günü mesai başlama saati ile vuruldu. Kapalı yüzme havuzu inşaatındaki son gelişmeler nedir? Bu inşaat neden bitirilemiyor? Ne zaman halkın hizmetine sunmayı düşünüyorsunuz? Sorun sıkntı nedir?

Ak, sorumuzu cevapsız bırakmayıp yanıtladı.

Ak, şunları söyledi:

Zaten oraya gittiğinizde de göreceksiniz. Çalışmalar devam ediyor. Ama malum krizden kaynaklı biraz bu işler nazlı gidiyor. Bunu görebiliyorsunuz. Buna farklı bir şey söylemeye gerek yok. Ama inşaatımız bir şekilde devam ediyor.

Bizim yine çocuklarımız yüzme faaliyetinden uzak kalmasın diye ilimize getirdiğimiz 2 tane portatif havuzumuz var. 1 tanesi 10x20 metre, bir diğeri 6x12 metre boyutlarında portatif havuzumuz var. Bu havuzlarımızda şu an yüzme faaliyetini çocuklarımıza veriyoruz. Kurslarımızı veriyoruz. Şu ana kadar yüzmeye kayıt yaptıran çocuklarımızın sayısı 2 bini aştı. Çocuklarımızla biz yüzme faaliyetimizi yürütüyoruz. Bunun dışında da 2 tane ilçemizde portatif havuzumuz var biri Kurşunlu biri de Şabanözü. Buralarda faaliyete başlandı. Bu sene yine iki ilçemize portatif havuz kurmayı planladık. Yerleri hazır, bakanlığımızdan havuzların gelmesini bekliyoruz. Biri Eldivan diğeri Korgun ilçemiz. Onlarda tamamlandığında 4 ilçemizde portatif havuzumuz bulunacak. İlde de 2 havuzumuz hizmet vermiş olacak.” İfadelerini kullandı.

Yüzme Havuzunu Dört Gözle Bekliyoruz Ama; Aması Var...

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik. “Sayın il müdürüm. Adamın birisi yıktırdığı havuz binası için koyun kesmişti, siz ise süper bir havuz yaptırıyorsunuz. Artık 7 kişilik bir dana kesersiniz açılışında İnşallah. Emeğinize sağlık. Tüm bürokratlara ve vekillere sizin nezdinizde teşekkürlerimi sunuyorum.” Espirisinden de geri kalmadı.

Bu haber 2408 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum